ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همه ساله در مقطع کارشناسی ارشد از طریق برگزاری آزمون سراسری دانشجو می پذیرد زمان ثبت نام این آزمون معمولا نیمه اول اسفند ماه هر سال است و آزمون اصلی نیز در اواخر تیرماه برگزار می گردد از آنجا که اکثر داوطلبان ورود به مقطع کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی شاغل هستند اولویت اول را برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر دانشگاه و شهر محل سکونت خود می دانند، همچنین بسیار دیده شده است که داوطلبان نمی دانند رشته تحصیلی آنها در مقطع کارشناسی امکان ادامه تحصیل از طریق آزمون سراسری وزارت بهداشت را دارد یا خیر.

داوطلبانی که علاقه مند به ادامه تحصیل در رشته های گروه پزشکی هستند باید پیش از پرداخت هزینه ثبت نام آزمون از تمامی شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در این مقطع اطلاع کامل داشته باشند و با مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام می توانند برای تکمیل فرم ثبت نام خود اقدام کنند. پذیرفته شدگان این آزمون در دانشگاه های زیر نظر وزارت بهداشت ادامه تحصیل داده و بیش تر زمان خود را در مراکز درمانی سپری می کنند. بر این اساس علاقه مندان به ادامه تحصیل در این رشته ها رو به افزایش است.


 

وزارت بهداشت

 

اطلاعات ضروری پیش از ثبت نام 

آزمون کارشناسی ارشد در کلیه رشته ها به صورت یک مرحله ای برگزار خواهد شد. اشخاصی که سال پیش در آزمون وزارت بهداشت شرکت کرده اند و پس از پذیرفته شدن در دانشگاه ها و مراکزی که تحصیل در آنها رایگان بوده، ثبت نام نکرده اند و یا انصراف داده اند، به دلیل محرومیت یک ساله حق شرکت در این آزمون را نخواهند داشت. البته لازم به ذکر است کسانی که در دانشگاه های با شهریه قبول شده اند و به دلایلی ثبت نام نکرده و یا انصراف داده اند حق شرکت در آزمون را دارند.

در این آزمون شرایطی فراهم شده است که داوطلب می تواند با توجه به مدرک کارشناسی و یا بالاتر در دو رشته یا مجموعه شرکت نماید. همچنین هر داوطلب می تواند فقط یک رشته و یاحداکثر دو رشته از دو گروه متفاوت را ثبت نام نموده و در آزمون شرکت نماید. داوطلب مسئولیت هر گونه اشتباه در تکمیل فرم ثبت نام و ارسال مدارک را دارد و در صورت هرگونه اشتباه یا مورد ایجاد شده مورد پذیرش نخواهد بود و مشکلات ایجاد شده به عهده داوطلب می باشد. بعد از انتخاب رشته و ثبت نام نهایی در آزمون، در هیچ یک از مراحل قبل و بعد از برگزاری آزمون، تغییر رشته امتحانی امکان پذیر نمی باشد.

داوطلبان باید برای شرکت در این آزمون تا آخر شهریور ماه فارغ التحصیل شوند، و کسانی که بعد از این تاریخ مذکور نتوانند فارغ التحصیل شوند لذا مجاز به شرکت در آزمون نمی باشند. داوطلبان شرکت در رشته های امتحانی تکنولوژی گردش خون، پرستاری مراقبت های ویژه، پرستاری مراقبت های ویژه نوزادان و پرستاری اورژانس دقت نمایند که سابقه 2 سال کار بالینی با مدرک کارشناسی در بخش های بالینی و بیمارستانی ضروری است.

 

نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

تمام مراحل ثبت نام این آزمون اینترنتی می باشد و داوطلبان باید برای ثبت نام و دریافت کلیه شرایط خود به سایت سنجش آموزش پزشکی مراجعه کنند. افرادی که متقاضی شرکت در دو گروه امتحانی می باشند، باید دو بار مبلغ اعلام شده را برای ثبت نام خود پرداخت کنند. داوطلب باید پس از تکمیل مراحل ثبت نام و گرفتن تاییدیه کد رهگیری، فرم ثبت نام خودر ا نزد خود نگه دارند. 

 

بهداشت

 

شرایط لازم شرکت در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

شرایط عمومی 

1- پرسنل رسمی نیروهای مسلح

2- عدم سابقه در گروه های سیاسی و محکومیت به محرومیت از خدمت دولتی

3- عدم اعتیاد به مواد مخدر و  عدم سوء پیشینه کیفری

4-  ایمان به انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران

5- عدم محکومیت ناشی از اقدام علیه  نظام جمهوری اسلامی ایران

 

شرایط اختصاصی

1- دانش آموختگان رشته های مجاز درصورت داشتن مجوز ادامه تحصیل از نیروی انسانی اداره بهداشت و درمان نیروی محل خدمت می توانند در آزمون کارشناسی ارشد شرکت نمایند.

2- باید معدل کل داوطلب در مقطع کارشناسی 14 و یا بیشتر باشد.

3- داوطلبان متقاضی رشته روانشناسی بالینی توجه داشته باشند که مرحله مصاحبه برای این رشته در دانشگاه آنجا برگزار خواهد شد. و لذا اسامی دارای شرایط به ترتیب اولویت نمره مرحله علمی و به تعداد چند برابر ظرفیت پذیرش به آن دانشگاه، از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام خواهد شد. این افراد پس از انجام مصاحبه و بررسی صلاحیت های عمومی و طی مراحل مربوط به آن دانشگاه، مورد سنجش نهایی واقع خواهند شد.

 

بهداشت

 

رشته های امتحانی و مدارک مورد پذیرش کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت بر خلاف کنکور کارشناسی ارشد وزارت علوم شرط تجانس رشته وجود داشته و داوطلبان دارای مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری عمومی گروه پزشکی و مدارک بالاتر باید بر اساس مدارک مورد پذیرش هر رشته امتحانی که توسط مرکز سنجش و آموزش پزشکی اعلام می شود، رشته امتحانی کارشناسی ارشد خود را انتخاب نمایند.

داوطلبانی که طبق مدارک مورد پذیرش اعلام شده، نسبت به انتخاب رشته امتحانی و ثبت نام در آزمون اقدام نکنند در هر مرحله از روند برگزاری آزمون اعم از بررسی مدارک، اعلام نتایج، پذیرش و دوره تحصیل، از روند سنجش محروم و از ادامه تحصیل محروم خواهند شد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد