اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

از بین دانشگاه های مختلفی که در مقاطع مختلف تحصیلی هرساله پذیرش دانشجو را انجام میدهند دانشگاه آزاد جز آن دسته از دانشگاه هایی است که از هر دو روش با آزمون و بدون آزمون دانشجو می پذیرد و این کار را در مقاطع تحصیلی مختلف انجام می دهد که ما در این مقاله در مورد پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد آزاد بدون کنکور صحبت می کنیم. همانطور که می دانید افرادی می‌توانند به صورت بدون کنکور وارد مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شوند که جز استعداد های درخشان باشند و در دسته دانش‌آموزان و دانشجویان ممتاز فارغ التحصیل شده باشند و شرط لازم برای ثبت نام را داشته باشند.

 

افرادی که شرط اولیه را داشته باشند میتوانند در مراحل ثبت نام شرکت کنند و فرم های لازم را تکمیل کنند و انتخاب رشته محل هایی که مدنظر آنها است را انجام دهند و این کار را بر اساس اولویت های خود مرتب کنند.

 

بدون کنکور

 

افرادی که از این طریق می خواهند ادامه تحصیل دهند باید مطلع باشند که نتایج انتخاب رشته آنها بر اساس امتیازاتی که از معدل و سایر شاخص‌های ارزیابی و بر اساس ظرفیت 10 درصدی برای هر کدام از رشته محل ها است محاسبه می شود و در نهایت نتیجه ی نهایی اعلام می شود. باید توجه داشته باشید که نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد به صورت جدا از طریق و سنجش و پذیرش خود دانشگاه آزاد اعلام می‌شود و برای اینکه در مورد این اعلام نتایج اطلاعات بیشتری داشته باشید و زمان و نحوه اعلام نتایج نهایی ارشد را در این مقاله برای شما خواهیم گفت.

 

زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

شروع نیمسال تحصیلی برای کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بدون کنکور از مهر ماه می باشد و کسانی که در این مقطع پذیرفته شده باشند حتما باید قبل از مهرماه نتایج انتخاب رشته خود را دیده باشند. پس اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد معمولا در شهریور ماه اعلام می شود تا افراد با آگاهی بتوانند از مهرماه تحصیل خود را آغاز کنند.

 

ممکن است در این فرآیند اعلام نتایج کمی تاخیر هم وجود داشته باشد که در این صورت شروع سال تحصیلی هم به همان میزان تاخیر خواهد داشت و نیاز نیست که افراد نگران این قضیه باشند. برای اینکه بتوانید اطلاعات بیشتر و دقیق‌تری در مورد زمان اعلام نتایج داشته باشید بهتر است که سایت دانشگاه آزاد را پیش روی خود داشته باشید و در مورد اطلاعیه های آن به روز باشید.

 

بدون کنکور

 

نحوه اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

بعد از اینکه مشخص شد زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد تا چه وقتی خواهد بود داوطلبان باید در همان تاریخ مشخص شده و در همان زمان وارد سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه کنند و و در آن قسمت مشاهده می‌کنند که یک لینک برای آنها قرار داده شده است که نوشته شده "اعلام نتایج بدون آزمون کارشناسی ارشد" وارد این لینک می شوند و بعد از اینکه مشخصات خود را وارد کردند میتوانند نتایج نهایی را مشاهده کنند و در صورت قبولی سایر مراحل مورد نیاز به انجام دهند.

 

در نظر داشته باشید کسانی که میخواهند بدون کنکور وارد مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شود فقط می توانند در همان رشته محل دانشگاهی که اعلام شده توسط مرکز سنجش و پذیرش هست ادامه تحصیل دهند و اگر نخواهند آنجا ثبت نام کنند به طور کل قبولی آنها لغو خواهد شد. همچنین کسانی که از این طریق در یک دانشگاهی شروع به تحصیل می‌کنند اجازه ندارند که به دانشگاه های دیگر انتقالی بگیرند.

 

بدون کنکور

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد