مشاوره آزمون TOLIMO

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد مشاوره آزمون TOLIMO
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

 TOLIMO یکی از آزمون های زبان انگلیسی است که توسط سازمان سنجش آموزش کشور طراحی و اجرا می شود که برای تعیین سطح دانش زبان انگلیسی می باشد. بیشتر متقاضیان این آزمون را داوطلبان دکتری تشکیل می‌دهند زیرا داشتن یک نمره زبان (تولیمو، تافل، MCHE و …) برای قبولی در آزمون دکترا لازم است.دفترچه سوالات و نحوه پاسخگویی آزمون تولیمو

در جلسه آزمون تولیمو به هر یک از داوطلبان زبان انگلیسی پیشرفته (TOLIMO) دو دفترچه سوال داده می شود که یک دفترچه تشریحی (دفترچه شماره 1) و دفترچه دیگر تستی (دفترچه شماره 2) خواهد بود. داوطلبان باید پاسخ سوال تشریحی را در همان دفترچه و پاسخ سوالات تستی را در پاسخنامه پاسخ بدهند.

 

تعداد سوالات و مدت پاسخگویی آزمون تولیمو 

دفترچه شماره 1

یک سوال تشرحی نوشتاری (Writing) که داوطلب 30 دقیقه فرصت دارد پاسخ را در همان دفترچه سوال بنویسد.

 

دفترچه شماره 2

شامل 140 سوال تستی شامل ساختار و نوشتار زبانی (Structure and written expression)، خواندن و درک مطلب (Reading comprehension) و درک مطلب شفاهی یا شنیداری (Listening comprehension) می باشد که داوطلبان باید طبق زمانبندی زیر به این سوالات پاسخ بدهند:

  • – ساختار و نوشتار زبانی (40 سوال و مدت پاسخگویی 30 دقیقه)

  • – خواندن و درک مطلب (50 سوال و مدت پاسخگویی 55 دقیقه)

  • – درک مطلب شفاهی (50 سوال و مدت پاسخگویی 35 دقیقه)

 

منابع آزمون تولیمو TOLIMO

برای آمادگی آزمون زبان آزمون تولیمو TOLIMO نیاز به 5 مهارت زبان خواهید داشت. ابتدا باید کتاب های مرجع آزمون زبان آزمون تولیمو TOLIMO شامل کتاب های لغت و گرامر را مرور کنید.  با مطالعه کتاب هاب 504 و کلمه های ضروری تافل می توانید تا حد زیادی از نظر لغات خود را برای این آزمون آماده کنید. برای مهارت گرامر نیز شما باید کتاب های مرجعی مانند گرامر تافل کاغذی و لانگ من را مطالعه کنید. برای بخش درک مطلب شما نیاز به تمرین و تکرار زیاد دارید که می توانید با مطالعه نمونه سوال های سالهای گذشته این آزمون خود را به سطح آمادگی مطلوب برسانید. برای کسب نمره بالای 500 که نمره مورد نیاز اکثر دانشگاه ها است برنامه فشرده ای نیاز دارید که هم از نظر درک مطلب و لغت و هم از نظر مهارت شنیداری و نوشتاری به سطح مطلوب برسید. برای بخش مهارت شنیداری نیز شما باید تمرین زیاد داشته باشید.

 

تولیمو

 

تذکر مهم در رابطه با آزمون تولیمو

توجه داشته باشید که در جلسه آزمون منحصرا سوالات بخش شنیداری از بلندگو پخش می شود و داوطلبان باید با توجه به متن سوال که از بلندگو پخش می شود، نسبت به انتخاب یکی از 4 گزینه ای که در رابطه با سوال مربوط به این بخش درج گردیده، اقدام و با توجه به شماره سوال مربوط در پاسخنامه، علامتگذاری نمایند. در ضمن متن سوالات شنیداری فقط یک بار از بلندگو پخش می شود و قابل تکرار نیست.

 

محاسبه نمره آزمون تولیمو

نمره هر قسمت آزمون در مقیاس معمول محاسبه و ده برابر میانگین این نمرات به عنوان نمره کل منظور می شود. دامنه نمره کل از 310 تا 677 است.

نمره بالاتر از 600 عالی، بین 520 تا 599 خوب، بین 480 تا 519 متوسط و کمتر از 479 ضعیف تلقی می شود.

در ضمن بخش نوشتاری نمره جداگانه دارد و نمره آن بین 1 الی 6 می باشد که در کنار نمره کل در کارنامه درج می شود.

 

نتایج آزمون تولیمو

نتایج آزمون معمولا بین 30 تا 40 روز پس از آزمون آماده می شود و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org منتشر می شود و ضمنا همزمان با اعلام نتیجه از طریق سایت، نسخه ای از کارنامه به اداره پست تحویل می شود تا به نشانی اعلام شده در پروفایل داوطلبان ارسال شود .لازم به ذکر است که نشانی مورد استفاده برای ارسال کارنامه برای هر آزمون حدودا 15 روز قبل از هر آزمون از پروفایل داوطلبان استخراج می شود و اگر پس از این زمان نشانی داوطلبی در پروفایل تغییر کند کارنامه به همان نشانی قبلی ارسال خواهد شد.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد