ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

تقریبا بیش از چهار سال است که دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی بدون کنکور دانشجو می پذیرد و ثبت نام وادامه تحصیل در این مقطع برای دانشگاه آزاد فقط بر اساس سوابق تحصیلی بود. اما بعدا ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد به دو دسته کاردانی پیوسته و ناپیوسته تقسیم شد و معیار سنجش و پذیرش دانشجویان کمی تغییر کرد که در این مقاله سعی داریم در مورد آن با شما صحبت کنیم.

 

آزاد

 

ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد

وقتی که صحبت از کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد می کنیم منظورمان همان فوق دیپلم است و وقتی که کلمه پیوسته را به کار میبریم منظور ما این است که افرادی مدنظر هستند که میخواهند بلافاصله بعد از اینکه دیپلم را گرفتند وارد دانشگاه شوند و می‌خواهند این ورود آنها بدون کنکور و آزمون باشد و معمولا کسانی که در هنرستان های فنی حرفه ای و کاردانش درس خواندند و دیپلم گرفتند به این صورت وارد دانشگاه کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد می شوند. ولی به این معنا نیست که کسانی که در رشته ریاضی فیزیک و تجربی و انسانی تحصیل کردند می توانند از این طریق وارد دانشگاه شوند و آن ها هم می توانند از همین طریق وارد دانشگاه شوند و بدون کنکور در این رشته ها ادامه تحصیل دهند.

 

نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد

برای اینکه بتوانید به صورت بدون کنکور برای دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی ثبت نام کنید لازم است که از زمان و مهلتی که برای ثبت‌نام مشخص میشود اطلاع داشته باشید تا وارد سایت شوید و اطلاعات لازم را وارد کنید و قبل از آن لازم است که حتما دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد را دقیق مطالعه کنید و بعد از آن 20 کد رشته محل را که در مقطع کاردانی پیوسته مشخص شده است را انتخاب کنید و بر اساس الویت آنها را وارد فرم ثبت نام خود کنید. در نهایت بعد از این که مراحل ثبت نام را طی کردید رسیدی به شما داده می شود که لازم است آن را تا آخر اعلام نتایج نزد خود نگه دارید.

 

آزاد

 

شرایط ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد

افرادی که میخواهند در مقطع کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد ادامه تحصیل دهند باید آگاه باشند که برای آنها محدودیت رشته وجود دارد در و هر کسی هر رشته ای که میخواهد را نمی تواند انتخاب کند فقط باید در رشته های مرتبط با رشته ای که دیپلم آن را دارند می توانند انتخاب رشته داشته باشند و ادامه تحصیل دهند.

 

زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد

افرادی که می خواهند بدون کنکور و بدون آزمون وارد مقطع کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد شوند و ثبت نام خود را انجام دهند در 12 مهر و بهمن می‌توانند این کار را انجام دهند و کسانی که می‌خواهند ورودی مهرماه باشند باید اواسط مرداد ماه ثبت نام را انجام دهند کسانی که می‌خواهند ورودی بهمن ماه باشند لازم است که ثبت نام خود را در آذر ماه انجام دهند معمولا وقتی که بازه زمانی ثبت نام مشخص میشود یک ماه مهلت وجود دارد تا ثبت نام صورت گیرد.

 

آزاد

 

ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد

وقتی که صحبت از کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد و ثبت نام در این مقطع می شود بیشتر روی صحبت ما با افرادی است که علاوه بر مدرک دیپلم مدرک پیش دانشگاهی را هم دارند و میخواهند در مقطع کاردانی ادامه تحصیل دهند و این افراد هیچ محدودیتی برای انتخاب رشته ندارند و بدون توجه به اینکه در چه رشته ای مدرک گرفتند و پیش دانشگاهی دریافت کردند میتوانند در هر رشته تحصیلی که دلشان میخواهد ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد را انجام دهند و در صورت قبولی در آن ادامه تحصیل دهند.

 

نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد مثل ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد در تمامی مقاطع دیگر فقط از طریق خود سایت دانشگاه آزاد انجام می شود و در تمامی مقاطع و بازه های زمانی لازم است برای هر گروه آموزشی یک کارت اعتباری مخصوص خریداری شود که در مقاله های دیگر به میزان و مبلغ هر کدام از این کارت ها اشاره شده است و افراد بعد از اینکه کارت اعتباری را خریداری کردند. یک کد رهگیری دریافت می کنند چه در مراحل ثبت نام باید آن را وارد سایت کنند و بعد از اینکه به صورت دقیق دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد را مطالعه کردند باید 20 کد رشته محل را بر اساس اولویت ها وارد فرم انتخاب رشته کنند و هنگامی که ثبت نام آنها به پایان رسید یک رسید ثبت نام دریافت می‌کنند که باید تا آخر اعلام نتایج نزد خود نگه دارند تا هرجا لازم شد بتواند اطلاعات را ارائه دهد.

 

آزاد

 

شرایط ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد

برای اینکه افراد بتوانند به صورت بدون کنکور برای کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد ثبت نام را انجام دهند و ادامه تحصیل دهند لازم است که حتماً علاوه بر دیپلم مدرک پیش دانشگاهی هم داشته باشند و همانطور که قبل تر گفتیم اصلا مهم نیست که مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی آنها از چه رشته ای است و بدون توجه به اینکه از چه رشته ای مدرک گرفتند می تواند یک رشته را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند و در آن به ادامه تحصیل بپردازند و خوب است بدانید که محدودیت انتخاب رشته در ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد وجود ندارد.

 

زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد

معمولا همیشه ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد همزمان با کاردانی پیوسته انجام می شود و هر دوی آنها در دو نوبت مهر و بهمن ثبت نام انجام میدهند و افراد با توجه به این که تمایل دارند در کدام یک از این  مقاطع و بازه های زمانی ادامه تحصیل دهند گزینه ای که مدنظرشان است را انتخاب می‌کنند و سایر مراحلی که لازم است را طی میکنند. البته در نظر داشته باشید که دانشگاه آزاد تنها دانشگاهی نیست که این قابلیت را برای افراد مهیا می کند که بتوانند بدون کنکور وارد دانشگاه شوند و پذیرش بدون کنکور و بدون آزمون توسط دانشگاه غیر انتفاعی و علمی کاربردی و پیام نور هم صورت می‌گیرد و افراد با توجه به علایق خود می تواند هر کدام که می خواهند را انتخاب کنند.

 

آزاد

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد