ثبت نام کنکور سراسری ریاضی 98 - 99

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد ثبت نام کنکور سراسری ریاضی 98 - 99
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

بر اساس اطلاعیه جدید سازمان سنجش و آموزش کشور زمان ثبت نام کنکور سراسری 98 و کنکور ریاضی 98 اول بهمن ماه آغاز می شود و به مدت یک هفته ادامه دارد. البته این زمان قطعی نیست و به دلایل گوناگون ممکن است تغییر یابد. بنابراین داوطلبان کنکور ریاضی 98 باید به صورت دوره ای سایت سازمان سنجش آموزش کشور را بازدید نمایند. تا از زمان دقیق ثبت نام کنکور ریاضی 98 مطلع گردند.

 

نکات اساسی و مهم ثبت نام کنکور ریاضی 98 - 99

البته ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که معمولا مهلت ثبت نام کنکور سراسری 98 برای چندین روز تمدید می شود.  البته این به معنای اطمینان خاطر خارج از حد نشود. هر چند بنابر روال سال های پیشین انتظار می رود بازه زمانی خاصی برای کسانی که در وقت مقرر موفق به ثبت نام در ثبت نام کنکور سراسری 98 و کنکور ریاضی 98 نشده اند در ماه اخر سال یعنی اسفند ماه اعلام می نمایند. البته به این نکته توجه کنید که ثبت نام را به روز های اخر محول نکنید و در همان روز های ابتدایی اقدام به ثبت نام کنید.

 

کنکور98

 

اولین قدم در ثبت نام کنکور ریاضی 98 - 99

اولین گام در ثبت نام کنکور ریاضی 98 - 99 ثبت نام اینترنتی است که همزمان همراه با سایر رشته ها در سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. این مرحله معمولا در بهمن ماه انجام می شود. ثبت نام کنکور ریاضی 98 تنها توسط سازمان سنجش صورت می پذیرد و داوطلبان باید در زمان مقرر از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام به تکمیل فرم ثبت نام کنکور ریاضی 98  کرده و کد رهگیری ثبت نام را حتما دریافت کنند.

 

کنکور ریاضی راه ورود به دانشگاه در رشته های علوم فنی و مهندسی مانند مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران، مهندسی معماری، مهندسی صنایع، مهندسی نفت، مهندسی الکترونیک، مهندسی برق مخابرات.، مهندسی دریا، مهندسی کشاورزی، مهندسی برق قدرت، مهندسی شهرسازی، مهندسی سازه، مهندسی نقشه برداری، مهندسی خطوط ریلی، مهندسی کنترل فرآیند، مهندسی مکانیک جامدات، مهندسی هوا و فضا، مهندسی کامپیوتر، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی پلیمر، مهندسی معدن، مهندسی ساخت و تولید و مهندسی شیمی است. طبق روال هر سال در هفته اول تیر ماه کنکور ریاضی برگزار می شود. و فقط افرادی می توانند در آن شرکت کنند که ثبت نام را انجام داده باشند. داوطلبان باید دقت لازم را در ثبت نام کنکور ریاضی 98داشته باشند تا بدون مشکل به مراحل بعدی راه یابند.

 

آمار داوطلبان کنکور ریاضی 98 - 99

اگر به تعداد شرکت کنندگان در آزمون سراسری 98 نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که تعداد داوطلبان رشته ریاضی کمتر از داوطلبان سایر رشته ها همانند شرکت کنندگان در کنکور تجربی و شرکت کنندگان در کنکور انسانی است. داده های آماری نشان می دهند که بیشتر از 60 درصد داوطلبان کنکور سراسری را متقاضیان رشته های دانشگاهی مرتبط با رشته های علوم تجربی تشکیل می دهند این در حالی است که داوطلبان گروه ریاضی در حال کاهش هستند و به دلیل پایین تر بودن تعداد داوطلبان شانس پذیرش افراد در گروه ریاضی بیشتر است.

 

کنکور98

 

مراحل ثبت نام کنکور ریاضی 98 - 99

زمانی که ثبت نام کنکور ریاضی شروع شد، شما به عنوان یکی از افراد شرکت کننده در آزمون سراسری ریاضی باید خیلی بیشتر از گذشته خود را برای آزمون ریاضی آماده کنید. نکاتی که باید برای ثبت نام کنکور ریاضی 98 از آن ها اطلاع داشته باشید را به صورت فهرست‌ وار برای شما تبیین می کنیم.

 

قدم اول در ثبت نام کنکور ریاضی 98 - 99

برای ثبت نام در کنکور سراسری ریاضی باید ابتدا به سایت آموزش و پرورش رفته و نمرات نهایی سال دوم از دوره متوسطه دوم خود را مشاهده نمایید. برای دیدن نمرات سه مورد را باید آماده داشته باشیدکه شامل شماره دانش آموزی، تاریخ تولد، کد منطقه. به عنوان مثال کد منطقه 1106 برای افراد منطقه 6 می باشد. مثلا اگر کسی منطقه دیگه‌ ای بوده باشد همانند منطقه‌ ی 2 کد منطقه آن فرد 1102 می شود.

وقتی نمرات نهایی دبیرستان تان را مشاهده کردید. اگر از صحت آن مطمئن شدید ، و مورد تأیید تان بود. یک کد برای ثبت نام کنکور ریاضی 98 به شما ارائه می شود. اگر قادر به مشاهده نمرات نهایی دبیرستان خود نبودید و یا این نمرات صحیح و مورد تایید شما نبودند. بدون هیچ نگرانی ای درخواست بررسی خود را درون سایت نوشته و ارسال کنید. در این صورت زمان ثبت نام کنکور ریاضی 98 شما به 30 بهمن تا 3 اسفند منتقل می شود.

 

قدم دوم در ثبت نام کنکور ریاضی 98 - 99

در گام بعدی جهت ثبت نام کنکور ریاضی 98 باید کارت ثبت نام خریداری کنید. برای این کار سه راه وجود دارد:

1- خرید از اداره پست منطقه محل سکونت

2- خرید از دستگاه خودپرداز بانک صادرات

3- خرید اینترنتی از طریق سامانه خرید کارت سایت سازمان سنجش.

برای ثبت نام کنکور ریاضی 98 یک عدد کارت 10600 تومانی باید خریداری کنید. اگر تمایل داشتید که علاوه بر ثبت نام کنکور ریاضی 98، در رشته های دیگر هم شرکت نمایید باید برای هرکدام یک عدد کارت ثبت نام 10600 تومانی دیگه نیز خریداری کنید. همچنین برای انتخاب رشته غیر انتفاعی و پیام نور باید یک عدد کارت علاقه‌مندی 5800 تومانی نیز حتماً  باید خریداری کنید.

 

قدم سوم در ثبت نام کنکور ریاضی 98 - 99

در گام سوم ثبت نام کنکور ریاضی 98 باید یک قطعه عکس 3*4 با فرمت jpg و حداکثر حجم 70KB را اسکن نمایید.

توجه: حتماً حواستان به فرمت و حجم عکس 3*4 باشد تا هنگام بارگذاری عکس روی سایت سازمان سنجش دچار مشکل نشوید.

توجه: غیر از عکس 3*4 اسکن شده شما نیاز به هیچ فرم دیگری نداشته و برای ثبت نام کنکور ریاضی 98 نیازی نمی باشد چیز دیگری به جز شناسنامه و کارت ملی همراه شما باشد.

 

کنکور98

 

قدم  چهارم در ثبت نام کنکور ریاضی 98 - 99

وقتی این کارها رو انجام دادین دیگر می توانید به موقع ثبت نام کنکور ریاضی 98 را انجام دهید. چند عدد ضروری که که به آن احتیاج پیدا می کنید. کد منطقه، کد استان، کد بخش های استان، کد عنوان دیپلم، سریال شناسنامه سری عدد و حروف که به صورت افقی درون شناسنامه شما درج شده است و باید به نکته هم توجه نمایید که شما در حالت کلی داوطلب سهمیه مناطق محسوب می شوید مگر اینکه سهمیه ی خاصی داشته باشید.

 

قدم پنجم در ثبت نام کنکور ریاضی 98 - 99

پیشنهاد ما به شما این است که ثبت نام کنکور ریاضی 98 را ترجیحا با کمک مشاوران ثبت نام کنکور ریاضی 98 انجام دهید. تا در زمان ثبت نام کنکور ریاضی 98 نکته ای از نظرتان پنهان نماند.

 

قدم ششم در ثبت نام کنکور ریاضی 98 - 99

در انتهای ثبت نام کنکور ریاضی 98 و قبل از تأیید نهایی حتماً اطلاعات درج شده را با کمک مشاور ثبت نام کنکور ریاضی 98 چک کنید. بعد از دریافت شماره‌ ی پیگیری و شماره‌ی پرونده، از صفحه تایید ثبت نام کنکور ریاضی 98 پرینت بگیرید، و فایل PDF آن را در جایی مطمئن ذخیره نمایید.

 

قدم هفتم در ثبت نام کنکور ریاضی 98 - 99

سعی کنید در روزهای اول ثبت نام کنکور ریاضی 98 خود را انجام دهید تا به ترافیک حاصل از ازدیاد ثبت نام کنکور مواجه نشوید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد