اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1401
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

پس از برگزاری کنکور سراسری 1401 با اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1401 داوطلبان با توجه به شرایطی که در آن قرار دارند و با توجه به علاقه مندی و اولویت هایشان انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 را انجام می‌دهند و نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 چند هفته بعد منتشر می شود.

با اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 محل شهر و دانشگاه قبولی داوطلبان مشخص می‌شود و باید در زمانی که تعیین شده با در دست داشتن مدارک ثبت نام دانشگاه محل قبولی برای ثبت نام اقدام کنند.

 بعد از اتمام زمان انتخاب رشته کنکور 1401 سازمان سنجش و آموزش کشور فرم اینترنتی را بررسی کرده و اولویت بندی های انتخاب داوطلبان را مورد بررسی قرار می‌دهد و در نهایت نتیجه نهایی کنکور در سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود.

 

داوطلبان با توجه به مندرجات کارنامه اولیه می توانند کد رشته محل‌های مناسب گروه آزمایشی امتحانی خود را انتخاب کنند و در مرحله انتخاب رشته شرکت نمایند و در نهایت نتایج نهایی آزمون را با وارد کردن اطلاعات لازم در سایت می توانند به شکل اینترنتی دریافت کنند.

مشاهده نتایج نهایی برای ثبت نام به موقع در دانشگاه محل قبولی اهمیت زیادی دارد، به همین دلیل در این مقاله به بررسی بیشتر در رابطه با زمان و نحوه مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 می پردازیم تا با آگاهی بیشتری قدم در این راه بگذارید.

 

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

 

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 جزو مهم‌ ترین دغدغه‌ های داوطلبان شرکت کننده در این آزمون است و زمان اعلام نتایج آزمون هم بسیار مهم است.

سازمان سنجش که برگزار کننده این آزمون است زمان اعلام نتایج نهایی کنکور 1401 را اعلام می کند که البته هنوز تاریخ دقیق آن مشخص نیست، ولی احتمالاً هفته اول مهر ماه باشد. اگر کنکور سراسری به تعویق بیفتد ممکن است این تاریخ جابجا شود ولی در غیر اینصورت هفته آخر شهریور ماه یا هفته اول مهرماه نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 اعلام می‌شود که در همین مقاله تاریخ دقیق آن به روز خواهد شد.

داوطلبانی که در کنکور سراسری و آزاد شرکت می کنند لازم است که زمان اعلام نتایج نهایی دانشگاه آزاد را هم بدانند و برای این منظور در مقاله ای جدا زمان اعلام نتایج نهایی دانشگاه آزاد 1401 را برای شما شرح می دهیم.

 

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

 

نحوه مشاهده اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

 نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور 1401 به صورت آنلاین از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور اعلام می‌شود و داوطلبانی که انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 را انجام داده باشند می توانند در زمانی که اعلام می شود به این سایت مراجعه کنند و اطلاعات درخواستی را وارد کرده و نتیجه نهایی را مشاهده کنند.

  1. ورود به سایت سنجش به آدرس sanjesh.org و کلیک روی لینک مشاهده نتایج نهایی آزمون سراسری 1401

  2. وارد کردن اطلاعات خواسته شده

  3. مشاهده نتیجه نهایی

 هر سال سازمان سنجش و آموزش کشور چند روز بعد از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری شرایطی را برای داوطلبان فراهم می‌کند تا به اعتراضات آنها رسیدگی شود.

داوطلبان می‌توانند در این بازه زمانی اعتراضات خود را با ارسال درخواست به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش ثبت کنند تا درخواست آنها بررسی شده و نتیجه اعلام شود.

 

نحوه مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

 

اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 کارنامه نهایی کنکور سراسری 1401 منتشر می‌شود و امکان درخواست بررسی اشتباه و تقاضای اولویت بعدی از راه سیستم پاسخگویی سازمان سنجش برای همه متقاضیان فراهم می‌شود.

اعتراضات بیشتر داوطلبان معمولاً به علت اشتباهات رایجی است که در انتخاب رشته کنکور سراسری رخ می دهد اما باز هم این قابلیت برای افراد برقرار است که بتوانند اشتباهات خود را اصلاح کنند.

 

 مشاوره پذیرفته شدگان سراسری کنکور سراسری 1401

داوطلبانی که با توجه به اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور 1401 جزو پذیرفته شدگان آزمون هستند باید در زمانی که مشخص می شود به همراه فرم 602 و بقیه مدارک ثبت نام کنکور سراسری 1401 به محل قبولی شهر و دانشگاه خود مراجعه کنند و ثبت نام خود را انجام دهند.

معمولاً دانشگاه ها زمان و نحوه ثبت نام در سایت اینترنتی خود اعلام می‌کنند و باید از از این طریق پیگیر باشید. قبل از اینکه پذیرفته شدگان به صورت حضوری به دانشگاه مراجعه کنند باید حتما به سایت دانشگاه محل قبولی خود بروند.

در ادامه بعضی از نکات قابل توجه بعد از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 را ملاحظه می کنید.

 

نکات قابل توجه بعد از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری

داوطلبان می بایست در زمان مراجعه به دانشگاه محل قبولی مدارک لازم برای ثبت نام را که در سایت هر دانشگاه اعلام شده به همراه داشته باشند.

عدم مراجعه و ثبت نام پذیرفته شدگان در تاریخ های مقرر به منزله انصراف بوده و هیچ گونه اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.

پذیرفته شدگان دوره روزانه کنکور سراسری 1400 در صورت عدم ثبت نام یا انصراف از دانشگاه، از انتخاب رشته دوره روزانه کنکور 1401 محروم می باشند.

داوطلبانی که علاوه بر قبولی در این آزمون جزو پذیرفته شدگان مرحله اعلام نتایج نهایی دانشگاه آزاد 1400 نیز می باشند می توانند در یکی از دو دانشگاه محل قبولی دلخواه ثبت نام خود را انجام دهند.

 

در صورتی که در هر یک از مراحل انتخاب رشته یا اعلام نتایج با مشکل مواجه هستید و یا نیاز به راهنمایی بیشتری دارید مشاوران ما پاسخگوی شما خواهند بود و می توانید از تجربیات آنها استفاده کنید.

 

مشاوره کنکور سراسری 1401

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد