ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه امیرکبیر

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه امیرکبیر
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

اگر سایر مقالات ما در مورد کارشناسی ارشد بدون کنکور را مطالعه کرده باشید متوجه می‌شوید که این قضیه صحت دارد که می توانید بدون شرکت در هیچ گونه آزمونی و فقط بر اساس یک سری شرایط خاص در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های مختلف ادامه تحصیل دهید.[wrepi value="productCategory_1184"]

 

بدون کنکور

 

در بعضی از دانشگاه ها تنها شرط لازم برای این نوع ادامه تحصیل این است که افراد جزو استعدادهای درخشان باشند و در مقطع کارشناسی معدل بالایی را کسب کرده باشند و جزو بهترین های ورودی رشته خود باشند و کسانی که تمایل دارند که از راه بدون کنکور وارد مقطع کارشناسی ارشد شوند و در رشته مورد نظر خود ادامه تحصیل دهند باید گوش به زنگ باشند تا ببینند که دانشگاه مدنظر آنها فراخوانی در رابطه با پذیرش بدون کنکور منتشر می کند یا خیر؟ زیرا اگر دانشگاهی تصمیم داشته باشد که پذیرش بدون کنکور از بین داوطلبان داشته باشد حتما بر روی سایت خود این فراخوان را اعلام میکنند.

 

معمولا دانشگاه برای ثبت ‌نام زمان مشخصی را در نظر می گیرد تا افراد بتوانند در همان تاریخ وارد سایت شوند و تمام مدارکی که لازم است را در سایت بارگذاری کنند و هزینه لازم را بپردازند و رشته ای که مدنظرشان است را نیز انتخاب کنند تا دانشگاه شرایط آنها را بررسی کند و با توجه به ظرفیت های موجود در نهایت مشخص کند که افراد پذیرفته شده اند یا خیر.

 

شاید فکر کنید که فقط بعضی از دانشگاه‌های کم طرفدارتر پذیرش بدون کنکور را انجام میدهند تا افراد را ترغیب کنند که به سمت دانشگاه بیایند و در آنجا به تحصیل ادامه دهند اما باید بگوییم که حتی دانشگاه های بسیار مطرح و پرطرفدار نیز فراخوانی برای پذیرش بدون کنکور دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد منتشر می کنند زیرا تمام آنها تمایل دارند که دانشجویانی که قوی تر هستند و پایه علمی بهتری دارند را نزد خود نگه دارند تا بتوانند با آموزش صحیح به آنها به خروجی بسیار مناسبی را داشته باشند.

 

بدون کنکور

 

از بین دانشگاه های مختلف دانشگاه امیرکبیر هم گاهی فراخوانی منتشر می‌کند که بیانگر این است که تمایل به پذیرش دانشجو بدون کنکور از بین استعداد های درخشان دارد. برای این نوع پذیرش معمولا شرایط مشخصی را اعلام میکنند که افراد باید تمام این شرایط را داشته باشند تا بتوانند ثبت نام را انجام دهند در صورت قبولی بتوانند در این دانشگاه ادامه تحصیل دهند.

 

 شرایط پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد امیرکبیر

یکی از شرط هایی که توسط دانشگاه گذاشته میشود این است که دانشجو باید ورودی سالی باشد که سال اتمام دوره کارشناسی همان سالی باشد که در فراخوان پذیرش کارشناسی ارشد مطرح می‌شود یعنی نباید وقفه‌ای در تحصیل ایجاد شود تا بتواند از شانس استعداد درخشان خود استفاده کنند.

یکی دیگر از شرط هایی که دانشگاه‌ مشخص کرده است این است که دانشجو باید در دانشگاه های دولتی و یا دانشگاه آزاد اسلامی تهران تحصیل کرده باشد.

 

بدون کنکور

 

از دیگر شرط های این دانشگاه این است که فرد داوطلب باید در 6 ترم اول کارشناسی حداقل 110 واحد را پشت سر گذاشته باشد و در این واحدها معدل بالایی کسب کرده باشد. یعنی میانگین معدل تا ترم 6 حداقل باید 16 باشد و جزو طراز اول های ورودی های خود در رشته تحصیلی خودشان باشند.

افرادی که ثبت نام می کنند تا در این فراخوان شرکت کنند باید تا پایان شهریور سال جاری که مشخص شده است تحصیل آنها تمام شود و تمام واحدها را بگذرانند تا در صورت قبولی بتوانند از مهرماه تحصیل خود را آغاز کنند.

 

اگر همه این شرایط برای فردی مهیا بود از اول شهریور معمولاً می تواند ثبت نام را در سایت خود دانشگاه امیرکبیر انجام دهد و فرم های لازم برای ثبت نام را پر کند. بعد از اینکه بررسی‌ها انجام شد و فرد پذیرفته شد از طرف خود سایت دانشگاه صنعتی امیرکبیر اعلام می‌شود که فرد به عنوان پذیرفته شده نهایی می تواند در این مقطع ادامه تحصیل دهد.

 

بدون کنکور

 

در نظر داشته باشید که از همه دانشجویان دانشگاه های دولتی ایران می توانند در این فراخوان شرکت کنند و همانطور که گفتیم به غیر از دانشجویان دانشگاه دولتی، دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران هم توانایی شرکت در این فراخوان را دارند.

در ضمن شرکت در یک فراخوان به این معنی نیست که افراد نمی توانند در سایر فراخوانها شرکت کنند و فردی می‌تواند ثبت نام و ارسال درخواست خود به هر فراخوانی که اعلام می‌شود را داشته باشد و اگر از طرف چند دانشگاه پذیرفته شد این تصمیم با خود فرد است که کدام دانشگاه را انتخاب کنند.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد