اعتراض به نتایج کنکور سراسری

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد اعتراض به نتایج کنکور سراسری
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

آزمون مهم و سرنوشت سازی مانند کنکور سراسری برای داوطلبانی که در این آزمون ها شرکت می کنند بسیار اهمیت دارد و اگر مشکلی در آن ببینند خواهان اعتراض و رسیدگی به آن خواهند بود. اما در بسیاری موارد با افرادی مواجه می شویم که از نحوه اعتراض اطلاعی ندارند و می خواهند بدانند که چگونه می شود اعتراضی کرد که نتیجه بخش باشد و بررسی شود. اعتراضات با دلایل مختلفی صورت می گیرد. از جمله ی این دلایل می توان اعتراض به نتیجه کنکور و رتبه حاصل از کنکور باشد. اعتراض کنکور بطور کلی درچند سال گذشته بسیار سازماندهی تر شده و مراحل آن نیز ساده تر و بدون نیاز به مراجعه حضوری شده است. بطوریکه حتی سازمان سنجش از معترضان می خواهد اکیدا از مراجعه حضوری به سازمان سنجش خودداری کرده و اعتراض به نتایج کنکور سراسری را بصورت مکانیزه و اینترنتی پیگیری کنند.اعتراض کنکور
 

دلایل قانع کننده برای ثبت اعتراض به نتایج کنکور سراسری 96

1-  اشتباه در محاسبه درصد هر درس با توجه به پاسخبرگ

داوطلب می تواند با مقایسه تصویر پاسخبرگ خود و پاسخنامه کلیدی کنکور، درصدهای هر درس را محاسبه کرده و با درصدهایی که در کارنامه نشان داده شده مقایسه کند. البته گاها ممکن است یک سوال بطور کلی از سوالات کنکور حذف شده باشد. اگر اشتباهی در محاسبه درصد ها شده بود، شما یک دلیل قانع کننده برای ثبت اعتراض دارید.


2-  اشتباه در قرارگیری تصویر پاسخبرگ

این مورد جزو موارد بسیار معدودی است که شاید احتمال وقوع آن یک در میلیون باشد، اما درهرصورت بعد از انتشار پاسخبرگ می توانید آن را با پاسخبرگ خود (که قاعدتا باید اطلاعات شخصی شما روی آن درج شده باشد) مطابقت دهید.


3- اشتباه در اطلاعات سهمیه کنکور

این اتفاق عمدتا برای افرادی رخ می دهد که سهمیه ای غیر از مناطق (مثل ایثارگران) دارند و بعد از اعلام نتایج کنکور متوجه می شوند که سهمیه شان به درستی درج نشده است. علت این موضوع در اکثر مواقع می تواند تایید نشدن اطلاعات سهمیه شما توسط ارگان مربوطه باشد. امسال با اضافه شدن سهمیه 5 درصدی احتمالا شاهد اعتراضات بیشتری در این باره هستیم. درهرصورت اگر نسبت به عدم درج سهمیه خود اعتراضی دارید این موضوع قابل پیگیری از طریق سازمان سنجش است.

 

4- سایر اشتباهات

در سال های گذشته با موضوعات عجیبی برای طرح اعتراض به نتایج کنکور سراسری رو به رو شده ایم که شاید بیان یک مورد از آن ها در این قسمت خالی از لطف نبوده و باعث پیگیری شما شود و آن ماجرای داوطلبی که اشتباها پاسخ یکی از سوالات را جابجا وارد کرده بود و در ادامه پاسخ همه سوالات بعدی را در جایگاه اشتباه وارد کرده بود و در نهایت توانست با پیگیری های طولانی، اجازه تصحیح دستی پاسخبرگش را بگیرد. بهتر است بگوییم هرچقدر موضوع اعتراض شما عجیب تر باشد نیاز به پیگیری مستمر و شدیدتری برای رسیدن به نتیجه مطلوب دارد. پس اگر دلیل قانع کننده ای برای اعتراض به نتایج کنکور سراسری 96 دارید ولی آن را در موارد بالا مشاهده نمی کنید نیز می توانید با ثبت اعتراض و با پیگیری شخصی به دنبال نتیجه باشید.


 

نحوه ثبت اعتراض به نتایج کنکور سراسری

برای اعتراض به نتایج کنکور باید بعد از اعلام نتایج با ورود به سایت سازمان سنجش و از گوشه بالا سمت چپ روی گزینه ورود به سیستم پاسخگویی کلیک کنید. اگر قبلا عضو این سیستم شده اید که صرفا باید نام کاربردی و رمز عبور خود را وارد کنید و در غیر اینصورت باید ابتدا عضو سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش شوید. در ادامه با کلیک روی گزینه ثبت درخواست جدید و انتخاب موضوع  کنکور سراسری، اقدام به ثبت متن اعتراض خود کنید. در حال حاضر تنها امکان اعتراض به نحوه محاسبه نمره در سایت سنجش فراهم شده است و برای اعتراض به سایر موضوعات باید از روش ثبت درخواست با موضوع عمومی اقدام کنید. نحوه ثبت درخواست به محاسبه نمره در تصویر زیر نشان داده شده است. همزمان با پیگیری اعتراض به نتایج کنکور سراسری 96 در انتخاب رشته هم شرکت کنید زیرا چه نتیجه اعتراض شما مثبت باشد چه منفی، درهرصورت شرکت شما در انتخاب رشته تداخلی با فرایند اعتراض به نتایج ندارد.

 

اعتراض

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد