تحصیل در اسپانیا

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد تحصیل در اسپانیا
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

افرادی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند با توجه به علایق شخصی و شرایط تحصیلی و مالی کشورهای مختلفی را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. بعضی از این افراد تمایل دارند که کشورهای آمریکایی و و یا کشورهای اروپایی را انتخاب کنند و بعضی دیگر تمایل دارند که کشورهای آسیایی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. چیزی که بین تمام این افراد مشترک است تمایل به تحصیل و کسب علم می باشد و برای اینکه شرایط ادامه تحصیل در هر کشوری را داشته باشند لازم است قبل از این که اقدام به ارسال درخواست پذیرش در هر مقطعی به کشور مدنظر داشته باشند از قبل یکسری اطلاعاتی در مورد آن کشور کسب کنند تا بتوانند با اعتماد به نفس بیشتر و آگاهی کامل تر این کار را انجام دهند.

 

اسپانیا

 

 یکی از کشورهایی که افراد زیادی علاقمند به ادامه تحصیل و مهاجرت به آن هستند اسپانیا است که در جنوب غربی اروپا واقع شده است. این کشور به علت تنوع آب و هوایی که در قسمت های مختلف دارد برای بسیاری از مهاجرین جذابیت دارد و جزو کشورهای توریستی به حساب می آید و به علت بالا بودن کیفیت زندگی در اسپانیا می توان گفت که این کشور جزو 10 کشور برتر دنیا قرار دارد.

 زبان مردم اسپانیا اسپانیایی می باشد و از جمله شهرهای مهمی که در این کشور وجود دارد مادرید، بارسلونا، والنسیا و ساراگوسا است و بیشتر مردم اسپانیا مسیحی هستند. این کشور جز آن دسته از کشورهایی است که سطح علمی بسیار بالایی دارد و دانشگاه های این کشور از نظر علمی با سایر دانشگاه های برتر دنیا رقابت می کنند.

 

اسپانیا

 

 تحصیل در اسپانیا مزایای بسیار زیادی دارد که از جمله این مزایا می توان به هزینه پایین تحصیل در این کشور اشاره کرد و کسانی که تمایل دارند برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا به اسپانیا بروند این شانس را دارند که بورس تحصیلی دریافت کنند و از تمامی امکانات آموزشی بهره مند شوند.  و دانشگاه هایی که در این کشور وجود دارد از نظر تحصیلی در سطح بسیار بالایی هستند و مدرکی که از این دانشگاه‌ها دریافت می‌شود در تمام دنیا قابل قبول و معتبر است.

 

اسپانیا

 

 کسانی که در این کشور تحصیل می‌کنند این اجازه را دارند که در حین تحصیل کار دانشجویی انجام دهند تا بتوانند هزینه های خود را تامین کنند و حتی این ویژگی وجود دارد که کسانی که در این کشور تحصیل کرده‌اند بتوانند بعد از تحصیل اقامت این کشور را از آن خود کنند.  افرادی که تمایل به ادامه تحصیل در اسپانیا را دارند می توانند برای مقاطع مختلف اقدام کنند. در صورتی که تمایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور را دارید لازم است که مدرک پیش دانشگاهی معتبر داشته باشید و یا اینکه در آزمون ورودی دانشگاه مد نظر شرکت کنید.

 در دوره کارشناسی این همه درس ها به زبان اسپانیایی تدریس می شوند و کسی که می‌خواهد در مقطع کارشناسی این کشور ادامه تحصیل دهد باید مدرک زبان اسپانیایی معتبر داشته باشد و دوره کارشناسی 4 سال طول می‌کشد که در این چهار سال در هفته 10 ساعت افراد اجازه کار دانشجویی را دارند.

 

اسپانیا

 

 کسانی که تمایل دارند در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور ادامه تحصیل دهند لازم است که به مدرک زبان اسپانیایی یا انگلیسی داشته باشند.  مدرک زبانی که برای مقطع کارشناسی ارشد نیاز است آیلتس 7 می باشد و در طول دوره کارشناسی ارشد اجازه 20 ساعت کار دانشجویی به افراد داده می شود و کل دوره کارشناسی ارشد دو سال است.  در مقطع دکترا همه درس ها به انگلیسی تدریس می شوند و باید آیلتس 7 داشته باشید و پنج سال طول دوره تحصیل است که دو سال درس می‌گذرانند و سه سال کار های پایان نامه طول میکشد.

 

اسپانیا

 

 کسانی که در دوره دکترا در این کشور ادامه تحصیل می‌دهند بورسیه تحصیلی دریافت می کنند که در صورتی که مدرک آیلتس 7 داشته باشند و کتاب یا مقاله منتشر کرده باشند و یکی از اساتید ابراز علاقه مندی به کار با آن افراد را کرده باشد می توانند بورسیه تحصیلی دریافت کنند که تقریبا دو هزار دلار به صورت ماهانه می باشد. هزینه تحصیل در اسپانیا برای هر مقطع و هر رشته ای بسیار متفاوت است و اگر دانشگاه دولتی باشد 700 تا 1300 یورو در سال هزینه تحصیل کارشناسی میشود و اگر دانشگاه خصوصی باشد 5500 تا 18 هزار یورو در سال هزینه تحصیل می شود و در مقطع کارشناسی ارشد این هزینه 22 تا 36 یورو هزار یورو در هر ترم است و برای مقطع دکترا 55 یورو در هر ترم است.

 

اسپانیا

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد