مشاوره آزمون B2

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد مشاوره آزمون B2
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

به علت بین المللی بودن زبان انگلیسی بیشتر افراد در ایران به یادگیری این آزمون می پردازند. اما فردی که قصد تحصیل در خارج را دارد، معمولا باید برای زندگی کردن در آن کشور به زبان آن کشور مسلط باشد. کشور آلمان که در قلب اروپا واقع است و هفتمین کشور بزرگ این قاره می باشد، از لحاظ دانشگاه و جذب دانشجوی خارجی یکی از قدرت های منطقه به حساب می آید. به علت مزایایی که آلمان دارد خیلی از افراد برای تحصیل این کشور را انتخاب می کنند. در این بخش به معرفی آزمون زبان آلمانی می پردازیم.

 

المانی
 

سطوح زبان آلمانی

زبان آلمانی شامل سطوح مختلفی است که به شرح زیر می باشد:

سطوح مقدماتی

سطحA1 
در این سطح متقاضی می تواند کلمات روزمره و جملات ابتدایی را که در رابطه با نیاز های عمومی و مشخصی می باشد را درک کرده و استفاده نماید. همچنین متقاضی قادر خواهد بود تا خود را معرفی نماید و در ارتباطات روزانه خود با دیگران سوالاتی را مطرح نماید.

سطح A2 
متقاضی این سطح می تواند بعد از اتمام این سطح کلماتی با استفاده زیاد در ارتباط با موضوعات مشخص (مانند اطلاعات درباره خود و خانواده، خرید، کار و محیط اطراف) را به خوبی درک نماید و در موقعیت های ساده و معمول منظور خود را بیان نماید.
 

سطوح میانی

سطح B1 
متقاضی این سطح می تواند بعد از این دوره آموزشی در صورت به کارگیری زبان استاندارد و گفتگو در مورد مسائل آشنا، نکات اصلی را فهمیده و در اکثر موضوعاتی که در سفر به کشور آلمان با آن برخورد می نماید، از پس مشکلات خود برآمده و همینطور توانایی آن را خواهد داشت تا با استفاده از جملات ساده و پیوسته در رابطه با موارد آشنا و مورد علاقه خود، صحبت نماید.

سطح B2
در این سطح متقاضی می تواند نکات اصلی متون دشوار در مورد مطالب مشخص را درک نماید و در رشته تخصصی خود بحث های تخصصی را پیگیری نماید. به عنوان مثال می تواند در یک کلاس درس به زبان آلمانی شرکت کند و متوجه گفت و گو ها شود. همچنین متقاضی توانایی آن را خواهد داشت تا بدون آمادگی قبلی، روان و پیوسته صحبت نماید. به گونه ای که یک گفتگوی عادی با فردی که زبان مادریش است، بدون هیچ مسئله ای برای هر دو طرف به راحتی امکان پذیر باشد.
 

سطوح پیشرفته

سطح C1 
در این سطح  متقاضی می تواند متون طولانی شامل بخش بزرگی از واژه های سطح بالا را درک نموده و مواردی را که به اختصار مورد اشاره واقع شده اند را درک نماید. همچنین داوطلب می تواند بدون هیچ گونه آمادگی، روان صحبت نماید بدون اینکه در جستجوی معنی لغتی بگردد.

سطح C2
در این سطح از دوره زبان آلمانی متقاضی آنچه را می خواند یا می شنود بدون هیچگونه مشکلی متوجه می شود. همچنین می تواند اطلاعات کتبی یا شفاهی از منابع مختلف را جمع بندی کرده و در این مورد دلایل یا توضیحات مربوطه را پیوسته بیان نماید.

 

المان

 

ترتیب اهمیت مدارک زبان آلمانی

دانشگاه های آلمان با توجه به رتبه بندی و شرایط خود از هر داوطلب، مدرک B1 یا B2  را می خواهند به همین دلیل این آزمون اهمیت بیشتری دارد. البته بیشتر دانشگاه های آلمان مدرک زبان آلمانی B2 را می خواهند. چون این آزمون بسیار پر طرفدار است، تقریبا هر ماه در کشور و موسسات معتبر برگزار می شود و نمرات آن توسط دانشگاه های آلمانی معتبر است. از آنحایی که مدرک B2 زبان آلمانی برای داشتن ویزای آلمان اجباری است بنابراین متقاضیان مدرک B2 بیشترین جمعیت متقاضیان زبان آلمانی را در ایران تشکیل می دهند.

 

منابع امتحان B2

  • کتاب Fit fürs Goethe Zertifikat B2  

  • کتاب  Mit Erfolg zum Goethe Zertifikat B2

  • کتاب Prüfungstraining Goethe Zertifikat B2

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد