راه های آزاد سازی مدرک تحصیلی

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد راه های آزاد سازی مدرک تحصیلی
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

افرادی که تمایل به تحصیل در خارج از کشور دارند باید قبل از اینکه درخواست خود را به دانشگاه مقصد ارسال کنند یکسری مدارکی را آماده کنند و به دانشگاه مقصد ارائه دهند. با توجه به دانشگاه‌های مختلف این مدارک می‌تواند اندکی متفاوت باشد اما بعضی از مدارک در همه جا یکسان است که از جمله آنها می توان به رزومه، توصیه‌نامه، انگیزه نامه، مقاله‌ها، ریز نمرات و نمره های آزمون زبان اشاره کرد.

 

افرادی در دانشگاه های سراسری روزانه مشغول به تحصیل بودند باید تعهد خدمت خود به دولت را که شامل حال آنها می شود قبل از ارسال مدارک رفع کند و مدارک آنها از تعهد بری شود. برای اینکه مدارکی که مربوط به مقاطع قبلی می باشد آزاد شود نیاز است یکسری فرایندهایی طی شود که این فرایند ها برای خانم ها و آقایان اندکی متفاوت است زیرا آقایان خدمت نظام وظیفه را هم دارند و باید آن را هم به نحوی مدیریت کنند. برای اینکه مدارک دانشگاهی و تحصیلی خود را آزاد کنید لازم است که یکی از سه راهی که برای شما گفته می‌شود را طی کنید.

 

آزادکردن مدرک

 

آقایانی که تعهد خدمت دارند، باید یا خدمت سربازی را تمام کنند و یا اینکه وثیقه یا هزینه‌ای را بابت ضمانت برای برگشت به سازمان نظام وظیفه ارائه دهند. کسانی که تعهد خدمت به خاطر استفاده از امکانات دولتی دارند باید سال‌هایی که تعهد خدمت به آنها تعلق می گیرد را بگذرانند تا مدرک آنها آزاد شود و بتوانند در برای ادامه تحصیل در کشور دیگر اقدام کند. یکی دیگر از راه هایی که برای افرادی که عجله زیادی برای رفتن دارند توصیه می‌شود خریدن مدرک تحصیلی است که در ازای پرداخت یک هزینه ای مدرک افراد آزاد می شوند که این هزینه با توجه به ترم هایی که گذرانده شده و واحدهایی که پاس شده است با توجه به سال ورود به دانشگاه و سال فارغ التحصیلی از دانشگاه محاسبه می شود.

 

ازاد کردن مدرک

 

یکی دیگر از راه هایی که می توانید مدرک خود را توسط آن آزاد کنید، سپردن مدرک به اداره های کاریابی است تا بتوانند برای شما مطابق با مدرک تحصیلی شما کار پیدا کند و در صورتی که تا شش ماه موفق به پیدا کردن کار مناسب برای شما نشوند مدرک شما خود به خود آزاد می شود و برای این کار لازم است شما به اداره های کاریابی مربوط به شهر خود بروید و درخواست تنظیم کنید و در نهایت وقتی برای شما کار مناسب پیدا نشد یک گزارش عدم کاریابی شما توسط اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی به اداره کل مرکز استان فرستاده می شود و بعد از آنجا به شما نامه می دهند که بتوانید مدرک تحصیلی خود را آزاد کنید.

 

آزادکردن مدرک

 

برای این کار باید حداقل یک سال تمام از تاریخ فارغ التحصیلی شما گذشته باشد و اگر می خواهید از طریق کاریابی برای شما کار پیدا نشود که بتوانید قطعاً مدرک خود را از این طریق آزاد کنید و هزینه گزاف نپردازید سعی کنید در قسمت حقوق درخواستی مبلغ بالایی را ذکر کنید که برای شما با توجه به آن مبلغ هیچ شغلی پیدا نشود و مدرک شما از این طریق آزاد شود. برای اینکه این مراحل را پشت سر بگذارید حتما به تاریخ ددلاین پذیرش دانشگاه های مقصد توجه کنید تا تاریخ آزاد شدن مدرک شما به بعد از تاریخ ددلاین پذیرش نباشد و شما به مشکل بر نخورید.

 

آزادکردن مدرک

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد