برنامه ریزی کنکور سراسری 97 - 98

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد برنامه ریزی کنکور سراسری 97 - 98
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

کنکور سراسری یک رقابت بزرگ برای ورود به دانشگاه و رشته های مختلف است و در شرایط فعلی کنکور تنها برای پذیرش در دانشگاه ها و رشته های پرمتقاضی برگزار می شود. هرچه هدف مد نظر ما بزرگتر باشد برای دست یابی به آن در گام اول باید برنامه ریزی هوشمندانه تری داشته باشید و برای کسب موفقیت در این رقابت بزرگ که می تواند آینده تحصیلی و شغلی شما را تا حدود نسبتاً زیادی مشخص نماید نیز نیازمند برنامه ریزی دقیق و حساب شده ای است.


 

برنامه ریزی

 

اولویت های برنامه ریزی کنکور 97

متقاضیان کنکوری که هدفمند هستند از هم اکنون شروع به مطالعه و تست زنی می کنند و ساعات مطالعه خودشان را به بیش از 10-12 ساعت در روز می رسانند. توجه داشته باشید شما که در مقطع سوم دبیرستان مشغول به تحصیل هستند در حال حاضر قبل از شرکت در کنکور سراسری باید در امتحانات نهایی شرکت نمایید. برای موفقیت در امتحانات نهایی که به صورت تشریحی برگزار می شود لازم است شما به مفهوم کتاب درسی مسلط شده هیچ نقطه ابهامی در هیچ یک از مباحث برایتان وجود نداشته باشد. بنابراین در سال سوم دبیرستان توصیه اکید ما به مطالعه دروس همین سال و رسیدن به تسلط و کسب موفقیت در امتحانات نهایی می باشد.

شاید برای عده ای این پرسش مطرح شود که امتحانات نهایی که اهمیتی ندارند و مهم کسب رتبه خوب در کنکور است ولی باید در پاسخ به این پرسش بگوییم که داوطلبانی که امتحانات نهایی را به خوبی پشت سر می گذارند حال اعتماد به نفس خوبی خواهند داشت که مطالعه را آغاز نمایند و به طور جدی پس از امتحانات و یک استراحت کوتاه شروع به مطالعه برای کنکور کنند. بنابراین به امتحانات نهایی به عنوان سکوی پرتابی برای کسب موفقیت در کنکور سراسری نگاه کنید و همه تلاش خود را برای داشتن شروع خوبی در کنکور بکار گیرید. ضمن آنکه تاثیر معدل دیپلم شما نیز بصورت  مثبت در کنکور 97 اعمال خواهد شد. پس اولویت برنامه ریزی کنکور 97 برای دانش آموزانی که هم اکنون در سال سوم دبیرستان تحصیل می کنند انجام برنامه ریزی خوب برای کسب موفقیت در امتحانات نهایی می باشد .

 

الویت برنامه ریزی
 

نقش زمان در برنامه ریزی کنکور 97

داوطلبان شرکت در کنکور برای کسب موفقیت در کنکور 97 لازم است از هم اکنون برنامه ریزی خود را انجام دهند. تجربه بارها ثابت کرده است که اگر شما در مقطع پیش دانشگاهی تحصیل می کنید و در عین حال که می بایست از پس امتحانات میان ترم و پایان ترم پیش دانشگاهی بربیایید، دروس پایه که شامل دروس سال سوم و دوم دبیرستان و قسمتی از دروس سال اول دبیرستان می شود را نیز باید مطالعه نمایید و علاوه بر آن بر تست زنی همه این مباحث نیز مسلط شوید. عملاً مطالعه همه این دروس و تسلط بر همه آنها برای داوطلبانی که در سال های گذشته اصلا به مفاهیم آشنایی نداشته اند و بصورت تشریحی نمی توانند پاسخ مسئله ای را بدهند، تست زنی و جمع بندی دروس پیش و پایه در یک سال کار بسیار دشواری خواهد بود. پس همین حالا سعی کنید که اولاً ساعات مطالعاتی تان را کم کم و به مرور زمان افزایش دهید و به مطالعه کردن خودتان را عادت دهید دوماً به مفاهیم کتاب درسی همین سال بطور عمیق و دقیق مسلط شوید و با تست زنی مباحث خوانده شده داده های خود را تثبیت کنید تا در کنکور بتوانید از وقت تان برای رسیدن به تسلط در مباحث سال پیش دانشگاهی استفاده نمایید.

 

نحوه صحیح برنامه ریزی کنکور 97

اگر به نحوه عملکرد نفرات برتر کنکور نگاه کنیم متوجه می شویم که بهترین روش برنامه ریزی کنکور برای داوطلبان آن است که ابتدا به کتاب درسی مسلط شوند و در کنار آن به تست زنی نیز مشغول باشند تا بتوانند اطلاعات دریافتی شان را بسنجند اما شما اول باید بتوانید به یک سوال بصورت تشریحی پاسخ بدهید و بعد به دنبال روش تستی و حل آن در زمان کوتاه تری باشید. بنابراین اگر می خواهید تست هم بزنید با دیدن یک سوال سریعا به دنبال روش تستی آن نباشید و سعی کنید بدون در نظر گرفتن زمان آن را به روش تشریحی حل نمایید. برای آنکه در تهیه کتاب های متعدد تست زنی که در بازار موجود هستند دچار مشکل نشوید و هزینه اضافی را پرداخت نکنید می توانید با مراجعه به مطلبی که در مورد منابع کنکور سراسری نوشته شده است مراجعه کنید و کتب مناسب را تهیه کنید.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد