ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1401

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1401
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور سال 1401 مخصوص آن دسته از داوطلبانی هست که سهمیه استعداد های درخشان و تمایل به ادامه تحصیل در مقطع ارشد را دارند. پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون در سایت دانشگاه ها انجام می شود و در این مطلب شما لیست دانشگاه هایی که پذیرش بدون کنکور برای مقطع کارشناسی ارشد در سال 1401 دارند را مشاهده خواهید کرد.

امسال هم مانند روال هر سال دانشگاه های مختلف در سطح کشور سهمیه مشخصی را به دانشجوهای ممتاز و استعداد درخشان در مقطع کارشناسی اختصاص دادند تا این افراد بدون شرکت در آزمون سراسری بتوانند با توجه به بندهایی که در آیین نامه پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد گفته شده، در مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل ادامه دهند.

این دانشگاه ها برای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 1401 اطلاعیه‌ هایی در سایت خود دانشگاه منتشر می‌ کنند و شرایط و ضوابط را اعلام می کنند تا بعد از مطالعه آنها افراد بتوانند فرم اینترنتی را کامل کرده و مدارک لازم جهت ثبت نام را ارسال کنند.

به منظور آشنایی با شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد استعدادهای درخشان، باید فراخوان هر دانشگاه به صورت مجزا خوانده شود؛ چون قواعد و شرایط متفاوتی دارند.

سپس در زمانی که خود دانشگاه اعلام کرده ثبت‌ نام انجام شود. تمدید ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور برای بعضی از دانشگاه ها اتفاق می‌افتد ولی بعضی از دانشگاه ها تمدید ندارند. پس بهتر است این کار را در موعد مقرر انجام دهید و به امید تمدید نباشید.

در ادامه موارد مختلفی در رابطه با ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد سال 1401 را مشاهده می‌کنید و شرایط و نحوه پذیرش برای شما توضیح داده می شود.

 

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1401

 

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان 1401

برخلاف ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد، افرادی که خواهان پذیرش بدون کنکور دانشگاه سراسری هستند نمی توانند همزمان و یکپارچه تمام کد رشته محل هایی که به آن علاقه مند هستند را مشخص کنند بلکه فراخوان‌ های دانشگاه به صورت مجزا منتشر می‌شود و به شکل اطلاعیه در اختیار داوطلبان قرار داده می‌شود که بتوانند آن را مطالعه کنند.

پس متقاضیان باید به شکل دوره‌ ای به سایت دانشگاه های دلخواه خود مراجعه کرده و با مطالعه اطلاعیه‌ ها زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 1401 را مشاهده کنند تا در زمان مشخص بتواند فرم درخواست را تکمیل کرده و مدارک لازم را ارسال کنند.

اگر امسال هم مانند روال سال های گذشته باشد، فراخوان های دانشگاه از شهریورماه سال جاری خواهد بود و بهتر است از همان ابتدای شهریور به دنبال این فراخوان ها باشید تا در زمان مشخص و به موقع اقدام کنید.

مهلت پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد 1401 حدودا 15 تا 20 روز است که اگر داوطلبان بخواهند امکان تمدید آن در بعضی از واحد های دانشگاهی وجود دارد.

 

جدول زمانی ثبت نام ارشد بدون کنکور 1401 - 1402

جزئیات ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه های مختلف به شکل فراخوان از راه وب سایت رسمی دانشگاه اعلام می‌شود و به محض انتشار اطلاعیه دانشگاه بازه زمانی آن در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد تا در آن زمان مشخص اقدام کنند.

در صورتی که اطلاعیه های پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور 1401 منتشر شود، اسم دانشگاه و مهلت ثبت‌ نام به جدول اضافه خواهد شد. ثبت نام ارشد فراگیر دانشگاه آزاد یک راه دیگری دارد که در مقاله ای جدا به آن می پردازیم.

 

نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1401

با توجه به مواردی که از ابتدای مطلب به آن اشاره شد، دانشگاه های متفاوت تاریخ ها و شرایط مختلفی دارند که فراخوان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 1401 را در سایت خودشان منتشر می‌ کنند و این امکان برای دانشجویان ممتاز و استعدادهای درخشان مقطع کارشناسی فراهم است که فرم درخواست خود را تکمیل و ارسال کنند و باید با مطالعه آن لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد را بررسی کرده و در صورت تمایل می توانید هزینه را پرداخت کرده و ثبت نام را انجام دهید.

بعضی از فراخوان ها فقط مربوط به دانشجویان برتر دانشگاه های سطح یک است که اسامی دانشگاه در فراخوان گفته شده است. ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1401 به شکل حضوری و اینترنتی انجام می‌ شود و داوطلبان با اطلاع از نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد باید نسبت به بارگذاری مدارک و ارسال مدارک اقدام کنند.

 

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1401

 

 ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور با سوابق تحصیلی 1401

در سال 99 بر اساس اعلام ستاد مدیریت مبارزه با کرونا دانشگاه ها می توانستند در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور پذیرش کنند و این کار فقط با سوابق تحصیلی داوطلبان انجام می شد. به همین دلیل داوطلبان کارشناسی ارشد می‌توانستند بدون اینکه در کنکور سراسری کارشناسی ارشد شرکت کنند در کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور ادامه تحصیل دهند.

 

ثبت نام کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی از سایت سازمان سنجش لغو شده و جایگزین آن مرحله تکمیل ظرفیت ارشد می باشد که اگر لازم باشد سازمان سنجش آن را برگزار می کند. پس کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی به دستور خود سازمان سنجش به صورت کامل لغو شده است.

جهت اطلاع از کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور می توانید مطلب مرتبط با آن را مطالعه نمایید.

 

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1401

با ابلاغ وزارت علوم و ابلاغ آیین نامه پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور همه شرایط و ضوابط لازم جهت شرکت در این فرآیند را در بندهای مختلف به صورت کامل توضیح داده اند و با توجه با آخرین تغییراتی که در آیین نامه انجام شده دانشگاه می‌ تواند قسمتی از ظرفیت دوره های روزانه و غیر انتفاعی خود را به دانشجویان ممتاز کارشناسی پیوسته روزانه و شبانه اختصاص دهد ولی باید شرایط زیر بررسی شود.

  •  دانشجویان متقاضی باید سه چهارم واحد های درسی را در شش نیم سال تحصیلی گذرانده باشند و میانگین کل دروس جزو 15 درصد برتر دانشجویان هم ورودی و هم رشته آن ها باشد.

  • حداکثر طی هشت نیم سال تحصیلی یعنی 4 سال تحصیلی کامل باید از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شود.

  • پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله بعد از دانش آموختگی باشد و هیچ فاصله ای نیفتد و فقط یکبار این کار امکان پذیر است.

  • پذیرش در رشته های تحصیلی مرتبط به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای آموزشی دانشگاه امکان پذیر خواهد بود.

  • احراز شرایط اختصاصی دانشگاه

مواردی که گفته شد فقط بخشی از شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 1401 بود که جهت یکسان و یکپارچه کردن دانشگاه‌ ها و موسسات در نظر گرفته شده است. متقاضیان برای اینکه شرایط و ضوابط خود دانشگاه مد نظر را هم بدانند باید حتما فراخوان را مطالعه کنند و با توجه به بند هایی که در آن ذکر شده ثبت درخواست را انجام دهند.

 لازم است بدانید که این مفاد آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان کارشناسی ارشد فقط مربوط به دوره‌ های روزانه و غیرانتفاعی دانشگاه سراسری است و فراخوان‌ ها برای دوره های دیگر با توجه به شرایط اختصاصی دانشگاه انجام می شود.

داوطلبانی که جزو استعداد درخشان دانشگاه آزاد اسلامی باشند و تمایل به شرکت در پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد را داشته باشند می توانند با مطالعه مقاله های مربوط به شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 از شرایط آگاه شوند و اگر آن را داشتند اقدام به ثبت نام کنند.

 

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1401

 

مشاوره ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1401

با توجه به اینکه آیین نامه پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد هرسال تغییراتی دارد به داوطلبان پیشنهاد می کنیم که حتماً اطلاعیه ها و اخبار را به صورت جدی دنبال کنند تا اگر شرایط جدیدی اعلام شد از آن آگاه باشند. داوطلبانی هم که شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 1401 را ندارند می‌ توانند با مطالعه منابع مفید و برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد 1401 خود را برای رقابت با بقیه داوطلبان آماده کنند و شانس قبولی را افزایش دهند.

 پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد 1401 یکی از سریع‌ترین راه‌ ها جهت ورود به مقطع تحصیلات تکمیلی است، اما اگر برنامه ریزی هدفمند و دقیقی داشته باشید می توانید نتیجه قابل قبولی را در آزمون کسب کنید و در زمان اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد با خوشحالی نتیجه را دنبال کنید.

 همه داوطلبان در هر کدام از مراحل پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد 1401 سوالی داشته باشند می توانند با مشاوران ما در میان بگذارند تا راهنمایی های لازم برای آنها انجام شود.

 

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون 1401

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد