تحصیل در قبرس

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد تحصیل در قبرس
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

بسیاری از افراد تصمیم می‌گیرند که بعد از گذراندن دوران متوسطه از مقطع لیسانس برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بروند و بعضی از افراد هم ترجیح می دهند برای مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا، یکی از کشورهای خارجی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند که در رشته تحصیلی آنها حرف بیشتری برای گفتن داشته باشد. از کشورهایی که معمولا افراد برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند قبرس جزو کشورهای پرطرفدار محسوب می‌شود. این کشور در شرق دریای مدیترانه قرار دارد و از نظر وسعت سومین جزیره در دریای مدیترانه به حساب می آید. این جزیره شامل قبرس شمالی که بخش ترک‌نشین این کشور است و بخش یونانی نشین تقسیم می شود که زبان های ترکی و یونانی در این کشور صحبت میشود.

 

قبرس

 

افرادی که در قسمت ترک نشین زندگی می‌کنند مسلمان هستند و یونانی‌ها ارتودوکس می باشند. تابستان ها هوای گرم و خشک دارد و زمستان ها هوای معتدلی دارد. مهمترین شهرهای کشور قبرس شامل نیکوزیا، لارناکا، لیماسول و پافوس می باشد که در این شهرها دانشگاه های بسیار معتبری وجود دارد که افراد زیادی در رشته های مختلف از جمله پزشکی و دندانپزشکی این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. یکی از مزایای که تحصیل در قبرس دارد این است که این کشور یک کشور امن می‌باشد و آمار جرم جنایت در کشور بسیار پایین است و به کسانی که در این کشور تحصیل می کنند این امکان را دارند که در صورت معدل بالا تا 50% تخفیف شهریه آنها داده شود.

 

دانشگاه های کشور قبرس از دید وزارت علوم تحقیقات ایران دارای اعتبار بسیار زیادی است و برای تحصیل در این دانشگاه ها نیازی به مدرک زبان نیست. برای تحصیل در این دانشگاه نیازی به مصاحبه و امتحان ورودی دانشگاه نیست و افراد 20 ساعت اجازه دارند که کار دانشجویی یا کار خارج از دانشگاه داشته باشند و بر اساس آماری که در سال 2015 منتشر شد رتبه اول امنیت در بین کشورهای کوچک را در دنیا دارد.

 

قبرس

 

فاصله این کشور تا ایران کم است و پروازهای زیادی بین این دو کشور انجام می‌شود و غذاهای حلال و اسلامی نسبت به کشورهای اروپایی دیگر در این کشور بیشتر است زیرا قسمت زیادی از این کشور مسلمان نشین میباشد.

 

این کشور دارای چندین دانشگاه دولتی و پنج دانشگاه خصوصی است که در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می گیرد و برای پذیرش نیازی به ارائه مدرک زبان نیست زیرا در صورت پذیرش یک دوره یک ماهه رایگان برای آموزش زبان برای افراد برگزار می‌شود که می‌توانند از آن استفاده کنند.

 

قبرس

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد