محرومیت از انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد محرومیت از انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

افرادی که در کنکور کارشناسی ارشد شرکت می کنند در صورتی که رتبه و تراز مورد نیاز برای انتخاب رشته را به دست آورده باشند مجاز به انتخاب رشته می شوند و اولویت بندی کد رشته ها را با توجه به علاقه و شرایط خود انجام می دهند. ولی در بین داوطلبان کسانی هستند که به دلایلی از انتخاب رشته کارشناسی ارشد محروم می‌شوند که این محرومیت به دلایل مختلفی می تواند داشته باشد که در این مقاله به آنها اشاره خواهیم کرد.

بعد از اینکه کنکور کارشناسی ارشد سال 1401 برگزار شد حدود یک ماه بعد نتایج اولیه آزمون روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت و افراد با دیدن وضعیت مجاز یا غیر مجاز خود توانستند مراحل بعدی را انجام دهند و انتخاب رشته کارشناسی ارشد خودشان را بر اساس علایق و شرایطی که داشتند انجام دادند.

ولی همیشه توصیه می کنیم که قبل از انتخاب رشته حتماً به صورت کامل دفترچه انتخاب رشته را مطالعه کنید و با مطالعه کامل این دفترچه شما از تمام شرایط آگاه می‌شوید و این قضیه باعث می شود در روند کار برای شما مشکلی پیش نیاید.

 

همانطور که اشاره کردیم بعضی از افراد از انتخاب رشته کارشناسی ارشد محروم می شوند که لازم است برای اطلاعات بیشتر در این زمینه دفترچه را به صورت کامل مطالعه کنید تا از شرایط این محرومیت آگاه شوید.

 

محرومیت از انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98 - 99

 

 محرومیت از انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401

همانطور که گفتیم کسانی که بعد از مقطع کارشناسی تصمیم می‌گیرند در مقطع کارشناسی ارشد هم ادامه تحصیل بدهند می‌دانند که مهمترین بخش در مورد آزمون کارشناسی ارشد انتخاب رشته آن است که حساسیت زیادی دارد و باید در انتخاب رشته ها دقت بالایی داشته باشند ولی لازمه این انتخاب رشته این است که شما مجاز به انتخاب رشته باشید و هیچ کدام از عواملی که باعث محرومیت از انتخاب رشته می‌شود شامل حال شما نشود عواملی که باعث محرومیت از انتخاب رشته کارشناسی ارشد سال 1401 می‌شود در ادامه به صورت کامل توضیح داده خواهد شد.

 

ارشد98

 

عدم حضور در جلسه آزمون کارشناسی ارشد 1401

 ممکن است شما در کنکور کارشناسی ارشد ثبت نام خود را انجام داده باشید اما در روزی که آزمون برگزار می‌شود نتوانید در موقع مشخص در جلسه آزمون حضور پیدا کنید و به رقابت با بقیه رقیبان بپردازید. همین امر باعث می‌شود که شما از انتخاب رشته محروم شوید حتی اگر کارنامه  برای شما صادر شود شما باز هم نمی توانید در انتخاب رشته کارشناسی ارشد شرکت کنید و لازمه انتخاب رشته شما حضور شما در جلسه آزمون است و در صورتی که شما غیبت داشته باشید تحت هیچ شرایطی نمی توانید در انتخاب رشته شرکت کنید.

 

محرومیت از انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98 - 99

 

پیام وضعیت غیر مجاز برای شما در کارنامه کارشناسی ارشد 1401

 یکی دیگر از مواردی که باعث می‌شود شما نتوانید در انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401 رشته های مورد علاقه خودتان را انتخاب کنید این است که شما در آزمون نتوانسته باشید نمره دلخواه و مورد نظر سازمان را به دست آورده باشید و در حالت کلی شما مجاز به انتخاب رشته نشده باشید.

در انتخاب رشته فقط آن دسته از کسانی می توانند انتخاب رشته خودشان را بدون مشکل انجام بدهند که در کارنامه آنها کلمه مجاز درج شده باشد و این نشان‌دهنده این است که آن فرد رتبه و ترازی که از نظر سازمان سنجش قابل قبول بوده را کسب کرده است.

 البته ممکن است شما در بعضی از گروه ها غیرمجاز شده باشید و در بعضی از زیر گروه ها مجاز شده باشید و در زیر گروه هایی که وضعیت شما مجاز است می توانید انتخاب رشته خودتان را انجام دهید.

 

محرومیت از انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98 - 99

 

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

در همان کارنامه ای که وضعیت کارشناسی ارشد سراسری شما مشخص می شود وضعیت مجاز بودن و غیر مجاز بودن شما برای دانشگاه آزاد هم مشخص شده است و شما اگر مجاز شده باشید تا در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شرکت کنید می توانید وارد سایت شوید و دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را به صورت کامل و دقیق مطالعه کنید تا بتوانید انتخاب رشته خودتان را از بین کد رشته محل های مورد علاقه تان انتخاب کنید و در لیست انتخاب رشته وارد کنید.

 

محرومیت از انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98 - 99

 

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه‌های پیام‌ نور و غیرانتفاعی

 اگر شما موقع ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد هزینه را برای شرکت در دانشگاه‌های پیام‌نور و غیرانتفاعی هم پرداخت کرده باشید در صورت مجاز شدن میتوانید کد رشته محل‌های آنها را هم وارد کنید ولی اگر که کارت اعتباری آنها را به صورت جداگانه موقع ثبت نام خریداری نکرده باشید نمی توانید ثبت نام آنها را انجام دهید و از انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور پیام نور و غیر انتفاعی محروم خواهید شد.

*توجه : البته باید بگویم سازمان سنجش اعلام کرده کسانی که کارت اعتباری علاقه مندی خودشان را به دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی در زمان ثبت نام خریداری نکرده اند، در صورتی که تمایل داشته باشند موقع انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401 این کارت را خریداری کنند می توانند این کار را انجام دهند و انتخاب رشته دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی را هم انجام دهند.

 این قضیه به نفع کسانی شده که امیدوار بودند در دوره های کارشناسی ارشد سراسری روزانه یا شبانه قبول می شوند و در صورتی که نتوانستند قبول شوند باز هم شانسی برای آن ها وجود دارد تا وارد دانشگاه بشوند.[wrepi value="productCategory_1184"]

 

محرومیت از انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98 - 99

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد