ثبت نام کنکور سراسری ریاضی 1401

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد ثبت نام کنکور سراسری ریاضی 1401
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

بر اساس اطلاعیه جدید سازمان سنجش و آموزش کشور زمان ثبت نام کنکور سراسری 1401 و کنکور ریاضی 1401 از 10 لغایت 17 بهمن ماه 1400 آغاز می شود و به مدت یک هفته ادامه دارد. البته این زمان قطعی نیست و به دلایل گوناگون ممکن است تغییر یابد. بنابراین داوطلبان کنکور ریاضی 1401 باید به صورت دوره ای سایت سازمان سنجش آموزش کشور را بازدید نمایند. تا از زمان دقیق ثبت نام کنکور ریاضی 1401 مطلع گردند.

 

کنکور ریاضی

 

نکات اساسی و مهم ثبت نام کنکور ریاضی 1401

البته ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که معمولا مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1401 برای چندین روز تمدید می شود.  البته این به معنای اطمینان خاطر خارج از حد نشود. هر چند بنابر روال سال های پیشین انتظار می رود بازه زمانی خاصی برای کسانی که در وقت مقرر موفق به ثبت نام در ثبت نام کنکور سراسری 1401 و کنکور ریاضی 1401 نشده اند در ماه اخر سال یعنی اسفند ماه اعلام می نمایند. البته به این نکته توجه کنید که ثبت نام را به روز های اخر محول نکنید و در همان روز های ابتدایی اقدام به ثبت نام کنید.

 

اولین قدم در ثبت نام کنکور ریاضی 1401

اولین گام در ثبت نام کنکور ریاضی 1401 ثبت نام اینترنتی است که همزمان همراه با سایر رشته ها در سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. این مرحله معمولا در بهمن ماه انجام می شود. ثبت نام کنکور ریاضی 1401 تنها توسط سازمان سنجش صورت می پذیرد و داوطلبان باید در زمان مقرر از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام به تکمیل فرم ثبت نام کنکور ریاضی 1401  کرده و کد رهگیری ثبت نام را حتما دریافت کنند.

کنکور ریاضی راه ورود به دانشگاه در رشته های علوم فنی و مهندسی مانند مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران، مهندسی معماری، مهندسی صنایع، مهندسی نفت، مهندسی الکترونیک، مهندسی برق مخابرات.، مهندسی دریا، مهندسی کشاورزی، مهندسی برق قدرت، مهندسی شهرسازی، مهندسی سازه، مهندسی نقشه برداری، مهندسی خطوط ریلی، مهندسی کنترل فرآیند، مهندسی مکانیک جامدات، مهندسی هوا و فضا، مهندسی کامپیوتر، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی پلیمر، مهندسی معدن، مهندسی ساخت و تولید و مهندسی شیمی است. طبق روال هر سال در هفته اول تیر ماه کنکور ریاضی برگزار می شود. و فقط افرادی می توانند در آن شرکت کنند که ثبت نام را انجام داده باشند. داوطلبان باید دقت لازم را در ثبت نام کنکور ریاضی 1401 داشته باشند تا بدون مشکل به مراحل بعدی راه یابند.

 

آمار داوطلبان کنکور ریاضی 1401

اگر به تعداد شرکت کنندگان در آزمون سراسری 1400 نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که تعداد داوطلبان رشته ریاضی کمتر از داوطلبان سایر رشته ها همانند شرکت کنندگان در کنکور تجربی و شرکت کنندگان در کنکور انسانی است. داده های آماری نشان می دهند که بیشتر از 60 درصد داوطلبان کنکور سراسری را متقاضیان رشته های دانشگاهی مرتبط با رشته های علوم تجربی تشکیل می دهند این در حالی است که داوطلبان گروه ریاضی در حال کاهش هستند و به دلیل پایین تر بودن تعداد داوطلبان شانس پذیرش افراد در گروه ریاضی بیشتر است.

 

mathematic

 

مراحل ثبت نام کنکور ریاضی 1401

زمانی که ثبت نام کنکور ریاضی شروع شد، شما به عنوان یکی از افراد شرکت کننده در آزمون سراسری ریاضی باید خیلی بیشتر از گذشته خود را برای آزمون ریاضی آماده کنید. نکاتی که باید برای ثبت نام کنکور ریاضی 1401 از آن ها اطلاع داشته باشید را به صورت فهرست‌ وار برای شما تبیین می کنیم.

 

قدم اول در ثبت نام کنکور ریاضی 1401

برای ثبت نام در کنکور سراسری ریاضی باید ابتدا به سایت آموزش و پرورش رفته و نمرات نهایی سال دوم از دوره متوسطه دوم خود را مشاهده نمایید. برای دیدن نمرات سه مورد را باید آماده داشته باشیدکه شامل شماره دانش آموزی، تاریخ تولد، کد منطقه. به عنوان مثال کد منطقه 1106 برای افراد منطقه 6 می باشد. مثلا اگر کسی منطقه دیگه‌ ای بوده باشد همانند منطقه‌ ی 2 کد منطقه آن فرد 1102 می شود.

وقتی نمرات نهایی دبیرستان تان را مشاهده کردید. اگر از صحت آن مطمئن شدید ، و مورد تأیید تان بود. یک کد برای ثبت نام کنکور ریاضی 1401 به شما ارائه می شود. اگر قادر به مشاهده نمرات نهایی دبیرستان خود نبودید و یا این نمرات صحیح و مورد تایید شما نبودند. بدون هیچ نگرانی ای درخواست بررسی خود را درون سایت نوشته و ارسال کنید. در این صورت زمان ثبت نام کنکور ریاضی 1401 شما به 30 بهمن تا 3 اسفند منتقل می شود.

 

قدم دوم در ثبت نام کنکور ریاضی 1401

در گام بعدی جهت ثبت نام کنکور ریاضی 1401 باید کارت ثبت نام خریداری کنید. برای این کار سه راه وجود دارد:

1- خرید از اداره پست منطقه محل سکونت

2- خرید از دستگاه خودپرداز بانک صادرات

3- خرید اینترنتی از طریق سامانه خرید کارت سایت سازمان سنجش.

برای ثبت نام کنکور ریاضی 1401 یک عدد کارت 75 هزار تومان تومانی باید خریداری کنید. اگر تمایل داشتید که علاوه بر ثبت نام کنکور ریاضی 1401، در رشته های دیگر هم شرکت نمایید باید برای هرکدام یک عدد کارت ثبت نام 75000 تومانی دیگه نیز خریداری کنید. همچنین برای انتخاب رشته غیر انتفاعی و پیام نور باید یک عدد کارت علاقه‌مندی 20000 تومانی نیز حتماً  باید خریداری کنید.

 

قدم سوم در ثبت نام کنکور ریاضی 1401

در گام سوم ثبت نام کنکور ریاضی 1401 باید یک قطعه عکس 3*4 با فرمت jpg و حداکثر حجم 70KB را اسکن نمایید.

توجه: حتماً حواستان به فرمت و حجم عکس 3*4 باشد تا هنگام بارگذاری عکس روی سایت سازمان سنجش دچار مشکل نشوید.

توجه: غیر از عکس 3*4 اسکن شده شما نیاز به هیچ فرم دیگری نداشته و برای ثبت نام کنکور ریاضی 1401 نیازی نمی باشد چیز دیگری به جز شناسنامه و کارت ملی همراه شما باشد.

 

کنکور ریاضی 97

 

قدم  چهارم در ثبت نام کنکور ریاضی 1401

وقتی این کارها رو انجام دادین دیگر می توانید به موقع ثبت نام کنکور ریاضی 1401 را انجام دهید. چند عدد ضروری که که به آن احتیاج پیدا می کنید. کد منطقه، کد استان، کد بخش های استان، کد عنوان دیپلم، سریال شناسنامه سری عدد و حروف که به صورت افقی درون شناسنامه شما درج شده است و باید به نکته هم توجه نمایید که شما در حالت کلی داوطلب سهمیه مناطق محسوب می شوید مگر اینکه سهمیه ی خاصی داشته باشید.

 

قدم پنجم در ثبت نام کنکور ریاضی 1401

پیشنهاد ما به شما این است که ثبت نام کنکور ریاضی 1401 را ترجیحا با کمک مشاوران ثبت نام کنکور ریاضی 1401 انجام دهید. تا در زمان ثبت نام کنکور ریاضی 1401 نکته ای از نظرتان پنهان نماند.

 

قدم ششم در ثبت نام کنکور ریاضی 1401

در انتهای ثبت نام کنکور ریاضی 1401 و قبل از تأیید نهایی حتماً اطلاعات درج شده را با کمک مشاور ثبت نام کنکور ریاضی 1401 چک کنید. بعد از دریافت شماره‌ ی پیگیری و شماره‌ی پرونده، از صفحه تایید ثبت نام کنکور ریاضی 1401 پرینت بگیرید، و فایل PDF آن را در جایی مطمئن ذخیره نمایید.

 

قدم هفتم در ثبت نام کنکور ریاضی 1401

سعی کنید در روزهای اول ثبت نام کنکور ریاضی 1401 خود را انجام دهید تا به ترافیک حاصل از ازدیاد ثبت نام کنکور مواجه نشوید.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد