لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

طی چند سال گذشته دانشگاه پیام نور اقدام به پذیرش در اکثر رشته محل هایش به صورت بدون کنکور کرده است. به دنبال این اقدام افراد بسیاری تمایل به آگاهی از شرایط ثبت نام و کسب اطلاعات در این زمینه شدند. بنابراین گروه آی مشاوره تصمیم گرفت تا در این باب اطلاعاتی تحت اختیار داوطلبین قرار دهد. نکته ای که لازم است بدانید این است که هزینه تحصیل در دانشگاه پیام نور در مقایسه با سایر دانشگاه هایی که پذیرش به صورت بدون آزمون دارند کمتر می باشد و از طرفی حضور در کلاس های این دانشگاه نیز اختیاری بوده و به انتخاب خود دانشجو می باشد. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور در دو نوبت مهر و بهمن ماه و تنها در مقطع کارشناسی انجام می شود.

اکثر خانواده ها درمورد دانشگاه پیام نور این تصور را داشتند که دانشگاه پیام نور زیرمجموعه دانشگاه های دولتی است درصورتیکه دانشگاه پیام نور نیز مانند هر دانشگاه دیگری زیرمجموعه وزارت علوم است. تنوع رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور، کم بودن ساعت برگزاری کلاس ها و همچنین پایین بودن شهریه دانشگاه پیام نور نسبت به سایر دانشگاه های پولی کشور از دیگر دلایل قانع کننده برای تحصیل در دانشگاه پیام نور است. برای ثبت نام در دانشگاه پیام نور لازم است از رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور اطلاع داشته باشیم. از آنجا که دانشگاه پیام نور در مقاطع کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) و کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) پذیرش ندارد پس عملا در ادامه تنها به لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی پیوسته اشاره می کنیم.

 

موفقیت
 

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور در گروه آزمایشی تجربی

در مورد گروه علوم تجربی باید بدانید که دانشگاه پیام نور چه بصورت با آزمون و چه بصورت بدون آزمون در هیچ کدام از رشته های گروه پزشکی پذیرش دانشجو ندارد و کلا پزشکی بدون کنکور در هیچ دانشگاهی نداریم . بنابراین لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور در گروه آزمایشی تجربی صرفا شامل رشته های غیرپزشکی مانند کشاورزی، زیست شناسی، شیمی، محیط زیست و از این قبیل می باشد. همچنین رشته های مشترک بین گروه های آزمایشی مانند مدیریت، حسابداری و روانشناسی را نیز می توان در لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور در گروه آزمایشی تجربی یافت.

 جهت اطلاع از لیست کامل رشته ها لیست رشته های بدون کنکور تجربی دانشگاه پیام نور را دانلود کنید.

 

ممکن
 

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور در گروه آزمایشی ریاضی

در مورد رشته های گروه آزمایشی ریاضی شرایط خوبی برقرار است و این دانشگاه در کلیه رشته های فنی مهندسی دانشجو می پذیرد. از جمله مهم ترین رشته های پرمتقاضی فنی مهندسی دانشگاه پیام نور می توان به مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی صنایع و مهندسی کامپیوتر اشاره کرد. البته تنوع زیادی از رشته های علوم پایه و رشته های مشترک مانند شیمی، ریاضی، حسابداری، مدیریت و روانشناسی را نیز می توانید در بین رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور در گروه آزمایشی ریاضی پیدا کنید.

 جهت اطلاع از لیست کامل رشته ها لیست رشته های بدون کنکور ریاضی دانشگاه پیام نور را دانلود کنید.

 

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور در گروه آزمایشی انسانی

در مورد گروه آزمایشی علوم انسانی نیز تقریبا تمامی رشته هایی که در دانشگاه های دولتی تدریس شود در دانشگاه پیام نور نیز دانشجو می گیرد. ترکیب کامل رشته های علوم انسانی دانشگاه پیام نور در کنار کم بودن ساعت کلاس های دانشگاه باعث شده دانشگاه پیام نور در مجموعه رشته های علوم انسانی خود علاوه بر جوانان، هرساله پذیرای کارمندان زیادی باشد که قصد ادامه تحصیل دارند. از جمله رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور در گروه آزمایشی علوم انسانی می توان به حقوق، حسابداری، مدیریت، روانشناسی، علوم سیاسی، علوم تربیتی و فلسفه اشاره کرد.

 جهت اطلاع از لیست کامل رشته ها لیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه پیام نور را دانلود کنید.

 

شروع

 

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور در گروه آزمایشی هنر و زبان

در مورد گروه های آزمایشی هنر و زبان های خارجی باید بدانید که در این دو گروه نسبت به سایر گروه های آزمایشی پذیرش بدون کنکور کمتر است. از محبوب ترین رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور در گروه های آزمایشی هنر و زبان می توان به ارتباط تصویری، عکاسی، مرمت و احیای بناهای تاریخی، مترجمی زبان انگلیسی و ادبیات زبان انگلیسی اشاره کرد.

 جهت اطلاع از لیست کامل رشته ها لیست رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه پیام نور را دانلود کنید.

 جهت اطلاع از لیست کامل رشته ها لیست رشته های بدون کنکور زبان دانشگاه پیام نور را دانلود کنید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد