تحصیل در فرانسه

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد تحصیل در فرانسه
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

 افرادی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند با توجه به علایق شخصی و شرایط تحصیلی و مالی کشورهای مختلفی را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. بعضی از این افراد تمایل دارند که کشورهای آمریکایی و و یا کشورهای اروپایی را انتخاب کنند و بعضی دیگر تمایل دارند که کشورهای آسیایی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. چیزی که بین تمام این افراد مشترک است تمایل به تحصیل و کسب علم می باشد و برای اینکه شرایط ادامه تحصیل در هر کشوری را داشته باشند لازم است قبل از این که اقدام به ارسال درخواست پذیرش در هر مقطعی به کشور مدنظر داشته باشند از قبل یکسری اطلاعاتی در مورد آن کشور کسب کنند تا بتوانند با اعتماد به نفس بیشتر و آگاهی کامل تر این کار را انجام دهند.

 

فرانسه

 

 از بین کشورهای اروپایی کشور فرانسه که در اروپای غربی قرار دارد وسعت زیادی دارد و با توجه به بالا بودن سطح کیفیت زندگی در این کشور هر سال افراد زیادی تمایل به مهاجرت به این کشور برای زندگی و تحصیل را دارند و این کشور علاوه بر این که در زمینه تحصیلی سطح بالایی دارد آثار فرهنگی، تاریخی و طبیعی زیادی را هم در دل خود دارد که باعث می‌شود افراد زیادی به زندگی در این کشور علاقه مند باشند.

 بیشتر فرانسوی ها دین مسیحیت و کاتولیک دارند و همچنین دین پروتستان و یهودی و مسلمان هم در این کشور دیده می‌شود و از آنجایی که سطح کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالاست و مردم این کشور اکثراً تحصیلکرده هستند امید به زندگی در این کشور بسیار بالاست و خیلی از افراد تمایل به مهاجرت به کشور فرانسه را دارند. زیرا علاوه بر تمام مواردی که گفته شد این کشور از نظر آب و هوایی بسیار مناسب است و تقریبا تمام آب و هواها در قسمت های مختلف این کشور تجربه می شود و از آب و هوای معتدل تا گرم و همچنین آب و هوای سرد را در کشور فرانسه می توانید تجربه کنید.

 

 تحصیل در این کشور مزایای بسیار زیادی دارد که یکی از آنها داشتن دانشگاه های بسیار معتبر در سطح بین المللی و جهانی است و مدرک تحصیلی که از دانشگاه های کشور فرانسه دریافت می کنید مورد قبول بیشتر کشورهای مختلف دنیا می باشد. اگر موفق شوید از دانشگاه های دولتی پذیرش دریافت کنید هزینه تحصیل شما بسیار پایین خواهد بود و با توجه به رشته تحصیلی که دارید می توانید کاردانشجویی مناسبی را داشته باشید تا در کنار تحصیل بتوانید هزینه زندگی خود را تامین کنید و تقریبا به همه دانشجویان خارجی کمک هزینه مسکن پرداخت می شود تا بتوانند راحت تر اقدام به گرفتن خانه و خوابگاه کنند.

 

فرانسه

 

 تحصیل در کشور فرانسه یک سری شرایط و قوانین دارد که کسانی که تمایل دارند بدون داشتن هیچ گونه مشکلی در این کشور تحصیل و زندگی کنند باید آن را رعایت کنند.  کسانی که میخواهند در مقطع کارشناسی در فرانسه تحصیل کنند لازم است که حتما مدرک زبان فرانسه داشته باشند چون در مقطع لیسانس همه درس ها به زبان فرانسه تدریس می شود. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی سه سال است و افراد می‌توانند 10 ساعت کار دانشجویی در هفته داشته باشند.

 کسانی که تمایل دارند در مقطع کارشناسی ارشد در فرانسه تحصیل کنند باید حتما به زبان فرانسه مسلط باشند و مدرک زبان فرانسه داشته باشند و به دو صورت کلاس درس و تحقیق روی موضوع خاص پایان نامه را تحویل دهند و یا اینکه کلاس درس و کار مرتبط با رشته تحصیلی را داشته باشند که هر کدام از اینها را که انتخاب کنند یک تا دو سال دوره کارشناسی ارشد آنها طول میکشد و در کنار دوره تحصیل اجازه 20 ساعت کار دانشجویی را هم دارند.

 

فرانسه

 

 حتی برای تحصیل در مقطع دکترا در کشور فرانسه هم لازم است شما به زبان فرانسوی مسلط باشید و مدرک زبان فرانسه داشته باشید و طول دوره تحصیل در مقطع دکترا 3 تا 4 سال است و در کنار آن اجازه دارید که 20 ساعت کار دانشجویی داشته باشید. اگر تمایل دارید که برای کاهش هزینه ها بورسیه تحصیلی دریافت کنید باید با خود اساتید به صورت مستقیم ارتباط برقرار کنید و اگر اساتید بورسیه تحصیلی داشتند بتوانید با آنها صحبت کنید و این بورسیه را برای خود داشته باشید که نیازمند داشتن یک رزومه قوی هستید تا اساتید مطمئن شوند که می توانند به شما اعتماد کنند و بورسیه و شرایط را در اختیار شما قرار دهند.

 

 اگر دانشگاه های دولتی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید و موفق شوید در این دانشگاه ها پذیرش بگیرید هزینه تحصیل شما رایگان است و فقط برای یک سری کارهای اداری 100 تا 300 یورو در سال از شما پول دریافت می کنند ولی اگر دانشگاه های خصوصی را برای تحصیل انتخاب کنید تا 30 هزار یورو در سال باید هزینه پرداخت کنید.

 

فرانسه

 

 کسانی که می‌خواهند وضعیت اسکان خود را در این کشور قبل از گرفتن پذیرش مشخص کنند باید بدانند که اگر تمایل به گرفتن خوابگاه داشته باشند به دو صورت خوابگاه به آنها تعلق می‌گیرد که یکی از آنها خوابگاه دانشگاه است که قیمت مناسب تری دارد و دیگری خوابگاه‌های هست که به صورت خصوصی به افراد می دهند که این خوابگاه قیمت بسیار زیادی ندارد و تقریبا 120 تا 350 یورو در ماه هزینه خوابگاه های دانشگاه و خوابگاه خصوصی 400 تا 700 یورو در ماه است و برای اینکه بتوانید خوابگاه را دریافت کنید باید یک ماه را پیش پیش به عنوان اجاره بدهید که مثل پول رهن شما در نظر گرفته می شود.

 یکی از خوبی‌های کشور فرانسه این است که به همه دانشجوهای خارجی کمک هزینه مسکن می دهد و کسانی که می خواهند این کمک هزینه را بگیرند باید دارای بیمه اجتماعی باشند و یک حساب بانکی در فرانسه باز کنند که دانشگاه بتواند به حساب آنها پول بریزد. لازم است حتما آدرس دقیق محلی را که می‌خواهند اجاره کنند برای دانشگاه ارسال کنند تا بدانند چه میزان کمک هزینه باید به این دانشجو پرداخت کنند.

 

فرانسه

 

 از بین شهرهای مختلفی که در فرانسه وجود دارد شهر پاریس نسبت به بقیه هزینه های زندگی بالاتری را می طلبد یعنی به طور متوسط 800 تا 1000 یورو هزینه خوابگاه می‌شود و 200 یورو هم هزینه خورد و خوراک و 45 یورو هم هزینه رفت و آمد و مترو می باشد.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد