ریاضی دبیری

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد ریاضی دبیری
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

ریاضی دبیری هم از گرایش های ریاضی است که با هدف تربیت دبیران و کارشناسان متخصص آموزش ریاضی که پاسخگوی نیازهای آموزش و پرورش کشور در سطوح پیش‌ دانشگاهی باشند ایجاد شده است. رشته دبیری ریاضی یکی از رشته هایی است که شما را وارد شغل دبیری می کند و لازم است برای قبولی در این رشته در دانشگاه فرهنگیان قبول شوید؛ که با توجه به مناطق مختلف قبولی در این دانشگاه شرایط متفاوتی دارد. برای قبولی در این رشته لازم است در دروس پایه ریاضی و فیزیک قوی باشید.

با توجه به سیاست هایی که در رابطه با شغل معلمی وجود دارد در کشور ما عمل درخور جایگاه این افراد انجام نشده و کسانی که وارد این رشته می شوند باید قلباً به این شغل علاقمند باشند و برای مشکلات زیادی که به دلیل حقوق نامناسب این شغل با آن مواجه می شوند آماده شوند.

دبیری ریاضی در طول مدت 4 سال در دانشگاه فرهنگیان  ارائه می شود و دانشجویان این دانشگاه طبق قانون از بدو تحصیل در این دانشگاه هزینه کمک تحصیلی با عنوان حقوق دانشجو معلم دریافت می کنند. که البته این حقوق در سال حدود 450 هزار تومان است. بعد از تمام شدن تحصیلات دانشجویان این رشته به طور رسمی جذب آموزش و پرورش می شوند و در محلی که آموزش و پرورش مشخص کرده کار میکنند.

 

ریاضی

 

مقاطع و گرایش ها

برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در رشته های دبیری ریاضی می توان در آزمون دانشگاه هایی مثل دانشگاه آزاد شرکت کرد. چون بعضی رشته ها در مقاطع بالاتر در دانشگاه فرهنگیان یا دیگر دانشگاه های دولتی ارائه نمی شوند.

 

دروس و واحدهای دانشگاهی

در زیر می توانید تعدادی از واحدهای دروس این رشته را ببینید:

دروس عمومی : 20

دروس پایه : 33

دروس تخصصی : الزامی 39

دروس تخصصی : انتخابی 18

دروس گرایشی : 9

دروس اختیاری : 12

جمع=131 

 

دروس الزامی تخصصی شاخه دبیری ریاضی

ریاضیات گسسته 4

نظریه اعداد 4

جبر (2) 4

مبانی هندسه 4

آموزش ریاضی (1) 3

آموزش ریاضی (2) 3

دروس علوم تربیتی

جمع = 39

 

بازار کار

همان طور که گفته شد فارغ التحصیلان رشته دبیری ریاضی بعد از اتمام تحصیلات به طور رسمی مشغول به کار می شوند و خاطری آسوده برای آینده شغلی خود دارند. این معلمان در تدریس دروس ریاضی، آمار و احتمال دوره متوسطه عمومی همکاری میکنند.

 

درآمد و حقوق

فردی که در این رشته به تحصیل مشغول است با توجه به نوع شغلی که اختیار می کند، حقوق متفاوتی خواهد داشت. اگر بتواند به معلمی بپردازد حقوق ثابت آموزش و پرورش را خواهد داشت و اگر در جاهای دیگری مشغول به کار شود طبق قانون کار با او برخورد خواهد شد. 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد