تحصیل در هندوستان

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد تحصیل در هندوستان
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

هندوستان دومین کشور پرجمعیت دنیا است که در جنوب آسیا واقع شده و پایتخت آن دهلی‌نو است و دارای آب و هوای مرطوب و پر باران می باشد و شهرهای مهمی از جمله بمبئی، دهلی، کلکته و بنگلور در این کشور وجود دارد و زبان رسمی کشور هندی و انگلیسی است ولی در قسمت های مختلف آن حدود 22 زبان در این کشور وجود دارد. دین ها فرهنگ های مختلفی در این کشور وجود دارد که 80 درصد این افراد بین 14 درصد آنها مسلمان هستند. به علت جمعیت زیادی که در هندوستان وجود دارد دولت این کشور دانشگاه های مختلفی را در این رشته های متفاوت در این کشور تاسیس کرده است که بیشتر آنها اعتبار بین المللی دارند و دانشجویان زیادی را برای ادامه تحصیل جذب میکنند.

 

هند

 

تحصیل در هندوستان مزایای مختلفی دارد که از جمله آن می‌توان به شهریه های پایین تحصیل در این کشور اشاره کرد که در عین حال که شهریه‌ها پایین هستند دانشگاه‌ها از اعتبار خوبی برخوردار هستند و تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی است و تمام دروس به زبان انگلیسی تدریس میشود و هزینه زندگی در این کشور بسیار مناسب است و فاصله کمی تا ایران دارد.

افرادی که تمایل دارند در کشورهای آسیایی ادامه تحصیل دهند کشور هندوستان یکی از گزینه های بسیار مناسب برای آنها خواهد بود و تحصیل در همه مقاطع به زبان انگلیسی است و کسی که مدرک زبان انگلیسی داشته باشد خیلی سریع و راحت می‌تواند پذیرش این کشور را از آن خود کند و حتی در صورت نداشتن مدرک زبان اگر تنها بتواند یک تسلط نسبی به این زبان داشته باشد میتواند پذیرش را دریافت کند که در این صورت باید یک سری دوره های زبان را در این کشور بگذرند که قبل از آن باید شهریه پرداخت کنند.

 

اپلای

 

برای ادامه تحصیل در دوره کارشناسی در هندوستان باید معدل مقطع پیش دانشگاهی آن‌ها بالای 14 داشته باشد و طول دوره کارشناسی آنها بیش از 4 سال نشود و همچنین افرادی که تمایل دارند در دوره کارشناسی ارشد در هندوستان ادامه تحصیل دهند معدل مقطع کارشناسی آنها باید 14 به بالا باشد و طول دوره کارشناسی ارشد آنها نباید از دو سال تجاوز کند.

 

افرادی که تمایل دارند در مقطع دکترا در هندوستان ادامه تحصیل دهند باید معدل مقطع کارشناسی ارشد آنها بالای 15 باشد و یک پروپوزال تحقیقاتی به دانشگاه ارائه دهند. فقط کسانی که در مقطع دکترا در این کشور ادامه تحصیل می‌دهند می‌توانند برای همسر خود تقاضای ویزا داشته باشند. به علت مشکل کاری که در هندوستان وجود دارد به هیچ کدام از دانشجویان اجازه کار خارج از دانشگاه و کار دانشجویی داده نمی‌شود و بیشتر کسانی که در این کشور زندگی می کنند برای تامین هزینه های تحصیل با مشکل روبرو هستند.

 

اپلای

 

اما کشور هندوستان از جمله کشورهایی است که در رشته های پزشکی دانشگاه های بسیار معتبر و خوبی دارد ولی باید در نظر داشته باشید که در عین کیفیت بالای رشته پزشکی در بعضی از دانشگاه‌های این کشور در بعضی دیگر از دانشگاه ها سطح علمی فاقد ارزش و اعتبار اعلام شده و نیاز است که قبل از اقدام به درخواست پذیرش به صورت کامل آمار دانشگاه های معتبر را از وزارت علوم درخواست کنید.

 

هزینه تحصیل در هند در مقاطع مختلف متفاوت است و معمولا برای رشته های مهندسی در مقطع کارشناسی 1000 تا 2500 دلار است و در رشته‌های دیگر مقداری پایین تر است و برای کارشناسی ارشد در رشته های مهندسی 2000 تا 4000 دلار هزینه تحصیل می باشد و بقیه رشته ها 1000 تا 1500 دلار است. ولی در مقطع دکترا برای رشته مهندسی در کشور هندوستان مبلغی حدود 5000 تا 6000 به دلار باید هزینه کنید که این هزینه برای رشته های دیگر 3000 تا 4000 دلار است و کسانی که تمایل به تحصیل در کالج های زبان را دارند و مدرک زبان انگلیسی ندارند باید 90 هزار تومن یا 1700 دلار هزینه پرداخت کنند.

 

اپلای

 

معمولا هزینه ای که بیش از همه دانشجویان باید بابت آن پول خرج کنند هزینه اجاره خانه است و چون تعداد دانشجو بسیار زیاد است امکان گرفتن خوابگاه برای همه وجود ندارد و مجبور هستند که خانه بگیرند که در سال چیزی حدود 90 هزار روپیه باید به خوابگاه بدهند و بعد از هزینه خانه هزینه خورد و خوراک در این کشور بالای 2000 تا 3000 دیه در ماه است و می‌توان گفت که هزینه سالانه زندگی به صورت متوسط در هند 4 هزار دلار است.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد