ثبت نام رشته های بدون کنکور سراسری 98 - 99

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد ثبت نام رشته های بدون کنکور سراسری 98 - 99
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

در چند سال اخیر  روندی برای پذیرش دانشجویان پیش گرفته شده است که مورد استقبال فراوانی قرار گرفته و این روند پذیرش بدون کنکور افراد در دانشگاه ها است. دانشگاه سراسری، دانشگاه آزاد، دانشگاه علمی کاربردی و دانشگاه پیام نور از جمله دانشگاه هایی هستند که پذیرش بدون کنکور در مقاطع تحصیلی مختلف و در رشته های متنوعی را انجام می دهند. معیار سنجش افراد در این پذیرش سوابق تحصیلی و معدل دیپلم آنها خواهد بود و کسانی که در این مورد وضعیت بهتری داشته باشند در این رقابت پیروز می شوند.

 

بدون کنکور

 

البته در نظر داشته باشید که همه رشته ها شامل پذیرش بدون کنکور نمی شوند و هنوز هم رشته های پرطرفدار در گروه های آموزشی مختلف به این صورت است که لازم است شما حتما در کنکور با سایر داوطلبان به رقابت بپردازید تا بتوانید در آن ادامه تحصیل دهید.

 

به منظور آشنایی بیشتر شما با رشته های بدون کنکور سراسری و آشنایی با نحوه ثبت نام تصمیم گرفتیم که این مقاله را جمع آوری کنیم تا در مورد ثبت نام رشته های بدون کنکور سراسری 98 اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید با آگاهی بیشتری تصمیم‌گیری کنید زیرا تصمیم‌گیری در این مورد آینده شغلی و تحصیلی شما را مشخص می کند.

 

بدون کنکور

 

همان طور که گفتیم همه رشته ها به صورت کامل بدون کنکور نیستند و رشته های بدون آزمون از رشته های با آزمون جدا شدند که لیست آن ها در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری قرار دارند و با مطالعه دقیق این دفتر چه می توانید آگاهی کامل را از آنها پیدا کنید. البته این روند تا سال گذشته به این صورت بود و از سال 98 قرار است که لیست رشته های بدون کنکور سراسری در یک دفترچه جدا به عنوان دفترچه انتخاب رشته کنکور 98 منتشر شود و روند ثبت نام هم در این دو روش از هم جدا است.

 

در نظر داشته باشید که ثبت نام بدون کنکور سراسری مهر ماه 98 از 20 اسفند ماه سال 1397 تا تاریخ 6 شهریور 98 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور امکان پذیر است و شما در تمام این بازه زمانی طولانی مدت اجازه دارید تا ثبت نام خود را انجام دهید.

 

بدون کنکور

 

ثبت نام بدون کنکور سراسری 98

بعد از اینکه دفترچه بدون کنکور سراسری 98 منتشر شد لازم است که این دفترچه را دانلود کنید و به صورت دقیق و مو به مو تمام آن را مطالعه کنید تا هم از شرایط ثبت نام بدون کنکور سراسری آگاه شوید و هم از لیست رشته های بدون کنکور مطلع شوید تا بررسی های لازم را انجام دهید و بتوانید بهترین انتخاب را بر اساس اولویت های خود انجام دهید.

 

بدون کنکور

 

در نظر داشته باشید که اصلا نیاز نیست برای این کار در کنکور 98 ثبت نام کرده باشید و این یک روند کاملا جدا می باشد. ثبت نام شما قرار است بر اساس سوابق تحصیلی و معدل کتبی دیپلم انجام شود و هم اکنون هم لینک ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه سراسری ورودی مهر 98 روی سایت سنجش قرار دارد و شما می توانید از آن ها مطلع شوید که در مقاله ای جدا نحوه ثبت نام بدون کنکور سراسری را برای شما توضیح خواهیم داد.

 

اگر تمایل داشته باشید که در مورد شرایط ثبت نام بدون کنکور سراسری سال 98 مطلع باشید باید بگوییم که این روند همانند سایر دانشگاه ها و مقاطع دیگر شرایط خاص خودش را دارد که شما باید همه آنها را داشته باشید تا بتوانید این ثبت‌نام را انجام دهید. شرایط لازم به دو دسته شرایط عمومی و اختصاصی تقسیم می شود که شرایط عمومی شامل مواردی است که به آن اشاره می کنیم:

 

شرایط عمومی

1 - اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران

2 - نداشتن عناد با نظام جمهوری اسلامی ایران

3 - تبعیت دانشجو از قوانین جمهوری اسلامی ایران

4 - رعایت مقررات دانشگاه  

5 - نداشتن فساد اخلاقی

 

بدون کنکور
 

شرایط اختصاصی

  • داشتن مدرک دیپلم نظام قدیم ( چهار ساله ) ، دیپلم و پیش دانشگاهی با اخذ حداکثر تاریخ 98/6/31 ، دیپلم سال دوازدهم ( نظام جدید ) با اخذ حداکثر تاریخ 98/5/31 و یا کاردانی ( فوق دیپلم ) برای متقاضیان رشته های بدون کنکور مقطع کارشناسی سراسری 98 ضروری است . ارائه مدرک پیش دانشگاهی برای داوطلبان مقطع کاردانی ضرورتی ندارد .

  • دانشجویان دوره روزانه لازم است تا 31 مرداد 98 انصراف قطعی خود را تسلیم دانشگاه کنند تا مجاز به ثبت نام بدون کنکور سراسری باشند .

  • از آنجا که پذیرش داوطلبان صـرفاً براسـاس سـوابق تحصیلی ( معدل کتبی دیپلم ) صورت می پذیرد چنانچه نوع دیپلم داوطلب با گروه آزمایشی که متقاضی آن می شود متفاوت باشد ، درصد اعمـال معدل کتبی متفاوت خواهد بود . 

  • عدم پذیرش داوطلبان فنی حرفه ای و کار و دانش نظام قدیم فاقد مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی ( فوق دیپلم ) .

  • ممانعت از ادامه تحصیل در صورت مغایرت معدل کل و معدل کتبی دیپلم داوطلبان با معدل واقعی مندرج در کارنامه .

 

بدون کنکور
 

دقت داشته باشید که ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور سراسری مهر 98 اینترنتی است و تمام مراحل را باید از طریق سایت سازمان سنجش دنبال کنید. سعی کنید که در مراحل ثبت نام همه مواردی که از شما خواسته می‌شود را با نهایت صداقت و دقت وارد کنید زیرا تمام این موارد بعدا مطابقت داده می شوند و بهتر است که این موارد خواسته شده را به صورت صحیح وارد کنید و همیشه این احتمال را بدهید که برای شما موقعیتی برای ویرایش وجود نداشته باشد پس سعی کنید که اطلاعات را با دقت وارد کنید که نیاز نداشته باشید منتظر تاریخی برای ویرایش اطلاعات وارد شده باشید.

 

بدون کنکور

 

اگر در لیست انتخاب رشته بدون کنکور سراسری نگاه کنید متوجه می‌شوید که بعضی از رشته محل ها روزانه هستند و اگر شما موفق شوید که در اینها قبول شوید نیازی نیست که هیچگونه هزینه ای برای شهریه پرداخت کنید و تحصیل شما کاملا رایگان است.

ولی در همین مورد اگر رشته ها به صورت دوره دوم شبانه پردیس خودگردان ارائه شده باشند شما باید برای قبولی در آنها هزینه کنید و شهریه پرداخت کنید و در نظر داشته باشید که هیچ فرقی بین میزان شهریه کسانی که با کنکور وارد این رشته ها شدند و یا بدون کنکور وارد این رشته ها شدند وجود ندارد.


 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد