دریافت بورسیه تحصیلی خارج از کشور در آزمون مقطع دکتری

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد دریافت بورسیه تحصیلی خارج از کشور در آزمون مقطع دکتری
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

افرادی که تصمیم دارند در یکی از کد رشته های بورس خارج از کشور پذیرفته شوند باید در آزمون دکترا شرکت کنند و بعد از آن وقتی که کارنامه آزمون دکترا در سایت قرار داده شد و وضعیت مجاز به انتخاب رشته در دوره داشتند لازم است که همه دوره های موجود در دفترچه را مطالعه کنند که متوجه خواهند شد به دو قسمت مجاز روزانه و بورس اعزام به خارج از کشور و مجاز به سایر دوره ها مثل شبانه و دانشگاه آزاد و پیام نور غیرانتفاعی تقسیم می‌شود. اگر داوطلبان بعد از اینکه کارنامه خود را مشاهده کردند دیدند که در قسمت مجاز روزانه و بورس اعزام به خارج از کشور وضعیت آنها مجاز اعلام شده است یعنی می توانند از بین کد رشته های محل های بورس ایران به خارج از کشور انتخاب رشته کنند.

 

دکتری

 

کسانی که تصمیم دارند کدرشته انتخاب کنند لازم است منتظر جواب اولیه آزمون سراسری دکتر باشند و در صورتی که مجاز اعلام شوند و درخواست آنها قبول شد به مصاحبه دکترا دعوت می شوند و به علت اینکه مصاحبه ها از طرف خود دانشگاه‌ها برگزار می‌شود برای اطلاع از تاریخ دقیق مصاحبه های حضوری دکترا باید به سایت دانشگاه مراجعه کنید و اگر به صورت نهایی پذیرفته شوید از طرف سایت سازمان سنجش دانشگاه کشور مقصد برای شما مشخص می شود.

 

دکتری

 

همه داوطلبان بورس و اعزام لازم است که در این آزمون ورودی دوره دکترا شرکت کنند. سپس توسط دانشگاه ها و موسسه ها وضعیت قبولی مشخص خواهد شد. بعد از آن مصاحبه علمی و کسب امتیاز صورت می‌گیرد که در صورت تصمیم هیئت داوران و قبول شدن افراد نتایج آنها اعلام خواهد شد.

 

دکتری

 

تعیین رشته و گرایشی که قرار است داوطلب به آن اعزام شود و هماهنگی مراحل بعدی توسط اداره کل بورس و اعزام دانشجو انجام می شود. همچنین پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور و انتخاب استاد راهنمای خارجی و موضوع رساله دکتری و استاد ناظر داخلی بعد از اینکه دانشگاه های دارای سهمیه تایید کردند و هماهنگی ها انجام شد اعزام دانشجو عملی شود. سپس براساس سهمیه دانشگاه قبولی های بورس مشخص می شود و نظارت و تایید در گرفتن پذیرش و وضعیت تحصیلی به عهده دانشگاهی است که سهمیه دارد.

 

دکتری

 

کسانی که پذیرفته و اعزام می‌شوند باید تا 31 شهریور 99 نمره زبان کسب کنند و پذیرش قطعی از دانشگاه مورد تایید را بگیرند و بعد از انجام هماهنگی ها توسط اداره کل بورس و اعزام دانشجویان به دانشگاه محل تحصیل وثیقه بدهند و با دریافت ویزا و انجام بقیه مراحل اعزام کارهای آنها برای جابجایی انجام می شود. این که مدرک زبان باید از کدام مدرک زبان و از چه نوعی باشد را دانشگاه محل تحصیل مشخص می کند و همچنین نمره این مدارک زبان هم توسط دانشگاه ها مشخص خواهد شد و میزان وثیقه ای که لازم است در دانشگاه مبدا قرار داده شود با توجه به کشور محل تحصیل تحصیل مختلف خواهد بود. برای اعزام دانشجو به خارج از کشور اولویت همیشه با داوطلبان متعهد است.


 

دکتری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد