تحصیل در امریکا

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد تحصیل در امریکا
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

هرگاه صحبت از تحصیل در خارج از کشور مطرح می‌شود، بسیاری از دانشجویان آرزو میکنند که کاش در دانشگاه های معتبر آمریکا تحصیل می‌کردند و خیلی از آنها حتی اقدام به ارسال درخواست پذیرش و ارسال رزومه به دانشگاه های معتبر آمریکا را می کنند تا شاید در یکی از آنها بتوانند موفق شوند که ادامه تحصیل دهند. همانطور که همه شما می دانید تحصیل کردن در آمریکا مزیت های بسیار زیادی دارد و به همین علت بسیاری از افراد در گوشه و کنار دنیا علاقه مند به تحصیل در این کشور هستند و سعی می کنند که آمریکا برای ادامه تحصیل جزو اولین انتخاب های آنها باشد و همیشه سعی می کنند اولین بار شانس خود را برای آمریکا امتحان کنند زیرا آمریکا جزو کشورهایی است که هزینه بسیار زیادی را برای کارهای پژوهشی و توسعه علم و دانش قرار می دهد و بسیاری از دانشجویانی که در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند از لحاظ مالی هیچ گونه دغدغه ای ندارند و تمام تمرکز آنها بر روی درس و کسب علم و دانش است.

 

امریکا

 

اما در این بین افراد زیادی هستند که با وجود علاقه ای که به تحصیل در این کشور دارند اطلاعات مناسب و کافی در مورد این کشور و شرایط زندگی در آن و گرفتن پذیرش ندارند به همین علت سعی کردیم در این مطلب تا حدودی اطلاعاتی که لازم است قبل از ارسال درخواست پذیرش به کشور آمریکا داشته باشند را بیاوریم. سعی کنید قبل از هرچیز هدف اصلی خود از مهاجرت و تحصیل در آمریکا را مشخص کنید تا بتوانید تمام گام هایی که لازم است در این راه بردارید را برنامه ریزی کنید. بعد از اینکه هدف شما مشخص شد و آگاه شدید که چه رشته ای مد نظر شماست و تمایل به تحصیل در چه رشته و کدام دانشگاه دارید کار شما اندکی جلو می‌افتد و از بین دانشگاه های موجود دانشگاهی که در زمینه رشته تحصیلی شما سطح علمی بالاتری دارد و اساتید مجرب تری در آن حضور دارند به عنوان اولویت شما انتخاب می شوند.

 

در قدم بعدی باید تلاش کنید اطلاعات لازم را از طریق سایت دانشگاه و اساتید به دست بیاورید تا در زمان مشخص و بازه زمانی که خود دانشگاه و اساتید اعلام می کنند درخواست خود را اعلام کنید و در ارسال درخواست هر چه عجله کنید بهتر است زیرا ممکن است الویت بورسیه تحصیلی با کسانی باشد که زودتر اقدام می‌کنند پس سعی کنید یک تا دو سال قبل از اینکه تحصیلات شما آغاز شود شروع به تحقیق و بررسی کنید.

 

امریکا

 

در نظر داشته باشید که برای تحصیل در آمریکا معمولاً مدرک زبان تافل یا آیلتس از شما درخواست می شود و در بعضی دیگر از شهرها مدرک زبان gre از افراد خواسته می‌شود که هر کدام از این مدارک رنج نمره مشخصی را برای پذیرش لازم دارند که شما باید این محدوده نمره را کسب کنید تا به درخواست شما رسیدگی شود.

 

شروع سال تحصیلی در آمریکا معمولا در ماه آگوست می باشد که اواخر مرداد و اوایل شهریور است و و در ماه می که همان اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد است به اتمام میرسد و اینکه قرار است پذیرش شما در نیمه اول سال و نیمه دوم سال باشد در ارسال درخواست شما تاثیر گذار است و سعی کنید همیشه زمان ها را طوری رعایت کنید که با تمام زحماتی که برای گرفتن مدارک می‌کشید مسئله زمان شما را از هدفتان عقب نیندازد.

 

امریکا

 

دوره های تحصیلی مختلف در آمریکا به این صورت هست که دوره فوق دیپلم دوسال است و بعد از دبیرستان 2 طول می کشد که معادل همان مدرک کاردانی دانشگاه های ایران است. دوره لیسانس چهار سال تحصیلی است که معادل لیسانس ایران می باشد و فوق لیسانس یا مستر دو سال تحصیلی از شما وقت می‌برد و در نهایت دوره دکترای phd 4 سال طول می‌کشد و بعد از اینکه دروسی که مشخص شد را پاس کردید باید امتحان جامع بدهید و در نهایت پایان نامه خود را انجام دهید دفاع از آن را به عمل بیاورید.

 

دانشگاه های آمریکا این ویژگی را دارند که شما بدون گرفتن فوق لیسانس می توانید مستقیما از لیسانس وارد دکترا شوید.  برای اینکه درخواست پذیرش به دانشگاه های آمریکا ارسال کنید لازم است مدارکی مثل تقاضانامه ها، مدارک تحصیلی و ریز نمرات و همچنین نمره های آزمون های استاندارد مورد تایید دانشگاه ها و کارنامه های رسمی را همگی به زبان انگلیسی ترجمه کنید و به دانشگاه مقصد ارسال کنید تا با بررسی تمام مواردی که شما ارسال کرده اید جواب بدهند که آیا شما را در مقطع مورد نظر می پذیرند یا خیر.

 

هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا نسبت به کشورهای اروپایی بیشتر است و اگر شما قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارید لازم است حتما به دانشگاه مقصد ذکر کنید که اگر مشکل مالی دارید از آنها درخواست بورسیه تحصیلی فول فاند دهید یعنی به صورت کامل شما را ساپورت مالی کنند تا برای تحصیل در آنجا دچار مشکل نشوید.

 

امریکا

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد