ثبت نام بدون کنکور تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد ثبت نام بدون کنکور تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

هر ساله افراد زیادی از طریق آزمون سراسری و یا حتی بدون شرکت در آزمون وارد دانشگاه می‌شوند و در رشته های مختلف تحصیلی ادامه تحصیل می‌دهند و در این بین افرادی هستند که تمایل دارند در یکی از رشته های دانشگاه غیر انتفاعی بدون آزمون تحصیل کنند و بیشتر رشته هایی که در این دانشگاه تدریس می شود به صورت بدون دانشجو و بدون آزمون دانشجو می پذیرد و برای تمام رشته هایی که در این دانشگاه تدریس می‌شود این افراد لازم است که شهریه پرداخت کنند، ولی در بین این افراد هستند کسانی که در بازه زمانی که دانشگاه مشخص کرده بوده تا ثبت نام انجام شود نرسیدند و از ثبت‌نام بازمانده‌اند. این افراد نباید نگرانی داشته باشند زیرا معمولاً دانشگاه یک تاریخ مجددی را برای تکمیل ظرفیت اعلام می کند تا کسانی که از بازه اصلی ثبت نام جامانده اند بتوانند مجدداً برای تحصیل در این دانشگاه اقدام کنند و این دانشگاه در تمامی مقاطع تحصیلی دانشجو می پذیرد.

 

غیر انتفاعی

 

 تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی معمولا در نیمه دوم مهرماه انجام می شود و افرادی که از ثبت نام اصلی جا مانده اند باید گوش به زنگ باشند تا به محض اینکه سازمان سنجش در اطلاعیه تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی را اعلام کرد طبق همان تاریخ هایی که اعلام می‌شود اقدام به ثبت نام کنند و معمولا این تاریخ تا اوایل آبان ماه تمدید میشود.

 

 در مورد دانشگاه غیرانتفاعی باید بدانید که تکمیل ظرفیت  به صورت حضوری در دانشگاه انجام می‌شود و داوطلبان باید وارد سایت موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی بشوند و لیست رشته هایی که  برای تکمیل ظرفیت روی سایت قرار داده شده است را مشاهده کنند تا بتوانند آن را انتخاب کنند. هزینه ثبت نام تکمیل ظرفیت 27 هزار تومان میباشد که از طریق سایت سازمان سنجش به صورت اینترنتی باید پرداخت شود.  ملاک سنجش افراد در پذیرش بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی معدل آنها در مقطع پیشین است و لازم است که افرادی که میخواهند در این ثبت نام شرکت کنند یک سری شرایط را داشته باشند که برای شما خواهیم گفت.

 

غیر انتفاعی

 

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت پیام نور و غیرانتفاعی

کلیه متقاضیان می‌بایست حداکثر تا تاریخ 97/06/31 دارای مدرک دیپلم کامل متوسطه نظام قدیم ( دوره چهارساله ) یا پیش‌ دانشگاهی و یا کاردانی ( فوق دیپلم ) بوده باشند. 

 هر داوطلب منحصراً می‌ تواند در یک گروه آزمایشی و یک کد رشته محل متقاضی شود.

کلیه متقاضیان «مرد» می‌بایست  در زمان ثبت‌ نام و شرکت در این مرحله از پذیرش دانشجو ، از نظر نظام وظیفه منعی برای ادامه تحصیل نداشته باشند.

داوطلبانی که قبلاً در دسته پذیرفته‌ شدگان نهایی آزمون سراسری سال ( مرحله شهریور ماه ) قرارگرفته‌اند، اگر در این مرحله متقاضی ثبت‌ نام و ادامه تحصیل باشند و در یکی از مؤسسات ثبت‌ نام نمایند ، قبولی قبلی آنها در شهریورماه لغو خواهد شد.

 

غیر انتفاعی
 

مدارک لازم برای ثبت نام تکمیل ظرفیت پیام نور و غیرانتفاعی

اصل و یا گواهی مدرک تحصیلی دیپلم چهارساله نظام قدیم با امضاء و ممهور به مهر دبیرستان یا سازمان آموزش پرورش

اصل و یا گواهی مدرک تحصیلی دیپلم نظام جدید با امضاء و ممهور به مهر دبیرستان یا سازمان آموزش پرورش

اصل و یا گواهی مدرک پیش دانشگاهی با امضاء و ممهور به مهر دبیرستان یا سازمان آموزش پرورش

گواهی اخذ مدرک کاردانی برای آن دسته از دارندگان مدرک دیپلم نظام جدید که فاقد مدرک پیش‌دانشگاهی می‌باشند

اصل شناسنامه و 2 برگ کپی از صفحات آن

اصل کارت ملی و 2 برگ کپی از آن

شش قطعه عکس 4×3 تهیه شده در سال جاری

مدرک نظام وظیفه برای برادران مشمول

همه ی پذیرفته‌ شدگان کارشناسی پیوسته باید به همراه تصویر دیپلم نظام قدیم و یا  گواهی پیش‌دانشگاهی خود ، به « دفاتر پیشخوان خدمات دولت » مراجعه و تائیدیه‌ تحصیلی ( ارزش تحصیلی ) از اداره آموزش ‌و پرورش محل تحصیل خود را درخواست نمایند و رسید آن را در زمان ثبت‌ نام به دانشگاه ارائه دهند .

 

غیر انتفاعی

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد