معرفی رشته های اعلام شده بدون کنکور کاردانی علوم پزشکی و پردیس کیش دانشگاه تهران و شریف

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد معرفی رشته های اعلام شده بدون کنکور کاردانی علوم پزشکی و پردیس کیش دانشگاه تهران و شریف
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

با توجه به استقبال زیادی که از ادامه تحصیل بدون کنکور توسط داوطلبان صورت گرفته است وزارت سنجش و آموزش کشور تصمیم گرفته است که در بیشتر رشته های گروه های آموزشی مختلف پذیرش را از طریق بدون آزمون و فقط بر اساس سوابق تحصیلی انجام دهد و پذیرش کنکور در دانشگاه های مختلف در دو نوبت روزانه و شبانه انجام می شود و علاوه بر دانشگاه های سراسری، دانشگاه های آزاد و غیرانتفاعی و پیام نور و علمی کاربردی هم پذیرش بدون کنکور دارند.

 

بدون کنکور

 

علاوه بر ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد و همچنین ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد یک بازه زمانی دیگر مشخص می شود که در آن یک سری رشته بدون آزمون تعریف می شود و هر سال بیشتر شامل دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی می‌شود اما از امسال قرار است که یکسری از رشته های پیراپزشکی مقطع کاردانی برای دانشگاه های علوم پزشکی و پردیس رشته‌های شعبه کیش دانشگاه تهران و صنعتی شریف به این لیست اضافه شوند و بدون کنکور پذیرش دانشجو داشته باشند.

 

به علت سطح بالای آموزش در این دانشگاه ها خیلی از افراد علاقه مند هستند که رشته ای که به آن تمایل دارند را در این دو دانشگاه بگذرانند و به همین دلیل رشته های کاردانی که به این دو دانشگاه اضافه شده و در گروه علوم پزشکی قرار دارد به شما معرفی می کنیم تا با آگاهی بیشتر در مورد انتخاب رشته تصمیم بگیرید.

 

بدون کنکور

 

در مورد رشته های کاردانی علوم پزشکی باید بگویم که برای رفتن به این رشته ها یکسری شرایط عمومی به اضافه شرایط اختصاصی وجود دارد و بهتر است از همه این شرایط آگاهی کامل داشته باشید و بعد انتخاب رشته را انجام دهید. یکی از شرایطی که در مورد انتخاب این رشته ها وجود دارد این است که از نظر جغرافیایی در حوزه بومی دانشگاه قرار داشته باشید و محل تولد سکونت افراد و همچنین جایی که مدرک سه سال آخر تحصیلی را از آن را گرفتند باید به عنوان استان بومی این دانشگاه‌ها شناخته شود.

 

افرادی که میخواهند تحصیل مجدد داشته باشند یعنی کسانی که از مقطع کاردانی یا کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و همچنین کارشناسی ارشد و دکترای عمومی و یا حتی دکترای حرفه ای و تخصصی فارغ التحصیل شدند دیگر حق ثبت نام و شرکت در هیچ کدام از این دوره‌ها را ندارند مگر این که قبول کنند شهریه پرداخت کنند. از دیگر مواردی که افراد باید داشته باشد این است که از نظر جسمانی و روانی داره سلامت کامل باشند و بر اساس رشته ای که انتخاب می کنند پتانسیل فیزیکی مناسب آن رشته را داشته باشد.

 

بدون کنکور

 

با اینکه این رشته هایی که گفته می شود به صورت بدون کنکور پذیرش را انجام میدهند اما پذیرش به صورت نیمه متمرکز است و معمولاً از بین داوطلبان چند برابر ظرفیت موجود داوطلب واجد شرایط اعلام می شود تا بعد از اینکه مصاحبه ها صورت گرفت دانشگاه تصمیم نهایی را بگیرد که کدام یک از این دانشجویان صلاحیت ادامه تحصیل را دارند.

 

افرادی که به صورت بدون کنکور در این رشته های کاردانی گروه پزشکی پذیرفته می شوند می توانند به صورت رایگان از مزایای آموزشی برخوردار شوند و همه تسهیلاتی که به پذیرفتگان دولتی داده می شود به بقیه افرادی که از این طریق جذب شدند نیز تعلق میگیرد.

 

افرادی که از طریق این دانشگاهها و بدون کنکور جذب می شوند علاوه اینکه تعهد خدمت سه برابر مدت تحصیل دارند مدرک تحصیلی که به آنها اعطا می‌شود از طرف دانشگاه علوم پزشکی می باشد و دارای اعتبار لازم از طرف وزارت علوم می باشد و کسانی که می خواهند در مقطع بعدی این رشته ها ادامه تحصیل دهند لازم است که دوره تعهد خدمت شان را تمام کنند.

 

جدول کارآیی اعضا

 

بدون کنکور

 

شهرهای تحت پوشش  بومی برای هر دانشگاه

 

بدون کنکور

 

جدول رشته های تحصیلی مقطع کاردانی دانشگاه های علوم پزشکی

 

بدون کنکور

 

رشته های تحصیلی دوره های پردیس خودگردان دانشگاه تهران در پردیس بین المللی کیش

 

بدون کنکور

 

رشته های تحصیلی دوره های پردیس خودگردان دانشگاه صنعتی شریف در پردیس بین المللی کیش

 

بدون کنکور

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد