زمان برگزاری و اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 1402

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد زمان برگزاری و اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 1402
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

در نیمه اول اردیبهشت ماه آزمون ورودی مدارس تیزهوشان 1402 بصورت هماهنگ کشوری برگزار می شود. تعداد داوطلبان شرکت کننده در آزمون در سال گذشته 220 هزارنفر در پایه ی ششم ابتدایی (ششم به هفتم) و 99 هزار نفر داوطلب در آزمون نهم به دهم بوده است. با وجود تعداد زیاد شرکت کنندگان در آزمون تیزهوشان لازم دانستیم تا شرکت کنندگان را از نحوه و زمان اعلام نتایج آگاه کنیم. در سال تحصیلی که گذشت بالغ بر 16000 نفر از داوطلبان تیزهوشان ششم به هفتم و 8 هزار نفر از داوطلبان تیزهوشان نهم به دهم پذیرفته نهایی شدند. روال اعلام نتایج به این صورت است که هر ساله بعد از برگزاری آزمون نمونه دولتی نتایج آزمون تیزهوشان اعلام خواهد شد. تا کنون تاریخ دقیقی از سمت سازمان مربوطه مبنی بر اعلام نتایج آزمون اعلام نشده است اما بر طبق روال بعد از برگزاری آزمون نمونه دولتی در سایت Azmoon.medu.ir نتایج قابل دسترسی خواهد بود. 

راهنمای مشاهده نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 1402

برای درک بهتر روند آگاهی از اعلام نتایج لازم است با چگونگی وارد کردن اطلاعات آشنا شوید. در این قسمت بصورت تصویری این روند را آموزش خواهیم داد. بعد از ورود به سایت Azmoon.medu.ir باید در قسمت راست تصویر کد ملی دانش آموز و سریال شناسنامه او را وارد نمایید.

 

سامانه آزمون تیزهوشان

 

بعد از اینکه در سایت بالا وارد شدید می توانید در ستونی که وضعیت قبولی قرار داده شده است، وضعیت قبولی دانش آموزان را مشاهده کنید. در کارنامه کسانی که قبول نشده اند تعداد سوال های درست و غلط و سوال هایی که علامت زده نشده‌اند به همراه ترازی که به دست آورده اند و تراز آخرین نفر قبولی در مدرسه آورده شده است. در صورتی که داوطلب قبول شده باشد اسم مدرسه ای که در آن قبول شده است ذکر شده است.

 

جزئیات اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 1402

1- نتایجی که برای آزمون تیزهوشان اعلام می شود به صورت یک مرحله ای و قطعی است. در این اعلام نتایج افراد ذخیره اعلام نمی شوند و کسانی که به صورت قطعی قبول شده‌اند، با ذکر تراز قبولی اعلام می‌شوند.

2- برای افرادی که در آزمون قبول شده اند نام مدرسه ای که در آن پذیرفته شده‌اند آورده میشود. ولی کسانی که نتوانستند قبول شوند تا یک هفته بعد از اعلام نتایج کارنامه آنها به صورت کامل، که شامل پاسخ های درست و غلط و تراز هر درس می باشد روی سایت قرار می گیرد تا بتواند تراز کل آزمون و تراز آخرین نفر قبولی را مشاهده کنند.

3- در صورتی که دانش‌آموزان اعتراضی به نتایج داشته باشند و درخواست تجدید نظر داشته باشند به صورت متمرکز و فقط از طریق سایت مختص خود قابل رسیدگی و ثبت می باشد.

4- نتایج آزمون تیزهوشان که در 11 خرداد برای دانش آموزان تیزهوش برگزار شد در تیر ماه امسال اعلام شد. یک هفته بعد از اعلام نتایج پاسخنامه اولیه آزمون تیزهوشان بر روی سایت قرار گرفته شد. در رابطه با این ‌آزمون تنها پاسخنامه اولیه منتشر می‌شود و خیلی بعید است که پاسخنامه تشریحی هم روی سایت قرار بگیرد. اما اگر دانش آموزان تمایل به مشاهده پاسخ های تشریحی داشته باشند میتوانند از موسساتی که این کار را انجام می دهند کمک بگیرند.

 

لیست ذخیره های آزمون تیزهوشان

شایعاتی در مورد پذیرش دانش آموز ذخیره برای مدارس تیزهوشان وجود دارد که باید بگوییم این امر کاملاً غلط است و هیچ داوطلب ذخیره‌ای در این مدارس پذیرفته نمی‌شود. پس اگر دانش آموزی نمره قبولی در این مدارس کسب نکند و در آزمون قبول نشود به هیچ عنوان نمی تواند در این مدارس تحصیل کنند. حتی اگر دانش آموزان قبول شده هم از ثبت نام انصراف دهند و جای خالی وجود داشته باشد باز هم افرادی که در آزمون قبول نشدند نمی‌توانند به عنوان ذخیره یا هر نام دیگری در مدرسه ثبت نام کنند.

برچسب ها: آزمون سمپاد

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد