مشاوره تحصیلی تلفنی کنکور کاردانی به کارشناسی

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد مشاوره تحصیلی تلفنی کنکور کاردانی به کارشناسی
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

سازمان سنجش در هرسال به برگزاری کنکور کاردانی به کارشناسی (کارشناسی ناپیوسته) جهت ورود متقاضیان با مدرک کاردانی به مقطع کارشناسی اقدام میکند. در بسیاری از دانشگاه ها میبینیم که پذیرش داوطلبان در مقطع کارشناسی ناپیوسته به صورت بدون آزمون است اما همچنان پذیرش داوطلبان در دانشگاه های دولتی روزانه در رشته های پر متقاضی مثل رشته های گروه پزشکی از طریق برگزاری آزمون صورت می گیرد. همینطور دانشگاه آزاد نیز جهت پذیرش داوطلبان در رشته های پزشکی از طریق برگزاری آزمون اقدام به پذیرش داوطلبان می نماید. در ادامه مطلب می توانید از تمامی موارد مرتبط با ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی آگاه شوید.

 

کاردانی

 

زمان و نحوه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی

در خرداد ماه هرسال فرصت خواهید داشت تا از طریق سایت سنجش پس از دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته به صورت اینترنتی با پرداخت مبلغ تعیین شده به عنوان وجه ثبت‌ نام اقدامات لازم را جهت ثبت نام خود انجام دهید و رسید مربوط به ثبت نام را دریافت نمایید. به خاطر داشته باشید که ثبت نام و انجام انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی به طور همزمان خواهد بود.

داوطلبانی که علاقه مند به شرکت در گزینش رشته‌ های تحصیلی مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی هستند، می بایست علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت‌نام، مبلغی مازاد هم به منظور شرکت در گزینش رشته‌های مؤسسات مذکور پرداخت نمایند. 

شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی

1- داوطلبان در صورت دارا بودن مدرک کاردانی (فوق دیپلم) امکان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی را خواهند داشت. در صورتی که داوطلبان تا 31 شهریور سال جاری فارغ التحصیل می شوند نیز امکان ثبت نام درکنکور کاردانی به کارشناسی برایشان فراهم خواهد بود. امکان ثبت نام داوطلبانی که مدرک فوق دیپلم خود را تا پایان بهمن سال جاری دریافت نمایند نیز وجود خواهد داشت اما در این صورت متقاضیان فقط امکان انتخاب رشته محل های نیمسال دوم را خواهند داشت.

2- در رابطه با آن دسته از داوطلبانی که مدرک کاردانی (فوق دیپلم) یکی از رشته های گروه پزشکی که طرح اجباری داشته اند نیز باید بگوییم که این داوطلبان در صورتی می توانند بدون انجام دوره طرح در آزمون شرکت نمایند که رشته انتخابی آن ها در کنکور کاردانی به کارشناسی دارای طرح اجباری باشد.

3- قابل توجه داوطلبانی که مدرک بالاتر از مدرک کارشناسی دارندباید بگوییم که داوطلبان امکان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی در رشته های گروه پزشکی و غیر پزشکی را نخواهند داشت.

4- آن دسته از داوطبانی که پیش از این در مقطع کارشناسی ناپیوسته از مزایای تحصیل رایگان استفاده کرده اند درصورت شرکت مجدد در کنکور کاردانی به کارشناسی و درصورت قبولی در رشته محل های روزانه مانند دانشجویان دوره نوبت دوم (شبانه) موظف به پرداخت شهریه خواهند بود.

5- پذیرفته شدگان دوره های روزانه امکان ثبت نام در کنکور کاردانی به کارشناسی سال بعد را نخواهند داشت اما برای ثبت نام پذیرفته شدگان دوره های غیر روزانه مشکلی وجود ندارد.

6- متقاضیان آقا در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه امکان ثبت نام در کنکور کاردانی به کارشناسی را خواهند داشت.

 

کاردانی

 

نکاتی پیرامون انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی

تفاوت بین کنکور کاردانی به کارشناسی و دیگر آزمون های سازمان سنجش در زمان انتخاب رشته می باشد. به عبارت دیگر انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی همزمان با ثبت نام آن انجام می گیرد. در رابطه با نحوه پذیرش لازم است بدانید که نحوه پذیرش داوطلبان در کنکور کاردانی به کاشناسی به دو طریق با آزمون و بدون آزمون می باشد که داوطلبان جهت انتخاب رشته های با آزمون می بایست بدون اطلاع از نتیجه آزمون دست به انتخاب رشته بزنند. روش دیگر هم پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی (بدون کنکور) می باشد. به داوطلبان در مرحله انتخاب رشته امکان انتخاب 50 رشته محل داده خواهد شد و هر داوطلبان می بایست  در رشته های با آزمون و هم رشته های بدون آزمون، انتخاب رشته خود را انجام دهند.

ملاک پذیرش داوطلبان در دانشگاه های روزانه، نوبت دوم (شبانه) و غیرانتفاعی، رتبه و نمره آزمون داوطلبان می باشد بنابراین بهتر است ترتیب انتخاب ها براساس علاقه باشد. پذیرش و  تحصیل در مقطع کاردانی به کارشناسی در دانشگاه آزاد در رشته های غیر پزشکی به صورت بدون کنکور نیز انجام پذیر خواهد بود. اما داوطلبان برای انتخاب رشته های گروه پزشکی می بایست از طریق کنکور کاردانی به کارشناسی اقدام نمایند و در مرحله ثبت نام و انتخاب رشته فقط دانشگاه های دولتی را انتخاب نمایند. ضمن اینکه انجام انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد پس از اعلام نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی به طور دقیق تر در اواخر شهریور و یا اوایل مهر ماه خواهد بود.