ادامه تحصیل در مقطع دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد ادامه تحصیل در مقطع دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

پذیرش دانشجو در مقطع دکترا برای دانشگاه های سراسری و روزانه معمولا بسیار محدود است و تعداد افراد کمی موفق می شوند که در این دوره به صورت روزانه تحصیل کنند و افرادی که تمایل دارند در زمان صرفه جویی کنند و دوست ندارند که در پشت کنکور بمانند می‌توانند برای تحصیل در این مقطع به سمت دانشگاه آزاد بروند. در مورد دانشگاه آزاد هم پذیرش دانشجو به دو صورت است. یکی از راه های آن همان آزمون و شرکت در آزمون هماهنگ سراسری و آزاد است که مراحل بعدی آن هم انتخاب رشته و مصاحبه و غیره خواهد بود ولی یک روش دیگر هم برای تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه آزاد وجود دارد که از آن به اسم دکترای بدون آزمون دانشگاه آزاد یا دکترای استعداد درخشان دانشگاه آزاد نام برده می‌شود و پذیرش دانشجوی دکترا برای روش دوم که بدون کنکور بود به صورت غیر متمرکز است و چون نمره آزمون را ه کسب نمی کنند لازم است که شرایط کاملی که دانشگاه و سایت سازمان سنجش مشخص می کند را داشته باشند تا بتوانند ثبت نام کنند و درخواست خود را ارسال کنند تا مدارک آنها بررسی شود و جواب نهایی به آنها داده شود.

 

دکتری

 

ثبت نام دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد 98

وقتی که انتخاب رشته دانشگاه آزاد را در حال انجام شدن است ثبت نام دکترای بدون کنکور هم همزمان انجام میشود ولی ممکن است که در دانشگاه‌های مختلف یک مقدار این قوانین تغییر کرده باشد که افراد با توجه به اینکه تمایل دارند در کدام دانشگاه به تحصیل ادامه دهند باید شرایط آن دانشگاه را به صورت کامل بررسی کنند.

 

اعلام نتایج اولیه دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد 98

برای اینکه داوطلبان بتوانند به صورت بدون آزمون وارد مقطع دکتری دانشگاه آزاد شوند باید ابتدا یک سری فرم را به صورت اینترنتی پر کنند و بعد منتظر شوند که نتایج اولیه روی سایت قرار بگیرد و ببینند صلاحیت آنها برای مرحله بعدی و مصاحبه حضوری تایید شده است یا خیر که در این زمان دانشگاه در حال بررسی مدارک افراد بر اساس قوانین موجود است تا بتواند در نهایت نتیجه کار را مشخص کند.

 

دکتری

 

مصاحبه دکترای بدون کنکور دانشگاه آزاد 98

زمان مصاحبه دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد در سال 98 دقیقا در همان روزی که مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد است انجام می‌شود و به صورت همزمان خواهد بود و داوطلبان برای اینکه منطقه آمایشی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد را انتخاب کنند باید به سایت azmoon.org مراجعه کنند تا بتوانند به صورت کامل از شرایط اطلاع داشته باشند.

 

نتایج نهایی دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد 98

کسانی که بصورت بدون کنکور درخواست تحصیل در مقطع دکترا برای دانشگاه آزاد را داده بودند بعد از اینکه مصاحبه آنها انجام شد و صلاحیت آنها بررسی شد در صورتی که توسط این دانشگاه ها پذیرفته شوند نتایج نهایی آن ها از طریق مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اعلام می‌شود.

 

دکتری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد