شرایط و مدارک لازم برای اخذ دیپلم مجدد در رشته های غیر متناظر

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد شرایط و مدارک لازم برای اخذ دیپلم مجدد در رشته های غیر متناظر
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

خیلی از افرادی که موظف هستند یکی از رشته های تجربی، فنی حرفه‌ای، ریاضی و یا انسانی و غیره را انتخاب کنند با عدم شناخت کافی و اطلاعات خیلی کم این کار را انجام می دهند و ممکن است بعد از این که اطلاعات کافی از مهارت و علاقه خود  پیدا کردند احساس کنند که دلشان می خواهد در یک رشته دیگری جز رشته ای که تحصیل کرده بودند و دیپلم گرفته بودند ادامه تحصیل دهند و دوست دارند که دیپلم رشته های دیگری را بگیرند و برای آن ها این سوال پیش می‌آید که آیا امکان اینکه مجدداً در یک رشته دیگری دیپلم بگیرند وجود دارد یا خیر؟

 

شرایط و مدارک لازم برای اخذ دیپلم مجدد در رشته های غیر متناظر

 

 در مورد این افراد یک سری قوانین توسط نظام آموزشی ایران وضع شده است که به آنها این اجازه را می‌دهد که برای گرفتن دیپلم مجدد اقدام کنند.

 طبق آیین نامه آموزشی دوره دوم متوسطه همه کسانی که دیپلم نظام جدید و یا نظام قدیم دارند اگر دلشان بخواهد که در یک رشته دیگری مجدداً دیپلم بگیرند می توانند به اداره آموزش و پرورش شهرستان یا منطقه و ناحیه خود مراجعه کنند و به صورت داوطلب آزاد به یکی از دو روشی که در ادامه برای شما می گوییم برای گرفتن دیپلم مجدد اقدام کنند.

 

شرایط و مدارک لازم برای اخذ دیپلم مجدد در رشته های غیر متناظر

 

 روش اول

 داوطلبان دریافت دیپلم غیر متناظر در شاخه های نظری

 کسانی که می‌خواهند در شاخه های نظری دیپلم بگیرند باید حتما در امتحان نهایی همه درس های پایه دوازدهم رشته ای که مدنظر آن‌ها است شرکت کنند و اگر موفق شوند حد نصاب نمره های قبولی را بگیرند دیپلم غیر متناظر با رشته تحصیلی خودشان را می گیرند و درس های پایه دهم و یازدهم با علامت ضربدر کنار آنها از آنها پذیرفته می شود که این علامت ضربدر نشان دهنده این است که قبولی آنها بدون نمره و با ثبت کد 96 در کامپیوتر انجام میشود.

 

 معدل این افراد با توجه به معدلی که درس های نهایی را گذراندند و نمره ای که در امتحانات نهایی به دست آمده است محاسبه می‌شود و درس های پایه دوازدهم که به صورت نهایی و غیر نهایی برگزار شده است محاسبه می شود.

 

شرایط و مدارک لازم برای اخذ دیپلم مجدد در رشته های غیر متناظر

 

 روش دوم

 داوطلبان دریافت دیپلم غیر متناظر در شاخه کاردانش

 افرادی که تصمیم دارند دیپلم غیر متناظر در شاخه کاردانش را بگیرند لازم است که به یکی از دو روش که در ادامه به آنها اشاره می‌ کنیم برای دریافت مجدد دیپلم عمل کنند.

 

 

 روش اول برای دریافت دیپلم غیر متناظر در شاخه کاردانش

 افرادی که در دوره های شش ساله و یا چهار ساله متوسطه فارغ التحصیل شدند اگر بخواهند دیپلم متوسطه در شاخه کاردانش را بگیرند باید درس های مهارتی و شایستگی های فنی را ارائه دهند و همچنین درس های شایستگی های غیر فنی رشته مورد نظرشان را هم بگذرانند و در کنار آن‌ها درس‌هایی تعلیمات دینی مثل قرآن و اخلاق و دینی 3 و عربی زبان قرآن 3 را پاس کنند و اگر نمره قبولی در همه این درس ها را بدست آوردند یک دیپلم با معدل مشخصی به آنها داده می‌شود.

 

شرایط و مدارک لازم برای اخذ دیپلم مجدد در رشته های غیر متناظر

 

 روش دوم برای دریافت دیپلم غیر متناظر در شاخه کاردانش

 کسانی که از دوره‌های سه ساله نیم‌سالی - واحدی و سه ساله سالی - واحدی متوسطه فارغ التحصیل شدند، اگر داوطلب گرفتن دیپلم دوره دوم متوسطه در شاخه کاردانش باشند باید همه ی درس های پایه دوازدهم رشته مورد نظر را بگذرانند و گواهینامه‌ های درس های مهارتی (شایستگی‌های فنی) را بگیرند و همچنین باید درس های شایستگی‌ های غیرفنی رشته مورد نظر را هم بگذرانند تا در صورت گرفتن نمره قبولی در همه این درس ها به آنها یک دیپلم داده شود.

 

شرایط و مدارک لازم برای اخذ دیپلم مجدد در رشته های غیر متناظر

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد