مشاوره آزمون MHLE

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد مشاوره آزمون MHLE
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

آزمون  MHLE که مخفف واژگان (Ministry of Health Language Exam) می باشد که آزمون عمومی زبان انگلیسی مربوط به وزارت بهداشت و درمان است. آزمون MHLE مختص داوطلبانی است که قصد شرکت در مقطع دکتری PHD و دکترای تخصصی مربوط به رشته های علوم پزشکی را دارند. البته توجه داشته باشید که دانشجویان شاخه های زیر گروه علوم پزشکی و یا زیست شناسی نیز بایستی نمره قبولی در این آزمون را جهت شرکت در دوره دکتری دارند به وزارت بهداشت و درمان ارائه کنند.


 

mhle

 

مدرک کسب شده در این آزمون، حین مصاحبه دکتری و یا قبل از برگزاری آزمون جامع دکتری، توسط کلیه دانشگاه های علوم پزشکی کشور قابل پذیرش و معتبر است. این مدرک، علاوه بر قابلیت ارائه ی آن به دانشگاه ها حین مصاحبه دکتری، جهت کسب فرصت مطالعاتی و یا بورسیه های تحصیلی دولتی لازم خواهد بود. در خصوص اعتبار آزمون زبان MHLE نیز لازم است بدانید که اعتبار این آزمون همانند آزمون تافل، 2 سال می باشد. آزمون  MHLE در صورت نیاز از طرف وزارت بهداشت برگزار می شود. اخیراً برخی دانشگاه ها در داخل کشور از جمله دانشگاه تهران اقدام به برگزاری این آزمون نموده اند. این آزمون مخصوص دانشجویانی است که متقاضی شرکت در دوره دکتری  PHD و دکترای تخصصی مربوط به رشته های علوم پزشکی  هستند. همچنین دانشجویان شاخه های زیر گروه  علوم پزشکی و یا زیست شناسی نیز که تمایل به شرکت در دوره دکتری دارند بایستی نمره قبولی در این آزمون را به وزارت بهداشت و درمان ارائه کنند.


مهارت هایی که در این آزمون مورد ارزیابی قرار می گیرد Listening , Reading , Grammar  هستند. طبق اعلام سایت رسمی مرکز سنجش آموزش پزشکی، آزمون MHLE  دارای 100 پرسش است که در سطح آزمون استاندارد تافل برگزار می شود و نحوه تقسیم بندی سوالات آن بدین صورت است : 30 سوال مربوط به درک مطلب شنیداری، 40 سوال مربوط به لغات، ساختار و دستور زبان و 30 سوال نیز در خصوص درک مطلب نوشتاری است. مدت زمان این آزمون یک ساعت و بیست و پنج دقیقه است و نمره منفی در این آزمون لحاظ نمی گردد. در سال 1395 این آزمون در 5 نوبت در تاریخ های 26 فروردین، 30 اردیبهشت، 29 مهر، 18 آذر و 28 بهمن ماه برگزار می گردد.

 

زمان و نحوه ثبت نام در آزمون MHLE

داوطلبان علاقه مند به ثبت نام در آزمون MHLE توجه داشته باید که ثبت نام در این آزمون از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی اینترنتی www.sanjeshp.ir (بخش آزمون MHLE) صورت می گیرد. به خاطر داشته باشید که ظرفیت ثبت نام محدود است بنابراین اگر قصد شرکت در این آزمون را دارید می بایست در زمان مشخص شده نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایید. لازم است بدانید که آزمون ها به صورت متوالی و شش نوبت در هر سال معمولا هر دو ماه یکبار برگزار می شود. در صورتی که در بیش از یک حوزه برگزار شود که در هنگام ثبت نام  آزمون توسط وزارت بهداشت، اعلام می شود. در این صورت معمولاً شهرهای اصفهان، تبریز، شیراز نیز علاوه بر تهران حوزه برگزاری خواهند بود. داوطلبان می بایست برای ثبت نام به سایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ( مرکز سنجش) مراجعه نمایند و نسبت به ثبت نام اقدام کنند و پس از ساخت پروفایل شخصی نسبت به انتخاب تاریخ از بین تاریخ های اعلام شده اقدام نمایند.

 

زبان

 

زمان اعلام نتایج آزمون MHLE

در رابطه با زمان اعلام نتایج آزمون MHLE لازم است بدانید که تقریبا 4 الی 6 روز پس از برگزاری آزمون،نتایج آزمون MHLE مشخص خواهد شد و داوطلبان می توانند از طریق سایت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی (مرکز سنجش) و مراجعه به سایت Sanjeshp.ir، به قسمت آزمون زبان MHLE مراجعه کنند و برای دریافت کارنامه به قسمت show exam result مراجعه نمایید. ضمن اینکه دانشگاه ها، سازمان ها و دیگر مراجع می توانند با مراجعه به قسمت check certificate validity و مراحلی که ذکر کردیم از اعتبار کارنامه داوطلبان مطلع شوند.

 

آشنایی با نحوه سوالات آزمون MHLE وزارت بهداشت 

اگر قصد شرکت در آزمون MHLE را دارید در خصوص نحوه سوالات این آزمون لازم است بدانید که آزمون MHLE در مجموع شامل  100 سوال می باشد که نمره منفی ندارد. محتوای این آزمون از 4 بخش تشکیل شده است که 30 سوال مربوط به قسمت شنیداری، 30 سوال مربوط به درک مطلب، 20 سوال مربوط به واژگان و 20 سوال هم به قسمت گرامر اختصاص دارد.

بخش شنیداری دربرگیرنده مکالمه های آمریکایی است که پس از هر مکالمه داوطلبان باید در مورد آن مکالمه به چند سؤال پاسخ دهد.

بخش ساختار و نگارش(Grammar and Structure):این بخش از سوالات ساختاری و چند گزینه ای تشکیل شده است.

قسمت درک مطلب (Reading Comprehension):شامل 4 متن آکادمیک است که داوطلبان باید با توجه به متن پاسخ دهند. 

این آزمون مشابه (TOEFL (PBT می‌باشد و شما با کار کردن بر روی آزمون‌های نمونه تافل نیز می‌توانید در آزمون MHLE  موفق شوید. تفاوت عمده آزمون تافل و این آزمون نحوه ی نمره دهی بوده و اینکه در آزمون MHLE بیشتر سؤالات در حوزه پزشکی می باشد.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد