دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

دانشگاه علمی کاربردی یکی از پنج نوع دانشگاه ایران است که سهم پذیرش دانشگاه قابل توجهی  را در میان انواع دانشگاه های ایران دارد. دانشگاه علمی کاربردی از دانشگاه های دولتی و وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. دانشگاه جامع علمی کاربردی در مهرماه سال 1370 با تصویب مجلس شورای اسلامی تأسیس شده است. امروزه بیش از 1000 مرکز آموزشی علمی کاربردی در رشته‌های مختلف مهارتی در سراسر کشور وجود دارد. بیش از 200 مرکز آموزشی علمی کاربردی این دانشگاه در کلان‌ شهر تهران وجود دارند. دانشگاه علمی کاربردی با هدف افزایش سطح مهارت و تخصص افراد شاغل در بخش‌ های اقتصادی مختلف و افزایش مهارت‌ های حرفه‌ای دانش‌آموختگان مراکز آموزشی عالی دیگر که تجربه اجرایی لازم را دارا نیستند تاسیس شده است، دانشگاه علمی کاربردی همه ساله دوره‌های علمی - کاربردی در مقاطع کاردانی،کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برگزاری می‌ کند.

 

 

معرفی دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی یکی از دانشگاه‌ های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. که با هدف ارتقاء سطح مهارت شاغلین بخش‌ های مختلف اقتصادی و افزایش مهارت‌های حرفه‌ای فارغ‌التحصیلان مرکز آموزش که فاقد تجربه اجرایی می‌باشند تشکیل و با بکارگیری و سازمان‌دهی امکانات، منابع مادی و انسانی دستگاه‌های اجرایی، نسبت به برگزاری دوره‌های علمی–کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی و کارشناسی‌ ارشد اقدام می‌کند.

دانشگاه علمی کاربردی تنها متولی نظام آموزش عالی علمی کاربردی (یا به عبارتی بهتر نظام آموزش عالی مهارتی) است که زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اداره می‌ شود. هدف دانشگاه علمی کاربردی، فراهم کردن ساختار مشارکت سازمان‌ ها و دستگاه‌ های اجرایی دولتی و غیر دولتی جهت آموزش و پرورش منابع انسانی دارای مهارت و تخصص ضروری برای بخش‌ های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایران می‌ باشد. به گونه ای که فارغ التحصیلان بتوانند برای اموری که به آن‌ ها داده می‌ شود، دانش و مهارت اولیه مورد نیاز را کسب کنند. این سیستم آموزشی با بهره‌گیری از مدل Community college ایالات متحده آمریکا – که مشتمل بر 2200 مرکز آموزش Education Center می‌باشد و به ارائه درجه دانشگاهی Degree در رشته‌های تعمیرات، برق کاری، صنعت و … در مقاطع مختلف فوق دیپلم و لیسانس می‌پردازد برای اولین توسط آقای دکتر ابتکار (پدر خانم دکتر ابتکار رئیس فعلی سازمان محیط زیست کشور) به ایران آورده شد و تنها سیستم Education center از نوع مهارت آموزی در ایران می‌باشد. دانشگاه جامع علمی کاربردی مسئولیت برنامه‌ریزی، سازمان‌دهی، پشتیبانی‌ های کارشناسی، عملیاتی، اطلاعات و سیاست‌گذاری‌های کلان و نیز نظارت و ارزشیابی مراکز و موسسات علمی کاربردی را عهده دار می باشد.

 

علمی کاربردی

 

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

تقریبا چند سالی است که دانشگاه علمی کاربردی با پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته، توانسته است افراد زیادی را برای ادامه تحصیل به سمت خود بکشاند. یکی از ویژگی های مهم دانشگاه علمی کاربردی این است که کد رشته های متنوع و زیاد در اکثر واحد های این دانشگاه در مقاطع کاردانی و کارشناسی را ارائه می دهد. لازم است داوطلبان برای مشاهده لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی به دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مراجعه نمایند. در صورت تمایل به کسب آگاهی بیشتر در این زمینه می توانید مقاله ای که در همین مورد به تفصیل بررسی شده است را در همین سایت مطالعه کنید. بسیاری از افراد شاغل به علت شرایط خاصی که دارند تمایل به شرکت در دانشگاه علمی کاربردی را دارند. این دانشگاه هر سال دو بار پذیرش بدون کنکور در مقاطع کاردانی و کارشناسی دارد. دانشگاه علمی کاربردی تا کنون فقط یک بار در سال 1393 پذیرش کارشناسی ارشد داشته است. از این رو مشاوران تحصیلی نمی توانند درباره احتمال پذیرش و ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با قاطعیت حرف بزنند. اما ثبت نام در مقاطع کاردانی و کارشناسی همچنان همانند سالیان گذشته به ادامه دارد. از این رو داوطلبان زیادی می توانند بدون کنکور در دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنند.

 

بدون کنکور

 

 

 

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی

مقطع کاردانی در واقع همان فوق دیپلم است که تمام افرادی که دارای مدرک دیپلم در تمام  رشته ها از جمله ریاضی، تجربی، انسانی، فنی حرفه ای و کاردانش می باشند. می توانند در دانشگاه علمی کاربردی مقطع کاردانی ثبت نام نمایند.

نکته قابل توجه در مورد این دانشگاه این است که دارای عدم محدودیت برای تغییر رشته می باشد. این امر به این معنی است که مثلا اگر دیپلم داوطلب با رشته ای که قصد تحصیل آن در دانشگاه علمی کاربردی را دارد هم خوانی نداشته باشد. یا به عبارت دیگر غیر مرتبط با رشته قبلی داوطلب است. داوطلب می تواند بدون نگرانی و مشکلی در هر رشته ای که در لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی آمده است تحصیل کند. بنابراین هیچ محدودیتی در انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی وجود نداشته و کلیه افرادی که در رشته های مختلف دیپلم گرفته اند می توانند در کلیه رشته های دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنند. مزیت دیگری که دانشگاه علمی کاربردی دارد این است که این دانشگاه نیازی به مدرک پیش دانشگاهی ندارد. از این رو داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی را نیز دارا نمی باشند اجازه تحصیل در مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی را دارا می باشند. البته اگر شما  مدرک پیش دانشگاهی را دارا می باشید به شما توصیه میکنیم حتی الامکان در دانشگاه آزاد اسلامی ثبت نام کنید. چون ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی فقط به مدرک پیش دانشگاهی نیاز دارد. بنابراین ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور بوده و طول سنوات تحصیل در این مقطع دانشگاهی 4 – 5 ترم (2 تا 2٫5 سال) می باشد. شهریه دانشگاه علمی کاربردی هر ترم در مقطع کاردانی بین 600 تا 800 هزار تومان است.

 

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کارشناسی

دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کارشناسی پیوسته دانشجو پذیرش نمی کند. به تعبیری دیگر نمی توان چهار سال دوره کارشناسی را بصورت پیوسته در دانشگاه علمی کاربردی تحصیل کرد. بنابراین تنها راه دریافت مدرک کارشناسی در دانشگاه علمی کاربردی ابتدا گرفتن مدرک کاردانی و پس از آن مدرک کارشناسی است. که در مجموع سنوات تحصیلی بین 4 تا 5 سال می شود. از این رو داوطلبانی که دارای مدرک فوق دیپلمند می توانند در مقطع کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام و تحصیل کنند. تغییر رشته در ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مجاز می باشد. بنابراین نیازی نیست تا عنوان مدرک کاردانی داوطلب با رشته ای که قصد تحصیل آن را دارد یکی باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور و بدون آزمون ورودی می باشد و حدودا بین 2 تا 2٫5 سال (4 تا 5 ترم) طول می کشد. هزینه تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی در هر ترم تحصیلی در مقطع کارشناسی بین 700 تا 900 هزار تومان می باشد. زمان تقریبی ثبت نام بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی مرداد ماه و بهمن ماه می باشد.

 

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی طبق هر سال در هر دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در مهر و بهمن ماه انجام می شود. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی برای ورودی مهر ماه در اواسط مرداد ماه و برای ورودی بهمن ماه در اواخر بهمن ماه انجام خواهد شد. در صورت تمایل به کسب آگاهی بیشتر در این زمینه می توانید مقاله ای که در همین مورد به تفصیل بررسی شده است را در همین سایت مطالعه کنید.

 

علمی کاربردی

 

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی      

دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی به صورت غیر پیوسته و بدون کنکور اقدام به پذیرش دانشجو می کند و این فرآیند هرسال دو بار انجام میشود که هم برای مهر و هم برای بهمن ماه ورودی می گیرد. رشته هایی که به صورت بدون آزمون در دانشگاه علمی کاربردی ارائه می شوند در چهار گروه صنعت، کشاورزی، مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر می باشد و کسانی که تمایل دارند بدون کنکور وارد دانشگاه شوند و ادامه تحصیل دهند فقط می توانند 20 رشته محل را از بین لیست رشته هایی که این دانشگاه ارائه می دهد انتخاب کنند. در صورت تمایل به کسب آگاهی بیشتر در این زمینه می توانید مقاله ای که در همین مورد به تفصیل بررسی شده است را در همین سایت مطالعه کنید.

 

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

با وجود اینکه خیلی از دانشگاه ها در چند سال اخیر پذیرش دانشجو بدون کنکور را داشته است اما همه ی رشته ها این قابلیت را ندارند که شما بتوانید بدون کنکور در آن ادامه تحصیل دهید و فقط یک سری رشته ها در بعضی از دانشگاه ها هستند که شما می توانید بدون شرکت در هیچ آزمونی در آن رشته ها ادامه تحصیل دهید. که البته لازم است یک سری شرایطی را داشته باشید تا بتوانید در این دانشگاه‌ها ثبت نام کنید و ادامه تحصیل دهید. در صورت تمایل به کسب آگاهی بیشتر در مورد این شرایط می توانید مقاله ای که در همین مورد به تفصیل بررسی شده است را در همین سایت مطالعه کنید.

 

بدون کنکور

 

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی        

افرادی که می خواهند بدون کنکور وارد دانشگاه علمی کاربردی شوند می توانند 2 بار در سال اقدام به ثبت نام کنند که در صورت قبولی مدارکی که مربوط به ثبت‌نام همان مقطع می‌باشد را به باید آماده کنند. این مدارک معمولا شامل اطلاعات مقطع تحصیلی قبلی آن ها و اطلاعات شخصی او و تمام مواردی است که دانشگاه‌ها معمولا از افراد می‌خواهند که برای اطلاع پیدا کردن به صورت دقیق از مواردی که گفته شد بهتر است به صورت دقیق و کامل دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی را مطالعه کنند تا با آگاهی کامل اقدام به ثبت‌نام و ادامه تحصیل کنند. در صورت تمایل به کسب آگاهی بیشتر در این زمینه می توانید مقاله ای که در همین مورد به تفصیل بررسی شده است را در همین سایت مطالعه کنید.

 

بدون کنکور

 

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی           

بعد از اینکه تصمیم گرفتید در یکی از رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ادامه تحصیل دهید لازم است که به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنید و دفترچه راهنمای دانشگاه علمی کاربردی را با دقت مطالعه کنید. بعد از اینکه دفترچه را مطالعه کردید و متوجه شدید که تمام شرایط عمومی و اختصاصی را دارید می توانید 20 کد رشته محل از رشته هایی که در این دفترچه وجود دارد را انتخاب کنید و وارد سایت کنید و هنگام ثبت نام هزینه‌ای که برای شرکت در آزمون لازم است را پرداخت کنید و رسید آن را نزد خود نگه دارید تا در صورتی که مراحل ثبت نام شما تکمیل شد و بعد از بررسی‌های صورت گرفته دانشگاه شما را پذیرفت لازم است که فیش را ارائه دهید تا بقیه مراحل ثبت نام شما طی شود. برای اینکه ثبت نام را انجام دهید یکسری مدارک و اسنادی هم باید همراه شما باشد که در مقاله جدا به صورت کامل مدارکی که لازم است همراه خود داشته باشید را برای شما آورده ایم. در صورت تمایل به کسب آگاهی بیشتر در این زمینه می توانید مقاله ای که در همین مورد به تفصیل بررسی شده است را در همین سایت مطالعه کنید.

 

شهریه دانشگاه علمی کاربردی

کسانی که می‌خواهند در یکی از رشته های دانشگاه علمی کاربردی که به صورت بدون آزمون دانشجو می گیرد ادامه تحصیل دهند موظف به پرداخت شهریه هستند و با توجه به اینکه چه رشته ای را انتخاب می کنند و در چه مقطعی می خواهند ادامه تحصیل دهند شهریه‌ها متفاوت خواهد بود. برای اینکه افراد قبل از اینکه اقدام به ثبت‌نام کنند ببینند که شهریه ها در چه حدی است و آیا توان مالی پرداخت این شهریه ها را دارند یا خیر به صورت تقریبی شهریه ها را در مقاله ای جدا برای شما جمع آوری کرده ایم که در صورت تمایل به کسب آگاهی بیشتر در این زمینه می توانید مقاله ای که در همین مورد به تفصیل بررسی شده است را در همین سایت مطالعه کنید.

 

اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی    

معمولا اعلام نتایج در اواخر شهریور ماه می باشد. زمان اعلام نتایج معمولا اواخر شهریور ماه است که پایان مهلت ثبت نام کارشناسی علمی کاربردی آخر مرداد ماه می باشد و در اواخر شهریورماه نتایج اعلام می شود. کسانی که در این فرآیند ثبت نام کردند می دانند که علاوه بر ثبت نام اعلام نتایج آن به صورت کاملا اینترنتی می باشد و در زمانی که مشخص میشود توسط سایت سازمان آموزش سنجش کشور اعلام می‌شود و برای این که اعلام نتایج را مشاهده کنند می‌توانند وارد قسمت جامع علمی کاربردی شوند و بر روی اعلام نتیجه دوره کاردانی فنی و حرفه ای سال مد نظر کلیک کنند و اگر هم که برای کارشناسی ناپیوسته شرکت کرده بودند روی لینک مورد نظر خودشان کلیک می کنند و مراحل بعدی را طی میکند و شماره پرونده یا سایر مشخصات خود را وارد میکند تا بتواند نتیجه را مشاهده کنند. در صورت تمایل به کسب آگاهی بیشتر در این زمینه می توانید مقاله ای که در همین مورد به تفصیل بررسی شده است را در همین سایت مطالعه کنید.

 

علمی کاربردی

 

ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی  

کسانی که در تاریخ های مشخص شده برای ثبت نام بدون کنکور موفق به ثبت نام نشده باشند نا امید نباشند زیرا این دانشگاه معمولا یک زمانی را برای تکمیل ظرفیت قرار می‌دهد تا کسانی که موفق نشدند ثبت نام را انجام دهند بتوانند ثبت نام کنند. تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی معمولا بین30 مهر تا 15 آبان است. داوطلبان باید وارد سایت سازمان سنجش به نشانیsanjesh.org  شوند یا وارد سایت دانشگاه جامع‌ علمی ‌کاربردی به نشانی www.edu.uast.ac.ir شوند و دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی را مطالعه کنند وهزینه ثبت نام را پرداخت کنند و بقیه مراحل ثبت نام را طی کنند. در صورت تمایل به کسب آگاهی بیشتر در این زمینه می توانید مقاله ای که در همین مورد به تفصیل بررسی شده است را در همین سایت مطالعه کنید.

 

شرایط و مدارک ثبت نام تکمیل ظرفیت کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

برای ثبت نام و ادامه تحصیل در دانشگاه های علمی کاربردی بدون آزمون لازم استت یکسری مدارکی را آماده داشته باشید تا در هر مرحله ای اصل این مدارک یا اسکن آن ها از شما خواسته شد بتوانید بدون هیچ مشکلی ارائه دهید. که معمولا شامل چند قطعه عکس 4×3 و کپی و اصل شناسنامه و کپی کارت ملی و اصل آن و سایر مدارک می باشد که در صورت تمایل به کسب آگاهی بیشتر در این زمینه می توانید مقاله ای که در همین مورد به تفصیل بررسی شده است را در همین سایت مطالعه کنید.

 

بدون کنکور

 

هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی          

افرادی که دانشگاه علمی کاربردی را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند باید بدانند که با توجه به مقطعی که انتخاب می کنند هزینه ی ثبت نام اندکی متفاوت است.یعنی کسانی که میخواهند در مقطع کاردانی ادامه تحصیل دهند لازم است که موفق مبلغ 18 هزار و 600 تومان و کسانی که میخواهند برای مقطع کارشناسی تحصیل دهند مبلغ 20000 تومان را برای هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی پرداخت میکنند. سپس کارت اعتباری تهیه می‌کنند که لازم است در فرآیند ثبت‌نام اینترنتی این کارت و شماره روی آن را داشته باشند تا کد رهگیری را وارد کنند و بتوانند سایر مراحل ثبت نام را انجام دهند. البته در صورت تمایل به کسب آگاهی بیشتر در این زمینه می توانید مقاله ای که در همین مورد به تفصیل بررسی شده است را در همین سایت مطالعه کنید.

 

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی

با توجه به مدت زمان محدود و اهمیت انتخاب رشته و اینکه اغلب افراد به مشاوران تحصیلی برای دریافت مشاوره انتخاب رشته کنکور دسترسی ندارند و همچنین با توجه به زمان بر بودن مشاوره انتخاب رشته کنکور  عملا برای بسیار از افراد دریافت مشاوره انتخاب رشته کنکور حرفه ای غیر ممکن به نظر می رسد.

 

علمی کاربردی

 

لیست دانشگاه های علمی کاربردی

مرکز آموزش علمی – کاربردی اهر
مرکز آموزش علمی – کاربردی واحد آموزشی بناب
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی تبریز
مرکز آموزش علمی – کاربردی بهزیستی استان آذربایجان شرقی
مرکز آموزش علمی – کاربردی سازمان زندان‌ها (تبریز)
مرکز آموزش علمی – کاربردی قوه قضاییه استان آذربایجان شرقی
مرکز آموزش علمی – کاربردی مخابرات آذربایجان شرقی
مرکز آموزش علمی – کاربردی علامه امینی
مرکز آموزش علمی – کاربردی بازرگانی واحد آذربایجان شرقی
مرکز آموزش علمی – کاربردی تعاون تبریز
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی (تبریز)
مرکز آموزش علمی – کاربردی هواشناسی و علوم جو تبریز
مرکز آموزش علمی – کاربردی سازمان مدیریت صنعتی تبریز
مرکز آموزش علمی – کاربردی شرکت موتوژن
مرکز آموزش علمی – کاربردی چرم (تبریز)
مرکز آموزش علمی – کاربردی صنایع و معادن آذربایجان شرقی (تبریز)
مرکز آموزش علمی – کاربردی سازمان آموزش گروه تراکتور سازی ایران (تبریز)
مرکز آموزش علمی – کاربردی شرکت ایدم
مرکز آموزش علمی – کاربردی صنایع دستی تبریز
مرکز آموزش علمی – کاربردی گروه ماشین‌سازی تبریز
مرکز آموزش علمی – کاربردی شیرین عسل
مرکز آموزش علمی – کاربردی صنایع کوچک آذربایجان شرقی
مرکز آموزش علمی – کاربردی شرکت بنیان دیزل
مرکز آموزش علمی – کاربردی واحد استانی آذربایجان شرقی
مجتمع آموزشی و پژوهشی آذربایجان
مرکز آموزش علمی – کاربردی شهرداری‌ تبریز
مرکز آموزش علمی – کاربردی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تبریز
مرکز آموزش علمی – کاربردی خانه کارگر واحد تبریز
مرکز آموزش علمی – کاربردی مالیاتی تبریز
مرکز آموزش علمی – کاربردی بانک ملت تبریز
مرکز آموزش علمی – کاربردی نیروی انتظامی تبریز
مرکز آموزش علمی – کاربردی استاد شهریار تیکمه داش
مرکز آموزش علمی – کاربردی شبستر
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی مراغه
مرکز آموزش علمی – کاربردی بازرگانی واحد مراغه
مرکز آموزش علمی – کاربردی صنایع غذایی مراغه
مرکز آموزش علمی – کاربردی مراغه
مرکز آموزش علمی – کاربردی مرند
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی ملکان
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی ارومیه
مرکز آموزش علمی – کاربردی بهزیستی استان آذربایجان غربی
مرکز آموزش علمی – کاربردی شهید رجایی (آذزبایجان غربی)
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی (ارومیه)
مرکز آموزش علمی – کاربردی سازمان مدیریت صنعتی ارومیه
مرکز آموزش علمی – کاربردی صنایع دستی آذربایجان غربی
مرکز آموزش علمی – کاربردی واحد استانی ارومیه
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 1 آذربایجان غربی
مرکز آموزش علمی – کاربردی شهرداری‌های ارومیه
مرکز آموزش علمی – کاربردی مالیاتی ارومیه
مرکز آموزش علمی – کاربردی بوکان
مرکز آموزش علمی – کاربردی دهخدا (تکاب)
مرکز آموزش علمی – کاربردی مهاباد 1
مرکز آموزش علمی – کاربردی مهاباد 2
مرکز آموزش علمی – کاربردی مهاباد 3
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی (میاندوآب)
مرکز آموزش علمی – کاربردی میاندوآب
مرکز آموزش علمی – کاربردی علامه طباطبایی (اردبیل)
مرکز آموزش علمی – کاربردی تعاون اردبیل
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد کشاورزی اردبیل
مرکز آموزش علمی – کاربردی صنایع دستی اردبیل
مرکز آموزش علمی – کاربردی سازمان مدیریت صنعتی اردبیل
مرکز آموزش علمی – کاربردی ذوب آهن اردبیل
مرکز آموزش علمی – کاربردی شرکت دانش‌پژوهان ایران سوله اردبیل
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 1 اردبیل
مرکز آموزش علمی – کاربردی خبر اردبیل
مرکز آموزش علمی – کاربردی شهرداری‌های اردبیل
مرکز آموزش علمی – کاربردی خانه کارگر واحد اردبیل
مرکز آموزش علمی – کاربردی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد کشاورزی اردبیل (مغان)
مرکز آموزش علمی – کاربردی پارس آباد 1
مرکز آموزش علمی – کاربردی خانه کارگر واحد پارس آباد
مرکز آموزش علمی – کاربردی گرمی
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی نیر
مرکز آموزش علمی – کاربردی آران و بیدگل
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی اصفهان
مرکز آموزش علمی – کاربردی بهزیستی استان اصفهان
مرکز آموزش علمی – کاربردی بعثت 6 زندان مرکزی اصفهان
مرکز آموزش علمی – کاربردی قوه قضاییه اصفهان
مرکز اموزش علمی – کاربردی سازمان زندان‌ها (اصفهان)
مرکز آموزش علمی – کاربردی شهید باهنر (اصفهان)
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد کشاورزی اصفهان
مرکز آموزش علمی – کاربردی فنون و خدمات هوایی اصفهان
مرکز آموزش علمی – کاربردی هواشناسی و علوم جو اصفهان
مرکز آموزش علمی – کاربردی صنایع دستی نقش جهان اصفهان
مرکز آموزش علمی – کاربردی شرکت خدمات علمی – صنعتی اصفهان
مرکز آموزش علمی – کاربردی سازمان مدیریت صنعتی اصفهان
مرکز آموزش علمی – کاربردی عتیق
مرکز آموزش علمی – کاربردی شرکت تولیدی فرش ایران سپهر
مرکز آموزش علمی – کاربردی هرند
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 1 اصفهان
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ وهنر واحد 2 اصفهان
مجتمع آموزشی و پژوهشی اصفهان
مرکز آموزش علمی – کاربردی شهرداری‌های استان اصفهان
مرکز آموزش علمی – کاربردی خانه کارگر واحد 23 اصفهان
مرکز آموزش علمی – کاربردی مالیاتی اصفهان
مرکز آموزش علمی – کاربردی بانک ملت اصفهان
مرکز آموزش علمی – کاربردی جامعه اسلامی کارگران اصفهان
مرکز آموزش علمی – کاربردی تیران و کرون
مرکز آموزش علمی – کاربردی خور و بیابانک
مرکز آموزش علمی – کاربردی صنایع دفاعی زرین شهر
مرکز آموزش علمی – کاربردی فنی توحید
مرکز آموزش علمی – کاربردی زرین شهر
مرکز آموزش علمی – کاربردی مالک اشتر اصفهان
مرکز آموزش علمی – کاربردی علویجه
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد کشاورزی اصفهان (کاشان)
مرکز آموزش علمی – کاربردی شهرداری مهاباد
مرکز آموزش علمی – کاربردی خانه کارگر واحد 17 کاشان
مرکز آموزش علمی – کاربردی گلپایگان
مرکز آموزش علمی – کاربردی مبارکه
مرکز آموزش علمی – کاربردی نجف آباد
مرکز آموزش علمی – کاربردی آبدانان
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی ایلام
مرکز آموزش علمی – کاربردی بهزیستی استان ایلام
مرکز آموزش علمی – کاربردی شهید مدرس (ایلام)
مرکز آموزش علمی – کاربردی ایلام 1
مرکز آموزش علمی – کاربردی ایلام 2
مرکز آموزش علمی – کاربردی ایوان
مرکز آموزش علمی – کاربردی دره شهر 1
مرکز آموزش علمی – کاربردی دهلران
مرکز آموزش علمی – کاربردی شیروان و چرداول 1
مرکز آموزش علمی – کاربردی مهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی احداث صنعت
مرکز آموزش علمی – کاربردی برازجان 1
مرکز آموزش علمی – کاربردی برازجان
مرکز آموزش علمی – کاربردی بعثت 4 زندان مرکزی بوشهر
مرکز آموزش علمی – کاربردی قوه قضاییه استان بوشهر
مرکز آموزش علمی – کاربردی علامه طباطبایی (بوشهر)
مرکز آموزش علمی – کاربردی علوم و صنایع شیلاتی خلیج فارس
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 1 بوشهر
مرکز آموزش علمی – کاربردی استانداری بوشهر
مرکز آموزش علمی – کاربردی مالیاتی بوشهر
مرکز آموزش علمی – کاربردی دشتی
مرکز آموزش علمی – کاربردی دیلم
مرکز آموزش علمی – کاربردی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس
مرکز آموزش علمی – کاربردی کنگان
مرکز آموزش علمی – کاربردی بندرسازان گناوه
مرکز آموزش علمی – کاربردی خانه کارگر واحد اسلامشهر
مرکز آموزش علمی – کاربردی مطالعات و مشاوره سیاحتی گردشگران بنیاد
موسسه آموزش عالی علمی – کاربردی هلال ایران
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی تهران 2
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی واحد 1 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی تهران 4
مرکز آموزش علمی – کاربردی انجمن دوستی ایران و کانادا
مرکز آموزش علمی – کاربردی شرکت داده‌پردازی ایران
مرکز آموزش علمی – کاربردی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی بهزیستی استان تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی حوزه هنری واحد تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی سازمان تبلیغات اسلامی تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی کانون سردفتران و دفتریاران
مرکز آموزش علمی – کاربردی امام مهدی (عج)
دانشکده علوم و فنون فارابی (تهران)
مرکز آموزش علمی – کاربردی صنعت جهانگردی تهران 2
مرکز آموزش علمی – کاربردی صنعت جهانگردی تهران 3
مرکز آموزش علمی – کاربردی سازمان زندان‌ها (تهران)
مرکز آموزش علمی – کاربردی بعثت 1
مرکز آموزش علمی – کاربردی قوه قضاییه
دانشکده علمی – کاربردی پست و مخابرات
مرکز آموزش علمی – کاربردی پست
مرکز آموزش علمی – کاربردی نور هدایت حافظ
مرکز آموزش علمی – کاربردی شهید شرافت
مرکز آموزش علمی – کاربردی نهاد ریاست جمهوری
مرکز آموزش علمی – کاربردی بازرگانی واحد تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی شرکت تعاونی پیشتازان آیین زندگی (تهران)
مرکز آموزش علمی – کاربردی تعاون تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد کشاورزی شهید زمانپور (تهران – ساوجبلاغ)
مرکز آموزش علمی – کاربردی مالک اشتر تهران
آموزشکده فنی نقشه‌برداری سازمان جغرافیایی
مرکز آموزش علمی – کاربردی شهید مطهری
مرکز آموزش علمی – کاربردی صنعت هوانوردی تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فنون و خدمات هوایی تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی هواشناسی و علوم جو تهران
دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری
مرکز آموزش علمی – کاربردی راه و ترابری
مرکز آموزش علمی – کاربردی شرکت صنعتی کوشا (تهران)
مرکز آموزش علمی – کاربردی ساپکو (تهران)
مرکز آموزش علمی – کاربردی صنایع غلات قائم(عج)
مرکز آموزش علمی – کاربردی شرکت سایپا
مرکز آموزش علمی – کاربردی علامه طبرسی
مرکز آموزش علمی – کاربردی تحقیقات صنعتی ایران (تهران)
مرکز آموزش علمی – کاربردی پژوهش و مهندسی جوش ایران
مرکز آموزش علمی – کاربردی انجمن صنفی شرکت‌های خدمات پس از فروش خودرو
مرکز آموزش علمی – کاربردی گسترش انفورماتیک ایران
مرکز آموزش علمی – کاربردی پارس الکتریک
مرکز آموزش علمی – کاربردی صنایع لاستیک (تهران)
مرکز آموزش علمی – کاربردی قالبسازان ایران
مرکز آموزش علمی – کاربردی صنایع دخانی
مرکز آموزش علمی – کاربردی چرم (تهران)
مرکز آموزش علمی – کاربردی مهرکام پارس (تهران)
دانشگاه صنایع و معادن ایران – مرکز تهران
موسسه آموزشی و پژوهشی وزارت صنایع و معادن (تهران)
مرکز علمی – کاربردی آموزش و پژوهش صنایع ایران
مرکز آموزش علمی – کاربردی صنعت غذای تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی صنایع دستی استان تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی انجمن سازندگان قطعات خودرو
مرکز آموزش علمی – کاربردی گروه صنعتی ایران خودرو
مرکز آموزش علمی – کاربردی گروه صنعتی گلرنگ
مرکز آموزش علمی – کاربردی شرکت صنعتی آما
موسسه آموزش عالی آزاد مدیریت فناوری امیرکبیر
موسسه آموزش عالی آزاد عصر دین و دانش
موسسه آموزش عالی آزاد فناوران اطلاعات تهران
موسسه آموزش عالی آزاد علوم و فنون دانشسار
مرکز آموزش علمی – کاربردی انجمن فیزیک ایران
موسسه آموزش عالی آزاد نوآوران عصر دانش
موسسه آموزش عالی آزاد انفورماتیک ایران
موسسه آموزش عالی آزاد هادی
موسسه آموزش عالی آزاد علم گستر
موسسه آموزش عالی آزاد نهاوند
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 55 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 44 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 4 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 41 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 48 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 12 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 35 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 21 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 31 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 23 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 14 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 5 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 18 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ وهنر واحد 22 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 24 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 11 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 36 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 13 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 38 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 27 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 53 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 46 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 34 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 25 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 7 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 43 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 1 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 29 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 56 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 15 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 26 تهران
دانشکده خبر
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 10 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 37 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 49 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 30 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 42 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 54 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 45 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 17 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 40 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 16 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 9 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 33 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 20 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 47 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 32 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 6 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 19 تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگ و هنر واحد 11(موسیقی)
مرکز آموزش علمی – کاربردی سوانح طبیعی
مرکز آموزش علمی – کاربردی ساختمان و شهرسازی تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی واحد آموزشی تهران
موسسه تحقیقات و آموزش مدیریت (مرکز تهران)
مرکز آموزش علمی – کاربردی آگاهان نیرو
دانشگاه صنعت آب و برق
مرکز آموزش علمی – کاربردی کمیته امداد امام خمینی (ره)
مرکز آموزش علمی – کاربردی خانه کارگر واحد تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی
مرکز آموزش علمی – کاربردی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی فرهنگی هنری شهرداری تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی رسانه
دانشکده امور اقتصادی تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی بانک ملت تهران
مجتمع آموزشی شهید ایرانی
مرکز آموزش علمی – کاربردی شهدای نزاجا
مرکز آموزش علمی – کاربردی استانداری تهران
مرکز آموزش علمی – کاربردی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش
مرکز آموزش علمی – کاربردی تکواندو
مرکز آموزش علمی – کاربردی سازمان تربیت بدنی آجا
مرکز آموزش علمی – کاربردی شهید صیاد شیرازی
مرکز آموزش علمی – کاربردی آسانسورسازی دماوند
مرکز آموزش علمی – کاربردی بعثت 2
مرکز آموزش علمی – کاربردی شهرداری رودهن
مرکز آموزش علمی – کاربردی شرکت تعاونی کارخانجات فراوری روغن و دانه های روغنی ایران
مرکز آموزش علمی – کاربردی خانه کارگر واحد شهر قدس
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی تهران 3
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی کرج
دانشکده حفاظت محیط زیست
مرکز آموزش علمی – کاربردی بعثت 3
مرکز آموزش علمی – کاربردی حکیم ابوالقاسم فردوسی
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد کشاورزی (کرج)
مرکز آموزش علمی – کاربردی منابع طبیعی دکتر جوانشیر
مرکز آموزش علمی – کاربردی شرکت صنعتی کوشا (کرج)
مرکز آموزش علمی – کاربردی داروگر
مرکز آموزش علمی – کاربردی قالب‌های صنعتی ایران خودر