ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

امسال هم مانند سال های گذشته دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی دانشجویان و بدون برگزاری آزمون اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های مختلف می کند که این پذیرش از بین داوطلبانی است که استعدادهای برتر داشتند و یا در مقطع کارشناسی جزو دانشجویان ممتاز بوده‌اند و کسانی که تمام شرایطی که به عنوان شرایط استعداد درخشان در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد آمده است را داشته باشند می ‌توانند در این دانشگاه ثبت نام کنند و در صورتی که بررسی ها انجام شود و صلاحیت آنها مشخص شود در این دانشگاه ادامه تحصیل می دهند.

 

افرادی که شرایط لازم را داشته باشند در مرحله اول می‌توانند ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را انجام دهند و برای این که این دسته از افراد با آگاهی کامل نسبت تمام مراحل تصمیم گیری کنند لازم است که به صورت دقیق و کامل دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را مطالعه کنند تا به صورت کامل و دقیق از نحوه ثبت نام و شرایطی که باید داشته باشند و همچنین زمانی که این ثبت نام انجام میشود آگاهی پیدا کنند.

 

بدون کنکور

 

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

در نظر داشته باشید که برای مقطع کارشناسی ارشد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد فقط یک بار در سال اتفاق می‌افتد که برای ورودی مهر ماه پذیرش داوطلبان را انجام میدهند و ثبت نام همزمان با فرایند انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اتفاق می افتد و لازم است افراد به صورت کامل و دقیق دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد را مطالعه کنند.

 

معمولا ثبت نام و انتخاب رشته به صورت همزمان در مرداد ماه اتفاق می‌افتد که ممکن است با توجه به شرایط مختلف کمی تاخیر یا تقدم و در فرآیند ثبت نام اتفاق بیفتد که لازم است داوطلبان گوش به زنگ باشند تا اطلاعیه‌های سازمان سنجش را دنبال کنند تا در صورتی که تاریخ دقیق ثبت نام انتخاب رشته اعلام شد بتوانند به انجام ادامه ثبت‌نام خود بپردازند.

 

بدون کنکور

 

بعد از اینکه زمان ثبت نام به صورت دقیق مشخص شد افراد باید در همان بازه زمانی که برای همه مشخص میشود وارد سایت شوند و ثبت نام خود را انجام دهند. در واقع باید وارد سایت دانشگاه آزاد به نشانی آزمون وارد شوند تا بتوانند مراحل ثبت نام خود را پیش ببرند و کسانی که میخواهند بدون آزمون وارد مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شوند باید یک هزینه ای برابر با هزینه انتخاب رشته برای خرید کارت اعتباری ثبت نام پرداخت کنند تا بتوانند سایر مراحل و ثبت نام خود را انجام دهند. بعد از اینکه کارت خریداری شد و هزینه پرداخت شد باید فرم ثبت نام توسط داوطلبان به صورت کامل پر شود که معمولاً در این فرم اطلاعات فردی و اطلاعات آزمونی افراد از آنها خواسته می‌شود.

 

بعد از اینکه هزینه ثبت نام توسط داوطلبان پرداخت شد می توانند 100 کد رشته محلی که مورد علاقه آنهاست را با توجه به اولویت شان انتخاب کنند و در فرم ثبت نام قرار دهند و بعد از اینکه بررسی‌ها انجام شد قبولی داوطلبان در یکی از این کد رشته ها اعلام شود تا بتوانند ادامه تحصیل خود را در آن مقطع و رشته ای که انتخاب کردند شروع کنند.

 

بدون کنکور

 

شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

پیشتر اشاره کردیم که ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد فقط مختص به داوطلبانی می باشد که جزوه استعداد های درخشان محسوب شوند و توانسته باشند با معدل بالا از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شوند و یا جزو سه نفر اول ورودی خودشان باشند و اگر این شرایط را داشته باشند و سایر شرایطی که برای ثبت نام لازم است می توانند اقدام کنند که بدون کنکور وارد مقطع کارشناسی ارشد شوند. اگر مایل باشید که در مورد این شرایط بیشتر بدانید و در ادامه چند نمونه از آنها را برای شما خواهیم گفت.

اولین شرطی که برای افرادی که می خواهند در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بدون کنکور ادامه تحصیل دهند وجود دارد این است که اگر افراد آن در رشته های علوم انسانی تحصیل کرده باشند حداقل معدل آنها باید 17 باشد. برای رشته های غیر علوم انسانی حداقل معدل آنها می‌تواند 16 باشد که از بین این افراد بر اساس ظرفیت 10 درصدی هر کدام از رشته محل هایی که انتخاب کردند گزینش انجام می شود. در نظر داشته باشید که هر سال فقط یک بار این پذیرش صورت می‌گیرد و فقط در همان سال می توانند اقدام به ادامه تحصیل در این مقطع داشته باشند.

 

توجه داشته باشید که رشته محل هایی که افراد داوطلب انتخاب می کنند باید هم اسم و هم جنس رشته تحصیلی کارشناسی آنها باشد و نمی توانند هر رشته ای را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. تعداد نیمسال های تحصیلی فارغ التحصیلان کارشناسی پیوسته نباید بیشتر از 8 سال شود در غیر این صورت برای آنها کمیسیون تشکیل می شود و در صورتی که آموزش دانشگاه متقاعد شود که طولانی شدن تحصیل دلیل منطقی دارد اجازه ی ادامه تحصیل در یک ترم دیگر را به فرد خواهند داد.

 

بدون کنکور

 

تعداد نیمسال های تحصیلی فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته هم نباید بیشتر از چهار سال شود و در مورد این افراد هم اگر بیشتر از 4 سال تحصیل شان ادامه پیدا کنند کمیسیون تشکیل می شود و لازم است که اعضای کمیسیون در مورد وضعیت دانشجو تصمیم گیری کنند. دانشجویانی که در کارنامه خود درس های معادل سازی شده داشته باشند نمی‌توانند از طریق استعداد های درخشان و بدون آزمون وارد مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شوند. در نظر داشته باشید که پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد فقط برای افرادی است که از خود دانشگاه آزاد فارغ التحصیل ممتاز باشند و افرادی که از بقیه دانشگاه ها فارغ التحصیل شده باشند نمی‌توانند ثبت نام را برای پذیرش بدون کنکور انجام دهند.

 

نکاتی در رابطه با ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

افرادی که می خواهند در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بدون کنکور ادامه تحصیل دهند باید به یک سری از نکات توجه داشته باشند. یکی از این نکات این است که اولویت پذیرش داوطلبان در وهله اول رشته محل دانشگاهی است که مقطع کارشناسی را در آنجا گذرانده باشند و فارغ التحصیل آنجا باشند و اگر ظرفیت پذیرش محدود باشد و دیگر جایی برای آنها وجود نداشته باشد اولویت های بعدی که در 100 کد رشته محل فرم انتخاب رشته وارد کرده بودند بررسی می شود.

کسانی که در نهایت از طرف مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد پذیرفته میشوند تا در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون ادامه تحصیل دهند فقط می توانند در رشته محل دانشگاهی ادامه تحصیل بدهند که خود مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مشخص کرده باشد. آن دسته از داوطلبانی که از طریق آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد وارد دانشگاه شده باشند حق درخواست انتقالی به دانشگاه دیگر را ندارند.

 

بدون کنکور

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد