ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

افرادی که تمایل دارند در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور ادامه تحصیل دهند می توانند از دو طریق این کار را انجام دهند یکی از آنها شرکت در آزمون سراسری کارشناسی ارشد می باشد و دیگری پذیرش از طریق دوره های فراگیر دانشگاه پیام نور است. در دوره های فراگیر هدف اصلی این است که دانشجو درس ها را یاد بگیرد و لازم نیست که حتما در کلاس شرکت داشته باشند و همین قضیه باعث شده که خیلی از افراد مخصوصا خانه دارها و شاغلین تمایل داشته باشند که از این طریق ادامه تحصیل دهند. پذیرش دانشجو از طریق دوره های فراگیر پیام نور برای مقطع کارشناسی ارشد در یک بازه زمانی مشخص صورت می گیرد.

 

بدون کنکور

 

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

در سالی که گذشت افراد می‌توانستند از طریق دوره های فراگیر پیام نور از بهمن ماه تحصیل خود را آغاز کنند و به همین خاطر فرایند ثبت نام آنها در مهرماه صورت می گرفت. به دلیل جدید بودن، این روند پذیرش ممکن است دچار تغییراتی در زمان و نحوه ثبت نام و سایر شرایط شود و به همین خاطر سعی کنید که اخبار کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور را دنبال کنید تا از زمان دقیق ثبت نام مطلع شوید و بتوانید در رشته و مقطع مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهید.

 

نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

معمولا ثبت نام برای این دوره توسط سایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت می‌گیرد و افراد باید در همان زمانی که سایت در اطلاعیه خود مشخص کرده است وارد سایت شوند و حتما لازم است که دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور را خیلی دقیق و جز به جز مطالعه کنند تا بتوانند با آگاهی کامل تصمیم درستی بگیرند و با همه شرایط و نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور آشنا شوند و در انجام تمام مراحل دچار سردرگمی نشوند.

 

در صورتی که افراد همه شرایطی که در دفترچه ذکر شده است را داشته باشند میتوانند در یکی از کد رشته های امتحانی ثبت نام کنند و حداکثر می‌تواند 20 کد رشته محل را که مربوط به دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور می باشد انتخاب کنند. در نظر داشته باشید که لازم است حتما هزینه ثبت نام پرداخت شود که این کار از طریق اینترنت صورت می‌گیرد تا افراد بتوانند بقیه مراحل را انجام دهند و کد رهگیری برای آنها صادر شود و سعی کنید حتما این کد و رسید پرداخت را نزد خود نگه دارید.

 

بدون کنکور

 

نحوه برگزاری کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

این آزمون با تمام آزمون هایی که تاکنون با آن آشنا شده اید متفاوت است و به این صورت است که داوطلبان بعد از اینکه ثبت نام خود را انجام دادند به عنوان یک دانش پذیر به حساب می آیند و باید در آزمونی شرکت کنند که منابع درسی آن مربوط به درس های ترم اول کارشناسی ارشد آنها می باشد و اگر موفق شوند که این درس ها را پاس کنند به این معنی است که ترم یک را پشت سر گذاشتند و ورود دانشجو به ترم دو قطعی می‌شود و در اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور همین نتیجه اعلام می شود.

سعی کنید حتماً برای اینکه انتخاب‌های بهتری داشته باشید و زمان و هزینه و انرژی شما هدر نرود با آگاهی کامل در مورد هر کاری تصمیم گیری کنید. در مورد این پذیرش آگاهی کامل مستلزم این است که دفترچه این پذیرش را به صورت کامل مطالعه کرده باشید.

 

بدون کنکور

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد