مشاوره تحصیلی تلفنی انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد مشاوره تحصیلی تلفنی انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

مسئله ی مهمی که پس از اعلام رتبه های کنکور ارشد مطرح است انتخاب رشته و گرایش است. درست است که انتخاب رشته هم مانند بسیاری از امور زندگی از عهده ی همه بر می آید و فقط کافی است که به اینترنت وصل شوید و چند کد را وارد نمایید اما وارد نمودن چند کد رشته محل نمی تواند شما را به اهدافی که در سر دارید برساند. انتخاب رشته اصول و قوانینی دارد که به میزان زیادی نیازمند تجربه و تخصص است.

 

ارشد

 

در واقع باید بگوییم که برای پیروزی در این میدان نیاز به یک راهنمای متخصص خواهید داشت. تنها راهنمای شما کسانی هستند که به دلیل تجربه و دانستن تمامی خم و چم مسیر پیش رویتان را میدانند و بدان آگاهند. در نظر داشته باشید که بایستی بر اساس علاقه تان انتخاب رشته نمایید، اما علاوه بر علاقه عوامل دیگری مانند بازار کار و آینده شغلی، امکان ادامه تحصیل در خارج از کشور و گرفتن بورسیه و… وجود دارند که  بایستی شما را به سمت یک انتخاب عاقلانه همراه با علاقه سوق دهند.

رشته ای که در آن تحصیل می کنیم، سهم بزرگی از آینده ما دارد. اگر رشته ی تحصیلی ما متناسب با شخصیت ما باشد، رضایت ما از زندگی را بالا می برد. حین تحصیل و یا بعد از فارغ التحصیلی وارد بازار کار متناسب با رشته خود شده و آینده خود را می سازیم.

 

اصول و نحوه صحیح انتخاب رشته ارشد سراسری و آزاد

جهت آگاهی و اطلاع دقیق و کامل از اصول انتخاب رشته بهتر است از افرادی ماهر و با آگاهی بالا کمک بگیریم. پیشنهاد ما به شما این است که از مشاوران تحصیلی آی مشاوره کمک بگیرید تا با آگاهی کامل و اطلاعات کافی بهترین و دقیق ترین راهنمایی ها را به شما کنند تا بهترین ها برایتان اتفاق بیافتد.

 

دفترچه انتخاب رشته ارشد

طبق روال هر سال در خردادماه دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد منتشر می شود و چند روز بعد از آن فرصت انتخاب رشته دارید. برای اطلاع از تاریخ انتشار دفترچه، نحوه استفاده از دفترچه و رشته های دفترچه می توانید از مشاوران ما کمک بگیرید. لازم به ذکر است که دفترچه انتخاب رشته برای گروه های مختلف به صورت جداگانه ارائه می شود و اطلاع از اینکه رشته مورد نظر شما در کدام یک از گروه های زیر مجموعه ها قرار دارد، حائز اهمیت است.

 

اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد

نتایج اولیه ای که بعد از برگزاری آزمون ارشد اعلام می شود شامل رتبه و تراز است و داوطلبان مجاز شده می توانند انتخاب رشته کنند. مدتی بعد از انتخاب رشته برای دانشگاه آزاد و سراسری نتایج نهایی انتخاب رشته اعلام می شود. زمان دقیق اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد را می توانید از مشاورین مجرب ما جویا شوید.

 

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور

برای اینکه بدون شرکت در آزمون وارد دانشگاه شوید به دو صورت می توانید اقدام کنید. یکی اینکه استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز مقطع کارشناسی در صورتی که شرایطی مندرج در قسمت استعدادهای درخشان دفترچه انتخاب رشته را دارا باشند، می توانند اقدام به ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور کنند. همچنین برخی از دانشگاه های پیام نور اقدام به پذیرفتن دانشجو در مقطع ارشد برخی از رشته ها کرده اند.

 

ارشد

 

مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد

چنانچه جزو آن دسته از افراد هستید که می خواهید در کنکور کارشناسی ارشد به رتبه دلخواهتان دست پیدا کنید تا بتوانید رشته مورد علاقه تان را در بهترین دانشگاه بخوانید، بهتر است از یک مشاور کمک بگیرید. مشاوران با اطلاع از ضریب دروس و زمان امتحان تمام مواردی که باید بدانند به شما کمک می کنند تا به بهترین شکل ممکن برای کنکور آماده شوید. برای ارتقاء و بهبود وضعیت تحصیلی تان بهتر است از برنامه ریزی درست پیروی کنید.

به عبارتی موفقیت در تحصیل به برنامه ریزی درست در کنار استفاده از مشاوره تحصیلی افراد با تجربه و متخصص در این حوزه نیاز دارد. برنامه ریزی صحیح مانند نقشه، راه موفقیت را با تمام فراز و فرودهای آن برای دانش آموزان ترسیم می کند و مشاوره تحصیلی همانند یک مربی به اصلاح و اشتباهات و کمک وی خواهد آمد. برنامه ریزی درسی و بهره مندی از مشاوره تحصیلی ویژه ارتقاء معدل دانش آموزان یک گام بلند در جهت پیشرفت تحصیلی وی که بر آینده درسی و علمی دانش آموزان تأثیر می گذارد، خواهد بود.