تحصیل در استرالیا

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد تحصیل در استرالیا
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

افرادی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند با توجه به علایق شخصی و شرایط تحصیلی و مالی کشورهای مختلفی را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. بعضی از این افراد تمایل دارند که کشورهای آمریکایی و و یا کشورهای اروپایی را انتخاب کنند و بعضی دیگر تمایل دارند که کشورهای آسیایی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. چیزی که بین تمام این افراد مشترک است تمایل به تحصیل و کسب علم می باشد و برای اینکه شرایط ادامه تحصیل در هر کشوری را داشته باشند لازم است قبل از این که اقدام به ارسال درخواست پذیرش در هر مقطعی به کشور مدنظر داشته باشند از قبل یکسری اطلاعاتی در مورد آن کشور کسب کنند تا بتوانند با اعتماد به نفس بیشتر و آگاهی کامل تر این کار را انجام دهند.

 

استرالیا

 

 از بین کشورهای مختلفی که افراد برای تحصیل در خارج از کشور انتخاب می کنند کشور استرالیا جزو آن دسته از کشورهایی است که بسیار توسعه یافته و جدید می باشد و سطح زندگی در آن بالاست و افراد بسیاری را به سمت خود جلب می کند. می توان گفت که کشور استرالیا از کشورهای پهناوری است که هم آب و هوای بسیار مناسب و خوبی دارد و هم از شرایط اجتماعی و اقتصادی بسیار مناسبی بهره می برد. به همین دلایل است که خیلی از افراد کشور استرالیا را برای زندگی و تحصیل ترجیح می دهند زیرا مردم این کشور از زندگی خود راضی هستند و مردم شادی در این کشور زندگی می‌کنند.  پایتخت کشور استرالیا کانبرا می‌باشد که یکی از شهرهای پرجمعیت جهان است و بقیه شهرهای استرالیا شامل آدلاید و ملبورن سیدنی و پرت می باشد که دانشگاه های بسیار خوب و سطح بالایی در این کشور وجود دارند.

 

استرالیا

 

 ادامه تحصیل در هر مقطعی در کشور استرالیا یکسری مزایایی دارد که هر فردی را به سمت خود جذب می کند. یکی از مزایایی که تحصیل در استرالیا دارد این است که تدریس دروس در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی است. به همین دلیل طرفداران بسیار زیادی برای ادامه تحصیل دارد و همچنین دانشگاه هایی که در این کشور واقع شده است بسیار معتبر هستند و مدرکی که از این دانشگاه‌ها دریافت می‌شود در تمام دنیا قابل قبول است و افراد این شانس را دارند که در مقطع دکترا در استرالیا به صورت رایگان تحصیل کنند. با توجه به اینکه در کدام یکی از مقاطع تحصیلی در حال تحصیل می باشند اجازه کار دانشجویی در بازه های زمانی مختلف را دارند.

 

استرالیا

 

 به طور کلی در این کشور 40 دانشگاه وجود دارد که 2 تا از این دانشگاه‌ها خصوصی و 38 دانشگاه دیگر دانشگاه دولتی هستند و معمولا شروع سال تحصیلی از آخر ماه فوریه شروع میشود و تا انتهای ماه نوامبر طول می کشد. از معروفترین دانشگاه‌هایی که در این کشور وجود دارند می‌توان به دانشگاه ملبورن ، دانشگاه آدلاید ، دانشگاه نیو ساوت ویلز ، دانشگاه کوئیزلند ، دانشگاه وسترن و دانشگاه موناش اشاره کرد.

 

استرالیا

 

  افرادی که تمایل دارند برای ادامه تحصیل به استرالیا سفر کنند بسته به اینکه کدام مقطع تحصیلی را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند، راه های مختلف پیش روی آنها قرار دارد. به طور مثال اگر تمایل دارند که برای مقطع کارشناسی در کشور استرالیا ادامه تحصیل دهند باید دوره پیش دانشگاهی را در این کشور بگذرانند تا به صورت کامل با این کشور و شرایط آن آشنا بشوند و اگر تمایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند یا می توانند به صورت کلاس درس و پایان نامه ادامه تحصیل دهند یا اینکه یک تحقیق مشخصی را به جای پایان نامه انجام دهند و کسی که در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می کند می تواند 20 ساعت کار دانشجویی در هفته داشته باشد و تا مقطع کارشناسی ارشد را نداشته باشید نمی توانید وارد مقطع دکترا شوید.

 

استرالیا

 

 و اما در مورد کسانی که قصد دارند برای مقطع دکترا در استرالیا ادامه تحصیل دهند باید بگویم که مدرک خیلی معتبری از طرف دانشگاه های این کشور به این افراد داده می شود  و مقطع دکترا در این کشور چهار سال طول می کشد و کسانی که تمایل دارند بورسیه تحصیلی دریافت کنند باید بدانند که فقط در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا این قضیه امکان‌ پذیر است و فقط وقتی که مدرک زبان آیلتس 7 و نمره ممتاز داشته باشند می توانند بورسیه تحصیلی داشته باشند.

 

 با توجه به اینکه افراد تمایل دارند در کدام مقطع تحصیلی در کشور استرالیا ادامه تحصیل دهند هزینه های تحصیل برای آنها متفاوت است. به طور مثال برای پیش دانشگاهی 18 هزار تا 30 هزار دلار در سال باید هزینه کنند و بعد از آن وقتی که وارد دانشگاه شدند با توجه به این که رشته مورد نظر آنها در کدام دسته قرار می گیرد شهریه ها متفاوت خواهد بود، یعنی رشته های حقوق و اقتصاد و هنر 15 هزار تا 30 هزار دلار شهریه درسال دریافت میکنند ولی رشته های مهندسی و پزشکی علوم پایه شهریه معادل 22 هزار تا 55 هزار دلار در سال می خواهند.

 

استرالیا

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد