تحصیل در انگلستان

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد تحصیل در انگلستان
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

 انگلستان جزو کشورهایی است که بهترین و معتبرترین  دانشگاه ها را در خود دارد. پایتخت انگلیس شهر لندن می‌باشد که آب و هوای متغیر دارد و به طور کلی دارای آب و هوای معتدل است و در فصل زمستان دمای این کشور به زیر صفر نمی رسد و در تابستان بالای 32 درجه نمی‌رود. افرادی که در انگلیس زندگی می کنند به زبان های مختلف انگلیسی ایرلندی صحبت می‌کنند و این کشور یک کشور چند ملیتی می باشد. یکی از مهمترین مواردی که در مورد کشور انگلیس وجود دارد این است که بیشتر مردم آن تحصیلکرده هستند و بیش از 90 درصد مردم تحصیلات دانشگاهی دارند و یک کشور ثروتمند است که مالیات زیادی از مردم می گیرد و خدمات بهداشتی و درمانی در انگلیس رایگان است.

 

انگلیس

 

 با توجه به اینکه انگلیس جزو کشورهایی است که کیفیت زندگی در آن بسیار بالاست و شرایط عالی برای تحصیل و زندگی دارد دانشجویان زیادی در قسمت‌های مختلف دنیا تمایل به تحصیل در این کشور را دارند و یکی از مزایایی که در مورد دانشگاه‌های این کشور وجود دارد این است که ورود به این دانشگاه ها نیاز به آزمون ورودی ندارد.  دانشگاه های این کشور جزو دانشگاه های معتبر جهان هستند که در در رده‌های اول دانشگاه معتبر قرار دارند و امکانات آموزشی سطح بالایی در این کشور وجود دارد و بعد از اینکه 6 ماه در انگلیس اقامت کنید خدمات بهداشتی و درمانی به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد و کشور انگلیس جزو کشورهایی است که بعد از اتمام تحصیل می توانید موقعیت شغلی مناسبی داشته باشید.

 

انگلیس

 

 تمام دروس در دانشگاه های انگلیس به زبان انگلیسی می باشد و مدت زمان تحصیل در انگلیس نسبت به سایر کشورها کوتاهتر است. برای اینکه بتوانید در کشور انگلیس تحصیل کنید لازم است که مدرک آیلتس 5 داشته باشید و و این اجازه را دارید که 10 ساعت کار دانشجویی در هفته داشته باشید.  مواردی که گفته شد مربوط به مقطع کارشناسی بود و در صورتی که تمایل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور انگلیس را دارید لازم است که آیلتس 6 داشته باشید و طول دوره کارشناسی ارشد در کشور انگلیس یک سال است و دانشجو این اجازه را دارد که اعضای خانواده را به عنوان همراه به کشور انگلیس ببرد.

 

برای کارشناسی ارشد 20 ساعت در هفته کار دانشجویی وجود دارد ولی این اجازه را دارد که کار تمام وقت هم داشته باشد و کسانی که در این مقطع در انگلستان تحصیل کنند به علت اینکه خیلی با اساتید مختلف آشنا می شوند شانس حضور و ادامه تحصیل در مقطع دکترا و گرفتن بورسیه تحصیلی برای آنها فراهم می شود.  افرادی که تمایل دارند در مقطع دکترا به تحصیل در کشور انگلیس ادامه دهند باید آیلتس 7 داشته باشند و طول دوره دکترا در کشور انگلیس 1 سال است که کوتاه تر از مدت زمان تحصیل نسبت به کانادا و آمریکا می باشد.

 

انگلیس

 

 یکی از مواردی که اهمیت بسیار زیادی در مهاجرت و تحصیل در مورد کشورهای دیگر دارد هزینه ها هستند زیرا فرد باید این قابلیت را داشته باشد که هزینه های زندگی و تحصیل در یک کشور را بپردازد تا بتواند در آن ادامه تحصیل دهد.  در مورد هزینه های تحصیل در کشور انگلیس باید این نکته را در نظر داشته باشید که رشته تحصیلی و مقطع شما اهمیت بسیار زیادی در مورد هزینه‌ها دارد ولی اگر به صورت میانگین در نظر داشته باشید هزینه تحصیل در انگلیس 7 هزار تا 15 هزار پوند در سال می باشد.

وقتی صحبت از رشته تحصیلی می کنیم منظور ما این است که اگر شما در رشته‌های هنر مشغول به تحصیل باشید، هزینه بسیار کمتری باید برای تحصیل بپردازید تا در مورد رشته های مهندسی و پزشکی، زیرا هزینه تحصیل در رشته های پزشکی و مهندسی تقریباً دو برابر رشته های انسانی و هنر می باشد.

 

انگلیس

 

با توجه به اینکه سبک زندگی شما و سطحی که برای کیفیت زندگی خود انتخاب می‌کنید به چه صورت باشد هزینه های شما در انگلیس می تواند بسیار متغیر باشد اما به طور کلی به عنوان یک دانشجو 800 تا 1000 پوند در ماه هزینه خوابگاه و رفت و آمد و خورد و خوراک شما می شود.  بیشتر دانشگاه های انگلیس دارای خوابگاه دانشجویی هستند اما اگر شما دانشگاهی را انتخاب کنید که خوابگاه نداشته باشد چون کشور انگلیس جزو کشورهای اتحادیه اروپا نیست، از دانشجویان برای گرفتن مسکن حمایت مالی نمی کند و باید خودشان به صورت کامل هزینه مسکن را بپردازند.

 

می توان گفت که نسبت به بیشتر کشورهای اروپایی هزینه تحصیل و زندگی در انگلیس تقریبا بالا است و اگر شما مشکل مالی دارید و توان پرداخت هزینه های بالا را ندارید بهتر است در درخواست خود ذکر کنید که درخواست حمایت مالی کامل یا فول فاند را از دانشگاه دارید و اگر آنها نمی توانند شما را حمایت مالی کنند بهتر است کشور دیگری را برای تحصیل انتخاب کنید.

 

انگلیس

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد