ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه فردوسی مشهد 98

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه فردوسی مشهد 98
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

از بین دانشگاه های مختلفی که در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشجو می پذیرند دانشگاه فردوسی مشهد نیز در سال تحصیلی 98-  99 بر اساس استعداد های درخشان اقدام به پذیرش دانشجو می کند افرادی که تمام شرایط لازم را داشته باشند بدون اینکه در هیچ آزمونی شرکت کنند قادر هستند تا در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند. البته توجه داشته باشید که این سهمیه که برای استعداد های درخشان است فقط در همان سال قابل استفاده است و اگر وقفه ای در تحصیل فرد افتاده باشد دیگر نمی تواند از سهمیه معدل و استعداد درخشان خود استفاده کند.

 

بدون کنکور

 

افرادی که می‌خواهند از این طریق وارد مقطع کارشناسی ارشد شوند و ادامه تحصیل دهند لازم است که از همه شرایط آگاهی داشته باشند و حتی قبل از اینکه ثبت نام خود را انجام دهند تمام موارد لازم را مطالعه کنند تا تصمیمی که می گیرند بر اساس آگاهی کامل باشد.

 

شرایط لازم برای پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون

افرادی که میخواهند در دانشگاه فردوسی مشهد در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند و ادامه تحصیل آنها بدون شرکت در آزمون ورودی باشد لازم است که یکسری شرایطی را داشته باشند تا صلاحیت ثبت نام و شرکت در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد بدون کنکور داشته باشند که در ادامه به این موارد اشاره خواهیم کرد.

  • ورودی‎ های کارشناسی نیمسال اول و دوم 1394 ورودی‎ های کارشناسی نیمسال دوم  1393

  • حداکثر طی 8 نیمسال فارغ التحصیل شوند.

  • پس از نیمسال ششم حداقل سه چهارم واحدهای درسی را گذرانده باشد.

  • تا پایان نیمسال ششم، سه چهارم از واحدهای کل دوره را گذرانده باشد و جز 15 درصد برتر دانشجویان هم ورودی خود باشد.

  • اگر 15 درصد برتر دانشجویان حائز شرایط این ماده به دلیل انصراف یا عدم تقاضا از تسهیلات مربوطه استفاده نکردند و ظرفیت پذیرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد رشته‎ای تکمیل نشد ، در این صورت مجاز به جایگزینی صرفا 10 درصد بعدی صرفا از دانشجویان دانشگاه فردوسی با اولویت رتبه متقاضیان در آن رشته می ‎باشد.

  • تنها دانشجویان کارشناسی پیوسته می ‎توانند برای پذیرش بدون آزمون اقدام نمایند.

  • استفاده از تسهیلات بدون آزمون مختص دانشجویان ایرانی است.

در ضمن دانشگاه می‎تواند متقاضیانی که در 6 نیمسال فارغ التحصیل شوند را به شرط آنکه از لحاظ معدل جزو 15 درصد برتر هم کلاسی‎ های خود باشد، خارج از ظرفیت پذیرش نماید. ( متقاضیانی که در شش نیمسال فارغ التحصیل می ‎شوند؛ گواهی رتبه و ریز نمرات تا پایان نیمسال پنجم را ارسال نمایند. مطابق با مصوبه جدید این گروه از متقاضیان  باید در مقایسه با معدل دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی (ورودی سال قبل) جز 15 درصد برتر باشند.

 

افرادی که میخواهند در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه فردوسی مشهد ادامه تحصیل دهند لازم است یکسری مدارکی را برای ثبت نام همراه خود داشته باشند تا وقتی که میخواهند ثبت نام اینترنتی را انجام دهند آنها را در سایت بارگذاری کنند.

 

بدون کنکور

 

از جمله مدارکی که افراد باید داشته باشند اسکن عکس جدید از خودشان و همچنین اسکن کارت ملی می باشد و همچنین لازم است که همه ریز نمرات آنها تا پایان نیم سال ششم اسکن شود و در سایت بارگذاری شود و همچنین اسکن فرم گواهی رتبه که توسط آموزش دانشگاه تایید شده باشد را داشته باشند و در کنار اینها مبلغ 70 هزار تومان را از طریق اینترنت در سامانه ثبت نام واریز کنند.

همچنین به عنوان معرف دو نفر از اساتیدی که با آنها درس گذراندند را در سامانه ثبت کنند و آدرس پست الکترونیکی آنها را وارد کنند تا در صورتی که دانشگاه بخواهد در مورد دانشجو اطلاعاتی از اساتید بگیرد در دسترس باشند.

افراد باید توجه داشته باشند که ثبت نام آنها حتما در تاریخی که مقرر شده است انجام شود زیرا اگر از آخرین مهلت ثبت نام حتی یک روز هم گذشته باشد دیگر به مدارک آنها رسیدگی نمی شود. اگر اطلاعاتی که افراد در سایت وارد می کنند با چیزی که در حقیقت وجود دارد مغایرت داشته باشد در خواست او لغو خواهد شد و دیگر توسط دانشگاه بررسی نمی‌شود.

 

بدون کنکور

 

اگر دانشجویی تمام شرایطی که گفته شد را داشته باشد باید فرمی که برای ثبت نام در سایت قرار دارد را با دقت تکمیل کند و اگر اشتباهی در پر کردن فرم ها پیش بیاید مسئولیت آن به عهده خود دانشجو است و دیگر نمی‌تواند به این فرم هایی که خودش پر کرده است اعتراضی داشته باشد.

در نظر داشته باشید که طی کردن این مراحل به این معنی نیست که دانشگاه شما را پذیرفته است و بعد از اینکه شما ثبت نام خود را انجام دهید و درخواست خود را ارسال می کنید دانشگاه بررسی‌های لازم را انجام میدهد و در صورتیکه صلاح دید دانشگاه پذیرش دانشجو باشد به عنوان دانشجوی کارشناسی ارشد می توانید ادامه تحصیل دهید و برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت دانشگاه فردوسی مشهد به آدرس www.um.ac.ir مراجعه کنید.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد