شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

در چند سال اخیر دانشگاه ها اقدام به پذیرش دانشجو بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد کردند و به دنبال این اقدام دانشگاه های آزاد و پیام نور و غیرانتفاعی و دانشگاه سراسری این پذیرش را در یکسری کد رشته محل خاص انجام میدهند ولی همه دانشگاه ها پذیرش بدون کنکور ندارند و افرادی که تمایل دارند از راه بدون کنکور وارد مقطع کارشناسی ارشد شوند باید دفترچه را به صورت کامل مطالعه کنند تا بتوانند از این دانشگاه اطلاع پیدا کنند تا از بین رشته محل ها و گزینه های مورد نظر خود را انتخاب کنند و در ثبت نام و انتخاب رشته وارد کنند.

 

اما در نظر داشته باشید که هر کدام از این دانشگاه‌ها که پذیرش بدون کنکور دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد را انجام میدهد برای خود یک سری شرایط و قوانین دارند که افراد باید از آنها آگاهی داشته باشند و در صورتیکه تمام این شرایط را دارا باشند می توانند ادامه تحصیل دهند.

 

بدون کنکور

 

شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه پیام نور

از بین دانشگاه هایی که در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف دانشجو می پذیرند دانشگاه پیام نور جز آن دسته از دانشگاه هایی است که پذیرش دانشجو بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد را انجام میدهد ولی لازمه ادامه تحصیل از این روش این است که داوطلبان اول باید ثبت نام کنند و در یک آزمون ورودی شرکت کنند که به این نحوه ورود، پذیرش فراگیر پیام نور می گویند.

 

در این آزمون ورودی یک سری سوال ها در مورد درس های اولیه مقطع کارشناسی ارشد مطرح می شود که معمولا 6 تا 10 واحد درسی می باشد و در صورتی که داوطلب بتواند نمره لازم در این آزمون را کسب کند می تواند وارد دوره فراگیر پیام نور شود و درس هایی که پاس کرده به منزله ترم اول او به حساب می آید. آزمونی که از آن صحبت شد معمولا در اسفند ماه برگزار می شود و نتایج آن در اردیبهشت ماه اعلام می‌شود و اگر داوطلب در زمان مقرر ثبت نام کرده باشد کارت ورود به جلسه را دریافت می‌کند و این کارت از طریق سایت سازمان سنجش برای داوطلبان قرار داده می شود و با دریافت این کارت و شرکت در این آزمون و کسب نمره لازم ادامه تحصیل برای آنها مهیا می شود.

 

بدون کنکور

 

شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی وقتی که تاسیس شد اولین و مهمترین هدفی که داشت تمرکز و پیشرفت مقطع کاردانی و کارشناسی بود و به همین علت است که تا به حال حرکت قابل توجهی در مورد مقطع کارشناسی ارشد انجام نشده است.

 

دانشگاه های علمی کاربردی برای مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دانشجو ندارند و افراد فقط می توانند نهایتا تا مقطع کارشناسی در این دانشگاه ادامه تحصیل دهند و افرادی که تمایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند می ‌توانند یا در آزمون سراسری شرکت کنند و در هر دانشگاه و رشته ای که میخواهند ادامه تحصیل دهند و یا اینکه از طریق دوره های فراگیر پیام نور یا بدون کنکور دانشگاه آزاد و دانشگاه علمی کاربردی ادامه تحصیل دهند.

 

بدون کنکور

 

شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه آزاد

تحصیل در دانشگاه آزاد برای خیلی از افراد میسر می باشد و کسانی که میتوانند شهریه های رشته های مختلف این دانشگاه را پرداخت کنند می توانند بدون نگرانی در رشته ای که تمایل دارند ادامه تحصیل دهند. دانشگاه علاوه بر اینکه از طریق کنکور سراسری دانشجو می پذیرد بدون کنکور نیز پذیرش دانشجو دارد.

 

تنها شرطی که دانشگاه آزاد برای پذیرش دانشجو بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد دارد این است که دانشجو جزو استعدادهای درخشان باشد و اگر برای شما سوال باشد که دانشجویانی که استعداد درخشان هستند باید چه ویژگی داشته باشند باید بگوییم که این دانشجویان باید در المپیاد های علمی و دانشجویی رتبه اول تا پانزدهم را در مرحله نهایی کسب کرده باشند یا این که جزو دانشجویان برتر هم دوره و هم رشته خودشان باشند و یا برگزیده جشنواره های علمی معتبر باشند و یا در 6 نیمسال تحصیلی حداقل 110 واحد را گذرانده باشند که این نشان دهنده بالا بودن معدل آنها در بیشتر ترم ها می باشد. اگر تمایل داشته باشید که در مورد سایر شرایطی که استعداد های درخشان باید داشته باشند اطلاعات کسب کنید پیشنهاد می‌کنیم که سایر مقالات ما در همین سایت را مطالعه فرمایید.

 

بدون کنکور

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد