زمان و نحوه اعلام نتایج بدون کنکور سراسری

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد زمان و نحوه اعلام نتایج بدون کنکور سراسری
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

بر اساس تصمیمی که توسط آموزش و پرورش و وزارت علوم گرفته شده است از این پس ثبت نام برای رشته هایی که بدون کنکور هستند به صورت کلی از آزمون سراسری جدا شده است و یک بازه زمانی جداگانه و مشخصی برای ثبت نام بدون آزمون در نظر گرفته شده است. افرادی که میخواهند در این آزمون شرکت کنند باید به صورت دقیق دفترچه را مطالعه کنند و رشته محل هایی که مدنظر آنها است را انتخاب کنند بعد از اینکه فرم ثبت نام را پر کردند باید رشته ها را به ترتیب اولویتی که دلشان می‌خواهد وارد کنند و بعد منتظر شوند که این بررسی‌ها صورت گیرد و نتایج به آنها اعلام شود.

 

بدون کنکور

 

ممکن است برای بعضی از افراد سوال پیش بیاید که وقتی برای ادامه تحصیل آزمون در نظر گرفته نشده ملاک سنجش چیست؟ در جواب به این افراد باید بگوییم که ملاک سنجش افراد بر اساس سوابق تحصیلی خواهد بود و چیزی که مد نظر قرار می گیرد معدل دیپلم آنها می باشد. افراد باید گوش به زنگ باشند تا سر زمان مشخصی که سایت اعلام می‌کند ثبت نام خود را انجام دهند و همچنین اخبار را دنبال کنند تا بتوانند وقتی که نتایج اعلام شد وارد سایت شوند و نتایج را ببینند و اگر قبول شده بودند سایر مراحل ثبت نام را طی کنند.

 

بدون کنکور


 

زمان و نحوه اعلام نتایج بدون کنکور سراسری

با توجه به اینکه تصمیمی که از آن صحبت کردیم به تازگی اتخاذ شده است نمی‌توانیم مثل سایر موارد یک تاریخ نسبی برای آن مشخص کنیم زیرا تا سال گذشته رشته های بدون کنکور و با کنکور در یک دفترچه اعلام می شد و زمان ثبت نام آنها یکی بود. اما با توجه به اینکه ثبت نام بدون آزمون به طور کامل از ثبت نام با کنکور جدا شده است لازم است که اخبار کنکور را به دنبال کنید تا از زمان دقیق اعلام نتایج ثبت نام با خبر شوید. البته ممکن است که نتایج رشته های براساس سوابق تحصیلی کنکور سراسری و بدون کنکور همزمان با نتایج کنکور سراسری اعلام شود اما ممکن است این کار را خود سایت دانشگاه انجام دهند و برای این که مطلع شوید دقیقا به چه صورت خواهد بود لازم است که اخبار را دنبال کنید تا ابهامات شما برطرف شود.

 

بدون کنکور

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد