راهنمای انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد راهنمای انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

همانطور که می دانید کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد ادغام شده است و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد برای کسانی است که در کنکور سراسری ثبت نام و شرکت کرده اند مثل مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد که بعضی از رشته ها با آزمون و بعضی بدون آزمون هستند کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد در بیشتر رشته محل ها بدون کنکور و در برخی رشته محل های خاص با کنکور است. از جمله رشته های با کنکور میتوان به رشته های گروه پزشکی دانشگاه آزاد اشاره کرد. زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد هفته آخر شهریور ماه است.


انتخاب رشته کاردانی

 

زمان انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه های دولتی خرداد ماه و قبل از برگزاری آزمون است اما زمان انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد به این صورت نیست و بعد از اعلام نتایج نهایی از طرف سایت سنجش و معمولا هفته آخر شهریور ماه است. چنانچه در کنکور کاردانی به کارشناسی مخصوصا در رشته های گروه پزشکی شرکت کرده اید بدانید که هفته آخر شهریور ماه زمان انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد خواهد بود.

 

شرایط ثبت نام انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد

انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد برای کسانی مجاز است که در کنکور سراسری کاردانی به کارشناسی ثبت نام کرده باشند و در جلسه کنکورشرکت کزده باشند. بنابراین کلیه افرادی که در کنکور سراسری کاردانی به کارشناسی شرکت کرده اند می توانند با استناد به نمره کل نهایی (تراز) که کسب کرده اند و در کارنامه منتشر شده توسط سازمان سنجش موجود است در انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد شرکت کنند.

 

لیست رشته های انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد

بیشترین رشته هایی که به چشم میخورد رشته های گروه پزشکی هستند. البته در انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد رشته های غیر پزشکی اعم از رشته های علوم انسانی و فنی مهندسی هم دیده می شود اما تعداد این رشته محل ها بسیار اندک است به طوری که در انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد تنها دانشگاه آزاد نجف آباد اصفهان است که در رشته های غیر پزشکی پذیرش دانشجو از طریق کنکور کاردانی به کارشناسی دارد. در ادامه زیر می توانید لیست رشته های و دانشگاه های معرفی شده در انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد را ببینید.

 

لیست رشته های گروه پزشکی انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد

رشته اتاق عمل: دانشگاه آزاد اسلامی واحد پزشکی تهران

رشته مامایی: دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز، سنندج، بروجرد، ورامین، دزفول

رشته علوم آزمایشگاهی: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز، شاهرود، بروجرد، اراک، مرند، پزشکی تهران، بابل، چالوس

رشته بهداشت عمومی: دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروز آباد، پزشکی تهران، مسجد سلیمان، ساری

رشته هوشبری: دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود و پزشکی تهران

 

لیست رشته های غیر پزشکی کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد در رشته های آموزش و پرورش ابتدایی، تربیت دبیر تربیت بدنی و علوم ورزشی، مهندسی تکنولوژی الکترونیک، مهندسی تکنولوژی برق - شبکه های انتقال و توزیع، مهندسی تکنولوژی کنترل - ابزار دقیق، مهندسی تکنولوژی مخابرات - انتقال، مهندسی تکنولوژی مخابرات - سوئیچ شبکه های ثابت، مهندسی تکنولوژی برق - قدرت، مهندسی تکنولوژی مکانیک خودرو، مهندسی تکنولوژی تاسیسات حرارتی و برودتی، مهندسی تکنولوژی ساخت و تولید، مهندسی تکنولوژی جوشکاری، مهندسی تکنولوژی متالوژی - ذوب فلزات، مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر، مهندسی تکنولوژی معماری، مهندسی اجرایی عمران دانشجو می پذیرد.

 

کاردانی

 

نحوه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد

معیار قبولی در انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد تراز قبولی شماست و هیچ ربطی به انتخاب اول شما ندارد پس حتما و حتما از روی علاقه و تمایل انتخاب کنید و به هیچ وجه از انتخاب رشته محل هایی که فکر می کنید شانس قبولی کمتری دارید چشم پوشی نکنید.
تعداد انتخاب های هر داوطلب در انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد 10  تاست و و داوطلبان هیچ کدام از رشته های معرفی شده در انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد بیشتر از 10 تا نیست. بنابراین کلیه داوطلبان انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد می توانند به راحتی کلیه رشته محل های معرفی شده را در فرم انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد بیاورند و تنها ترتیب عاقلانه ترتیبی است که بر اساس علاقه آن ها باشد.

 

سهمیه های انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد

در انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد سهمیه بومی گزینی وجود ندارد و تنها عامل موثر در قبولی نمره کل نهایی یاتراز کسب شده می باشد. سهمیه هایی که در انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد داریم به شرح زیر است:

سهمیه عادی

سهمیه عادی برای کسانی است که از هیچ سهمیه ای استفاده نمی کنند و تفاوتی بین شهرهای مختلف ایران در استفاده از سهمیه عادی نیست.

 

سهمیه بسیج فعال

کسانی که بسیج فعال دارند می توانند با استفاده از کد رهگیری و اعلام تمایل به استفاده از سهمیه بسیج فعال از مزایای این سهمیه برخوردار شوند.

 

سهمیه رزمندگان

برای کسانی که حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه داشته اند.

 

سهمیه جانبازان

برای کسانی که فرزند یا همسر جانباز 25 درصد به بالا هستند.

 

سهمیه خانواده شهید

برای کسانی که عضوی از خانواده شهید هستند.

تفاوت استفاده از سهمیه رزمندگان، ایثارگران و خانواده شهدا با بقیه اشخاص به این صورت است که با توجه به تصویب قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و اصلاحیه آن، گزینش داوطلبان براساس این قانون صورت می گیرد. براساس این قانون %25 از ظرفیت پذیرش به رزمندگان و ایثارگران، به شرط کسب حدنصاب علمی (کسب حداقل 70 % نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد توسط ایثارگران و کسب حداقل 80 % نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد توسط رزمندگان) اختصاص دارد.

 

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد

غالبا نتایج آزمون در مهر ماه اعلام می شود. در صورتی که منتظر اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد هستید پیشنهاد می کنیم کمی ثبت نام خود در دانشگاه های سراسری را به تعویق بیندازید چرا که هیچ دانشگاهی به خاطر 1 هفته تاخیر در ثبت نام دانشجو را رد نمیکند.

 

راهنمای انتخاب رشته

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد