تاریخ کنکور کارشناسی ارشد 1401

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد تاریخ کنکور کارشناسی ارشد 1401
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

اگر داوطلب شرکت در کنکور کارشناسی ارشد در رشته مورد علاقه خود هستید باید بدانید که بعد از پشت سر گذاشتن مرحله ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 باید با یک برنامه‌ریزی مناسب و اصولی خود را برای شرکت در این آزمون آماده کنید.

برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد 1401 با توجه به شرایط شما و رشته‌ ای که انتخاب کرده‌ اید و هدفی که دارید تعیین خواهد شد که با کمک مشاوران می توانید این کار را اصولی تر انجام بدهید.

پس از آن برای آگاهی از زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد باید گوش به زنگ اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش کشور باشید.

با توجه به اعلامیه‌ ای که سازمان سنجش و آموزش کشور منتشر کرده، تاریخ برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 1401 در اواخر اردیبهشت ماه در تاریخ‌ های 28، 29 و 30 اردیبهشت خواهد بود که برای دریافت کارت ورود به جلسه باید به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنید.

 

تاریخ کنکور کارشناسی ارشد 1401

 

همه داوطلبان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری از جمله دانشگاه روزانه، شبانه، غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان و یا دانشگاه آزاد بعد از اینکه به سایت سازمان سنجش مراجعه می‌ کنند باید فرم اینترنتی ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 را پر کنند و بعد از آن برای حضور در این جلسه آماده شوند و با مطالعه منابع کنکور کارشناسی ارشد 1401 خود را برای شرکت در این ماراتون آماده کنند.

سازمان سنجش و آموزش کشور امسال جدول زمانبندی کنکور کارشناسی ارشد 1401 را منتشر کرده تا از همه تاریخ ها به صورت دقیق آگاهی داشته باشید و در زمان مشخص برای دریافت کارت ورود به جلسه اقدام کنید.

 

 در سال 1400 استثنا به دلیل شیوع کرونا، تاریخ برگزاری کنکور کارشناسی ارشد به اوایل مرداد ماه انتقال پیدا کرد؛ ولی امسال با توجه به کنترل شرایط زمان برگزاری در همان اردیبهشت ماه خواهد بود و خوشبختانه شرایطی در نظر گرفته شده که به علت شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل‌ های بهداشتی در در زمان برگزاری این آزمون، یک روز به روزهای برگزاری اضافه شده تا کنترل با شرایط بهتری انجام شود و فاصله گذاری اجتماعی هم در برگزاری آزمون کنترل و رعایت خواهد شد.

 

 بعضی از افراد با این سوال مواجه می‌شوند که چرا آزمون کارشناسی ارشد در دو یا سه روز برگزار می‌شود؟

سازمان سنجش و آموزش کشور به دلیل عدم تداخل آزمون رشته های امتحانی اصلی و شناور این کنکور را در دو روز برگزار می‌کند و اگر یک شخص تصمیم به شرکت در دو رشته امتحانی را داشت مشکلی سر راه او قرار نداشته باشد و بتواند آزادانه دو علاقه خود را همزمان امتحان دهد.

 

زمان کنکور کارشناسی ارشد 1401

 

مشاوره زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1401

بعد از اینکه از تاریخ برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 1401 آگاه شدید باید قبل از حضور در جلسه، کارت ورود به جلسه را دریافت کنید و زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1401 معمولاً چند روز قبل از آزمون است و بهتر است در همان روزهای اول کارت را دریافت کنید و اگر مغایرتی در اطلاعات بود به باجه های رفع نقص کارت مراجعه کنید و ایرادات را برطرف کنید و برای دقیقه آخر نگذارید.

در زمان برگزاری آزمون باید حتماً در کنار کارت ورود به جلسه، کارت ملی را برای احراز هویت همراه خود داشته باشید تا تطبیق داده شود. در صورتی که در رابطه با هر کدام از مراحل کنکور کارشناسی ارشد 1401 سوال و یا ابهامی وجود داشت می توانید با مشاوران ما در میان بگذارید تا اطلاعات و راهنمایی های کامل برای شما انجام شود.

 آن دسته از داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کرده اند باید بعد از برگزاری آزمون منتظر اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد 1401 باشند.

 

معمولاً یک ماه طول می‌ کشد تا نتایج اعلام شود و بعد از آن یک بازه زمانی مشخصی برای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401 در نظر گرفته می‌شود که در همین سایت متعاقباً زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401 را اعلام خواهیم کرد.

همانطور که اشاره شد همه داوطلبان تحصیل در رشته محل های کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و آزاد در یک آزمون هماهنگ شرکت می کنند و برای انتخاب اینکه کدام دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند کد رشته محل هایی که در زمان انتخاب رشته بر اساس اولویت بندی در لیست انتخاب رشته وارد کرده اند تعیین کننده خواهد بود. پس بهتر است نهایت دقت را در انتخاب رشته داشته باشید.

 

مشاوره کنکور 1401

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد