تحصیل در کانادا

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد تحصیل در کانادا
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

در بین افراد مختلفی که تصمیم به ادامه تحصیل در مقاطع مختلف می گیرند و تصمیم دارند که در خارج از کشور به تحصیل ادامه دهند افراد زیادی وجود دارند که تمایل به ادامه تحصیل در کانادا را دارند.. کانادا یکی از مهم‌ترین کشورهایی است که افراد زیادی هر ساله به آنجا مهاجرت می کنند و از نظر جغرافیایی، کانادا در شمال قاره آمریکا وجود دارد که یکی از کشورهایی است که وسعت بسیار زیادی دارد. با وجود وسعت زیادی که این کشور دارد جمعیت بسیار زیادی ندارد و یکی از کشورهای ثروتمند به حساب می آید که افرادی که در آنجا ادامه زندگی و تحصیل می‌دهند شرایط اجتماعی خوبی دارند و از رفاه اجتماعی خوبی برخوردار هستند و کشور کانادا جزو آن دسته از کشورهایی است که سطح علمی بسیار بالایی دارد و دانشگاه های این کشور اعتبار زیادی دارند و به همین علت هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان در مقاطع مختلف به ادامه تحصیل در این کشور می پردازند.

 

تحصیل در کانادا مزایای مختلفی دارد که افراد به علت همین مزایا تمایل بسیار زیادی برای ادامه تحصیل در این کشور دارند. از جمله مزایای تحصیل در کانادا رفاه اجتماعی بالا و سطح علمی بالا در این کشور است و هزینه تحصیل و زندگی در این کشور بسیار مناسب است و بیشتر شهرهای آن به زبان انگلیسی صحبت می کنند و چند شهر آن هم به زبان فرانسوی صحبت میکنند.

 

تحصیل در کانادا

 

افرادی که در مقطع دکترا در کانادا تحصیل می کنند بعد از این که تحصیل آنها تمام شد می توانند اقامت این کشور را برای خود داشته باشند و این یکی از مهمترین و بهترین مزایای است که در مورد تحصیل در کانادا وجود دارد زیرا اقامت گرفتن در کشوری به پیشرفتگی و پر امکاناتی کانادا کار آسانی نیست. کسانی که در کانادا تحصیل می کنند از خوابگاه ها و محل های اسکان دانشجویی خوبی برخوردار هستند و معمولا امکانات زیادی در اختیار آنها قرار دارد و این افراد اجازه دارند که 20 ساعت از هفته را در خارج از دانشگاه کار کنند و حتی بعد از اینکه سال دوم تمام شد می‌توانند به صورت تمام وقت در خارج از دانشگاه کار کنند تا بتوانند هزینه زندگی و پیشرفت از نظر مالی را تامین کنند. برای اینکه بتوانید در کانادا ادامه تحصیل بدهید نیاز است که یک سری شرایط را برای ادامه تحصیل در کانادا داشته باشید که این شرایط در مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است.

 

اما چیزی که در همه این موارد مشابه است این مورد است که افرادی که قصد ادامه تحصیل در کانادا دارند باید مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6 را داشته باشند زیرا در همه دانشگاه‌های این کشور درس ها به زبان انگلیسی تدریس میشوند. کسانی که تصمیم دارند برای مقطع لیسانس اقدام کنند برای ادامه تحصیل در کانادا لازم است که معدل دیپلم آنها 14 به بالا باشد و اگر دانشگاه های طراز اول این کشور را انتخاب کنند لازم است که حداقل معدل آنها 15 بوده باشد و باید مدرک تافل یا آیلتس با نمره خوب را داشته باشند. برای اینکه افراد بخواهند در مقطع فوق لیسانس در کانادا مشغول به تحصیل شوند باید هم مقطع لیسانس آنها بالای 14 باشد و هم آیلتس 6 را داشته باشند و سعی کنند از اساتیدی که در مقطع لیسانس داشتند توصیه نامه دریافت کنند تا کمک هزینه تحصیلی به آنها داده شود و اگر کسی تمایل داشته باشد که در مقطع دکترا در کانادا ادامه تحصیل دهد باید مدرک آیلتس 7 داشته باشد تا توسط دانشگاه های این کشور پذیرفته شود.

 

تحصیل در کانادا

 

افرادی که میخواهند در مقطع دکترا در کانادا ادامه تحصیل دهند باید محل تحصیل را انتخاب کنند باید به دانشگاه مورد نظر درخواست خود را ارسال کنند. بعد از پذیرش معمولا به مقطع دکترا کمک هزینه تحصیلی تعلق میگیرد و بعد از اینکه افراد موفق شدند که تحصیلات خود را در این کشور به پایان برسانند به آنها  اقامت دائم داده می شود و می توانند خیلی راحت در قسمت های دولتی کانادا مشغول به کار شوند و استخدام شوند. به علت مزایای بسیار زیادی که در تحصیل در کانادا وجود دارد هر ساله تعداد زیادی از افراد درخواست خود را برای ادامه تحصیل به این کشور ارسال می‌کنند. بعد از این که تمامی شرایط و مدارک آنها بررسی شد اطلاع پذیرش یا عدم پذیرش آنها داده می شود تا مراحل بعدی آنها طی شود.

 

خیلی از افرادی که تمایل به ادامه تحصیل در کانادا را دارند سوالات بسیار زیادی در مورد هزینه تحصیل در این کشور می پرسند تا بدانند که در صورت ادامه تحصیل در هر مقطع و رشته ی تحصیلی و دانشگاهی نیاز است که چه میزان هزینه ای را پرداخت کنند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که افرادی که تمایل به ادامه تحصیل در مقطع لیسانس در یکی از دانشگاه های کانادا را داشته باشند لازم است که هزینه ای تقریبا برابر با 14 هزار تا 18 هزار دلار کانادا را در سال برای تحصیل در این کشور هزینه کنند و کسانی که تحصیل در این کشور را آغاز کنند و موفق شوند معدل بالایی کسب کنند به آنها مقداری کمک هزینه تحصیلی تعلق می گیرد که مبلغی حدود 1500 تا 2000 دلار می باشد. افرادی که تمایل به ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های کانادا را داشته باشند باید6 هزار تا 9 هزار دلار کانادا هزینه کنند و معمولاً در مقطع فوق لیسانس به هیچ کمک هزینه تحصیلی به افراد تعلق نمی گیرد.

 

تحصیل در کانادا

 

اگر تمایل دارید که در مقطع دکترا در این کشور ادامه تحصیل دهید و از هزینه‌های آن اطلاع ندارید باید بگوییم که در مقطع دکترا هزینه ای حدود 6000 تا 9000 دلار آمریکا دلار کانادا در سال را باید برای آن تحصیل در این کشور استفاده کنید. هزینه تحصیل در کانادا نسبت به آمریکا پایین تر است و در عین حال کمک هزینه تحصیلی هم که به دانشجویان تعلق میگیرد در کانادا نسبت به آمریکا کمتر است. به طور مثال کمک هزینه که به دانشجوهای دکترا در کشور کانادا تعلق می گیرد، مبلغ حدود 18 هزار تا 30 هزار دلار در طول سال خواهد بود.

 

اگر در مورد هزینه زندگی در کانادا سال داشته باشید باید بدانید که با توجه به سبک زندگی های مختلف هزینه های زندگی در کشور کانادا متفاوت است ولی اگر سطح متوسط را در نظر داشته باشید هر شخص مبلغی به میزان 1200 تا 2500 دلار در ماه باید خرج کنند. به این دلیل که چند وقت یک بار در کانادا حراجی های بزرگی برای محصولات خوراکی گذشته می‌شود مردم برای خرید محصولات خوراکی معمولا با مشکل هزینه مواجه نیستند.

 

کانادا

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد