مشاوره تحصیلی تلفنی شرایط کنکور سراسری

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد مشاوره تحصیلی تلفنی شرایط کنکور سراسری
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

برای شرکت در آزمون سراسری لازم است داوطلبان از شرایط شرکت در آزمون مطلع باشند تا در روند ثبت نام تا قبولی دچار مشکلات نشوند و بتوانند تمرکز خود را بر روی مطالعه بگذارند. شرایطی که ما در این قسمت ذکر خواهیم کرد همان شرایطی است که سازمان سنجش در دفترچه کنکور سراسری مطرح کرده است که برخی شرایط هرساله دچار تغییرات بسیار ناچیزی می شود اما در صورت تغییرات جدید ما در همین قسمت از سایت مطالب را به روزرسانی خواهیم کرد.


شرایط کنکور

 

شرایط عمومی شرکت در کنکور سراسری 98

شرکت در آزمون سراسری یکسری شرایط عمومی دارد که هر داوطلبی باید به آن آگاه باشد تا با رعایت آن به مشکلی بر نخورد. از جمله ی این شرایط وضعیت دینی، سلامت جسمانی و عدم سوء سابقه می باشد. داوطلبان ثبت نام در کنکور سراسری 98 باید شرایط زیر را داشته باشند :

شخص داوطلب نباید تا کنون اعمال خلاف شئونات اسلامی، شغلی و تحصیلی انجام داده باشد.

همچنین عدم اعتیاد داوطلب به هر گونه مواد مخدر و داشتن سلامت جسمانی متناسب با رشته ای که داوطلب قصد شرکت در آن را دارد.

نباید داوطلب هیچ دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران نداشته باشد.

در ضمن داوطلب باید معتقد به دین اسلام یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی باشد.

لازم است هر داوطلب بنا بر دین انتخابی خود باید واجبات را انجام داده و از محرمات بپرهیزد .

 

شرایط اختصاصی شرکت در کنکور سراسری 98

یکی از شرایطی که داوطلبان شرکت در کنکور 98 باید داشته باشند این است که دارای مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) باشند. البته داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی خود را تا پایان شهریور امسال اخذ کنند نیز می توانند در این کنکور شرکت کنند.

چنانچه داوطلبی دانشجوی دوره روزانه در یکی از مقاطع کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و یا دکتری باشد، حق ثبت نام در کنکور سراسری 98 را نخواهد داشت مگر این که با مراجعه به محل دانشگاه تحصیلش تا 30 ام بهمن ماه 97 از دانشگاه انصراف خود را از دانشگاه محل تحصیل فعلی خود اعلام کند.

اگر افرادی باشند که از سال 64 به بعد تا کنون 2 بار با شرکت در کنکور سراسری در سال های مختلف در یک رشته محل دوره روزانه پذیرفته شده اند، امکان شرکت در کنکور سراسری 98 را نخواهند داشت .

اگر دانش آموزی با شرکت در کنکور سراسری 97 و پذیرفته شدن در یکی از دوره های روزانه در دانشگاهی مشغول به تحصیل باشد، می تواند تا 30 ام بهمن ماه 97 از تحصیل در دوره روزانه انصراف دهد و در کنکور سراسری 98 با شرط انتخاب دانشگاه های غیر روزانه ( شبانه، غیرانتفاعی، پیام نور، مجازی، پردیس خودگردان و آزاد) ثبت نام کنند.

در صورتی که دانش آموزی با شرکت در کنکور سراسری 98 و پذیرفته شدن در یکی از دوره های غیر روزانه (شبانه، غیرانتفاعی، پیام نور، مجازی، پردیس خودگردان و آزاد) در دانشگاهی مشغول به تحصیل باشد، می تواند بدون انصراف از دانشگاه محل تحصیل در کنکور سراسری 98 ثبت نام کند و پس از قبول شدن درآزمون 98  از دانشگاه قبلی خود انصراف دهد.

 

دانشجویانی که در یکی از رشته در مقطع کارشناسی در دوره روزانه به صورت رایگان تحصیل کردند، طبق رای دیوان عدالت اداری حق ثبت نام در دوره های روزانه دکتری پزشکی را دارا هستند که برای مطالعه دقیق شرایط می توانند با مراجعه به سایت سنجش شرایط کامل آن را بررسی کنند.

لازم به ذکر است که براساس تصمیم جدیدی که گرفته شده است کمیسیون موضوع ماده 2 و 3 آئین نام اجرایی قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان فارغ التحصیلان رشته های با طرح اجباری وزارت بهداشت در مقاطع کاردانی و کارشناسی (مانند پرستاری، علوم آزمایشگاهی و ...) که قصد دارند در کنکور سراسری شرکت کنند، درصورت قبولی در رشته های دکتری حرفه ای پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، می توانند طرح خود را بعد از اتمام تحصیل در رشته های مذکور به پایان برسانند .