مشاوره آزمون GMAT

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد مشاوره آزمون GMAT
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

آزمون GMAT (مخفف کلمات: Graduate Management Admission Test) یک آزمون بین المللی است که متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل در دانشگاه های مدیریت در امریکا و کانادا، جهت اخذ پذیرش تحصیلی در رشته MBA، مدیریت اجرایی، مالی و اقتصادی (مالی، حسابداری، اقتصاد) در مقطع لیسانس نیازمند به ارائه نمره تست Gmat به عنوان یکی از پیش نیازهای اخذ پذیرش تحصیلی می باشند. مدت زمان GMAT سه ساعت ونیم می باشد، ولی بطورکلی با احتساب زمان استراحت بین آزمون، حدود 4 ساعت به طول می انجامد. به طور کلی این آزمون ارزیابی توانایی هایی متقاضی را با توجه به پیش نیازهای  مراکز آموزشی مدیریتی، جهت صدور پذیرش تحصیلی و میزان موفقیت متقاضیان را پس از اخذ پذیرش در محیط آموزش مشخص می نماید.


 

جی مت

 

آزمون  Gmat به صورت (Computer Adaptive Test (CAT برگزار می گردد. نمره آزمون Gmat  از 800-200 می باشد. متوسط نمره قابل قبول جهت اعطای پذیرش تحصیلی در مراکز دانشگاهی با توجه به شراط پذیرش تحصیلی  دانشگاه ها متفاوت می باشد ولی به طور میانگین نمره بین 600-700  نمره قابل قبولی می باشد.

آزمون Gmat  در ایران برگزار نمی گردد و متقاضیان ساکن ایران می بایستی به یکی از مراکز برگزاری آزمون در کشورهای همسایه ایران مانند ترکیه و یا کشورهای حوزه خلیج فارس مراجعه نمایند.

 

چهار قسمت اصلی آزمونGMAT  

The Analytical Writing Assessment 

ارزیابی نوشتار تحلیلی که به هدف سنجش قدرت تحلیل و همچنین میزان متقاعد کننده بودن نظرات و دلایل اقامه شده توسط متقاضی، طراحی گردیده است. این بخش از آزمون 30 دقیقه زمان داشته و از لحاظ اهداف و ابعاد مورد سنجش، شباهتی به بخش نوشتاری آزمونهایی مانند آیلتس یا تافل ندارد.

 

The Integrated Reasoning

 این بخش در مدت زمان 30 دقیقه سعی بر ارزیابی توانمندی شما در تحلیل منابع مختلف اطلاعاتی (نمودارها و جداول متعدد) دارد زیرا تجزیه و تحلیل منابع چندگانه اطلاعاتی و داده ای از نیازهای دنیای اطلاعات محور امروز می باشد.

 

The Quantitative Section 

بخش استدلال ریاضی که به هدف سنجش قدرت تحلیل و حل مسائل ریاضی طراحی گردیده است. مباحث ریاضی این بخش که در مدت زمان 75 دقیقه مطرح می شوند و اگرچه فراتر از مباحث موجود در کتاب های ریاضی دبیرستان نمی باشد. ولی نکات بسیار زیاد و پیچیده گیهای فراوانی دارند که در عمل سطح آن را فراتر از ریاضیات دبیرستان میبرد.

 

The Verbal Section 

بخش کلامی جهت ارزیابی توانمندی درک استدلال و یافتن مغالطات، ارزیابی مهارت اصلاح جملات با توجه به اصول نوشتاری انگلیسی  استاندارد و همچنین ارزیابی مهارت خواندن متون پیچیده و درک ساختار منطقی آنها در مدت زمان 75 دقیقه طراحی گردیده است.

 

زبان

 

طریقه ثبت نام در آزمون  GMAT

این آزمون در ایران برگزار نمی شود ولی در کشورهای دیگر مثل دبی و ابوظبی، ترکیه، ارمنستان و دیگرکشورها برگزار میشود که تنها راه ثبت نام مطمئن و قطعی از طریق وبسایت www.mba.com میباشد.

این آزمون تنها بصورت کامپیوتری برگزار می گردد و نتیجه آزمون در همان روز آزمون اعلام میگردد، به غیر از بخش نوشتاری تحلیلی که چند روز زمان خواهد برد. مدت زمان مورد نیاز جهت ارسال نمره به 5 دانشگاه انتخاب شده توسط شما، 20 روز خواهد بود. هر متقاضی بیش از 5 بار در طول یک سال نمیتواند در این آزمون شرکت نماید و فاصله بین دو آزمون حداقل باید 16 روز باشد.

 

محتوای آزمون GMAT

آزمون Gmat صلاحیت متقاضی را در چهار گرو سوالی زیر به مدت زمان 3:30 بدون در نظرگیری زمان استراحت ارزیابی می نماید.

 

زبان

 

داشتن دانش متوسط از نحوه کاربرد با کامپیوتر برای متقاضیان  الزامی است. در آغاز هر گروه از سوالات، متقاضی با سوالاتی با درجه سختی متوسط  روبرو می گردد، در صورت پاسخ صحیح به سوال، کامپیوتر نمره متقاضی را مشخص نموده و سوال بعدی را مشکل تر در نظرخواهد گرفت در صورتی که به سوالات پاسخ درست داده نشود کامپیوتر سال بعدی را آسان تر انتخاب خواهد نمود. نمره تست Gmat در انتها بر اساس تعداد سوالاتی که پاسخ داده شده (صحیح و نادرست)، درجه سختی سوالات ارائه شده  محاسبه می گردد. سوالاتی که به صورت امتحانی در آزمون Gmat ارائه می گردد در محاسبه نمره تست تاثیری نخواهد داشت.

 

هزینه ثبت نام آزمون Gmat

هزینه ثبت نام آزمون Gmat ،250$ می باشد، هزینه ثبت نام در سراسر مراکز برگزاری آزمون در سراسر دنیا یکسان بوده و این هزینه شامل هزینه  ارسال نمره تست Gmat به پنج مرکز اموزشی دانشگاهی می باشد. هزینه ارسال نمره تست Gmat به ازای هر مرکز  اضافه 28$ می باشد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد