سهمیه داوطلبان مناطق سیل زده در کنکور سال 98

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد سهمیه داوطلبان مناطق سیل زده در کنکور سال 98
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

بعد از وقوع سیلی که در فروردین ماه سال 98 رخ داد سنجش آموزش کشور تصمیم گرفت که امتیازات مشخصی به مناطق سیل زده اختصاص دهد تا تسکینی برای مردم آسیب دیده آن مناطق باشد. اما تغییری در زمان برگزاری آزمون صورت نگرفته است.

 رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: داوطلبانی که ساکن مناطقی باشند که در سیل آسیب دیده است و خسارات مستقیم جانی و مالی شامل حال آنها شده است پنج درصد ظرفیت مازاد شامل حال آن ها خواهد شد.

 

سهمیه سیل زدگان در کنکور 98

 

به این صورت که اگر در رشته پزشکی ظرفیت استان خوزستان برای دوره روزانه 100 نفر باشد، با احتساب این سهمیه مازاد 105 نفر سهمیه به این استان اختصاص داده می شود و در هیچ کدام از کد رشته ها ظرفیت ها نسبت به سال قبل کمتر نمی‌شود.

 

بنابراین در هیچ کدام از کد رشته محل ها ظرفیت ها کمتر از سال قبل نشده بلکه در بیشتر آنها ظرفیت مازاد هم اختصاص گرفته است و در نظر داشته باشید که برای دانشگاه های استان های دیگر این قانون وجود ندارد و فقط شامل حال استان های سیل زده و آسیب دیده می‌شود.

 

مجدداً تاکید می‌کنیم که در زمان برگزاری کنکور سراسری سال 98 هیچگونه تغییر زمانی اتفاق نخواهد افتاد و در همان تاریخی که سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرده است کنکور برقرار خواهد شد و ظرفیت مازاد هم تنها برای کد رشته محل های استان های آسیب دیده است.

 

سهمیه داوطلبان مناطق سیل زده در کنکور سال 98

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد