منابع کنکور سراسری تجربی 1402

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد منابع کنکور سراسری تجربی 1402
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

هر ساله به علت ازدیاد داوطلبان شرکت در آزمون سراسری رقابت تنگاتنگی بین داوطلبان خواهد بود. در رشته ی تجربی دو درسی که بیش از همه اهمیت دارد و ضرایب بیشتری به خود اختضاض داده اند زیست شناسی و شیمی هستند از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است اما در عین حال نباید از دروسی همچون ریاضی و فیزیک نیز غافل شوید. بهتر است بدانید که  مطالعه یکی از کتاب های کمک آموزشی در هر درس کافیست و تهیه چندین کتاب کمک آموزشی برای یک درس شما را سردرگم خواهد کرد و نتیجه ی مطلوب را نخواهد داشت.

 

معرفی منابع عمومی کنکور سراسری 1402 نظام جدید

دروس عمومی نظام جدید که در بین رشته های ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان مشترک است شامل فارسی و نگارش، عربی و زبان انگلیسی و دین و زندگی می باشد. در کنکور سراسری 1402 از کتاب های عمومی دهم و کتاب های درسی یازدهم و کتب دوازدهم به عنوان منبع طرح سوالات استفاده می شود که شامل:

کتاب های عمومی دهم غیر از علوم انسانی : فارسی (کد کتاب 110201) - نگارش (کد 110202) - دین و زندگی (110204) - عربی (110206) - زبان انگلیسی (110230)

کتاب های عمومی یازدهم غیر از علوم انسانی : فارسی (کد کتاب 111201) - نگارش (کد 111202) - دین و زندگی (111204) - عربی (111206) - زبان انگلیسی (111230)

کتابهای عمومی دوازدهم : به محض چاپ و انتشار کتاب های مربوطه در این بخش معرفی می شود.

داوطلبان نظام جدید دقت نمایند که هنوز به طور رسمی از سوی سازمان سنجش فهرست منابع کنکور سراسری 1402 اعلام نشده است لازم می باشد که کتاب های معرفی شده حتما مطالعه گردد و بعد از انتشار منابع کنکور سراسری 1402 توسط سازمان سنجش در این بخش اعلام خواهد شد.


 

معرفی منابع عمومی کنکور سراسری 1402 نظام قدیم

با توجه به اینکه کتاب های نظام قدیم در سال 96 - 97 آخرین چاپ آنها مربوط به پیش دانشگاهی بوده لذا منبع طرح سوالات این دسته از داوطلبان پشت کنکوری همان منابع کنکور سراسری سال گذشته است و از این منابع در کنکور سراسری 1402 استفاده می شود. البته فهرست نهایی و مربوطه به محض انتشار از سوی سازمان سنجش در این بخش معرفی خواهد شد. توجه نمایید که این منابع در کنکور سال گذشته معرفی شده است.

 

هنر

 

بودجه بندی دروس عمومی نظام جدید


کتاب های عمومی دهم 

دین و زندگی 1 - عربی، زبان قرآن 1 - زبان انگلیسی 1 - فارسی 1 - نگارش 1

کتاب های عمومی یازدهم

دین و زندگی 2 - عربی، زبان قرآن 2 - زبان انگلیسی 2 - فارسی 2 - نگارش 2 

 

بودجه بندی دروس عمومی نظام قدیم 


کتاب های عمومی دهم

ادبیات فارسی 2 - عربی 2 - معارف اسلامی (دین و زندگی) 2

کتاب های عمومی یازدهم

ادبیات فارسی 3 -  زبان فارسی 3 - عربی 3 - معارف اسلامی (دین و زندگی)  - انگلیسی 3 

کتاب های عمومی دوازدهم 

زبان و ادبیات فارسی عمومی – معارف اسلامی (دین و زندگی) – زبان انگلیسی 1 و 2 

 

موفق

 

منابع دروس عمومی کنکور تجربی 1402

بودجه بندی ادبیات فارسی 

سازمان سنجش کتب ادبیات فارسی 2 (94)، ادبیات فارسی 3 (95)، زبان و ادبیات عمومی فارسی پیش دانشگاهی (96) و زبان فارسی 3 (95) را بعنوان منابع این درس معرفی کرده است.

پیشنهاد ما به شما برای خرید و مطالعه کتب کمک آموزشی برای این درس کتب ادبیات فارسی 5 گنج انتشارات مهر و ماه، تست انتشارات نشر الگو و زبان فارسی انتشارات دریافت با تالیف آقای هامون سبطی می باشند.

 

بودجه بندی زبان عربی 

سازمان سنجش کتب عربی 2 (94) و عربی 3 (95) را بعنوان منابع این درس معرفی کرده است.

پیشنهاد ما به شما برای خرید و مطالعه کتب کمک آموزشی برای این درس کتاب آموزش زبان عربی به زبان ساده انتشارات مبتکران چاپ 23 به بعد با تالیف ایاد فیلی می باشد.

 

بودجه بندی معارف اسلامی 

سازمان سنجش کتب قرآن و تعلیمات دینی 2 (94)، قرآن و تعلیمات دینی 3 (95) و معارف اسلامی پیش دانشگاهی (96) را بعنوان منابع این درس معرفی کرده است.

پیشنهاد ما به شما برای خرید و مطالعه کتب کمک آموزشی برای این درس کتاب دین و زندگی نقره ای گاج می باشد.

 

بودجه بندی زبان انگلیسی 

سازمان سنجش کتب زبان انگلیسی 3 (95)، زبان انگلیسی 1 و 2 پیش دانشگاهی (96) را بعنوان منابع این درس معرفی کرده است.

پیشنهاد ما به شما برای خرید و مطالعه کتب کمک آموزشی برای این درس 3 جلد کتاب 4 جلدی زبان انگلیسی نوشته آقای کیاسالار از انتشارات شبقره می باشد که جلد چهارم آن ( مورد نیاز برای متقاضیان شرکت در آزمون آیلتس) نیاز نیست.

 

تجربی

 

منابع دروس اختصاصی کنکور تجربی 1402

بودجه بندی زیست شناسی 

سازمان سنجش کتب زیست شناسی و آزمایشگاه 1 (94)، زیست شناسی و آزمایشگاه 2 (95)، زیست شناسی پیش دانشگاهی (96) را بعنوان منابع این درس معرفی کرده است.

پیشنهاد ما به شما برای خرید و مطالعه کتب کمک آموزشی برای این درس کتب زیست شناسی انتشارات خیلی سبز مولفان کمیل و ابوذر نصری و برای درک بهتر از فصل ژنتیک، انتشارات تخته سیاه مولف دکتر آرامفر و برای تست زنی، انتشارات نشر الگو – مولف اشکان هاشمی می باشند.

 

بودجه بندی زمین شناسی 

سازمان سنجش کتب زمین شناسی 3 (95) و علوم زمین پیش دانشگاهی (96) را بعنوان منابع این درس معرفی کرده است.

پیشنهاد ما به شما برای خرید و مطالعه کتب کمک آموزشی برای این درس کتاب کمک آموزشی زمین شناسی انتشارات خیلی سبز می باشد.

 

بودجه بندی ریاضی 

 سازمان سنجش کتب هندسه 1 (94)، ریاضیات 2 (94)، آمار و مدلسازی (95)، ریاضیات 3 (ویژه رشته تجربی) (95)، ریاضیات عمومی 1 و 2 پیش دانشگاهی (96) را بعنوان منابع این درس معرفی کرده است.

پیشنهاد ما به شما برای خرید و مطالعه کتب کمک آموزشی برای این درس کتاب کمک آموزشی ریاضی انتشارات مهر و ماه با تالیف آقای میرجلیلی می باشد.

 

بودجه بندی فیزیک 

سازمان سنجش کتب فیزیک 1 و آزمایشگاه (93)، فیزیک 2 و آزمایشگاه (94)، فیزیک 3 و آزمایشگاه (95) و فیزیک علوم تجربی پیش دانشگاهی (96) را بعنوان منابع این درس معرفی کرده است.

پیشنهاد ما به شما برای خرید و مطالعه کتب کمک آموزشی برای این درس کتب فیزیک گاج نقره ای مولف بهروز نادری نژاد  محمد آهنگر و تست انتشارات نشر الگو می باشند.

 

بودجه بندی شیمی 

سازمان سنجش کتب شیمی 2 و آزمایشگاه (94)، شیمی 3 و آزمایشگاه (95)، شیمی پیش دانشگاهی (96) را بعنوان منابع این درس معرفی کرده است.

پیشنهاد ما به شما برای خرید و مطالعه کتب کمک آموزشی برای این درس کتب شیمی 2 مبتکران مولف مهندس بازرگان و شیمی 3 و شیمی پیش دانشگاهی انتشارات خیلی سبز – مولفان نیما سپهری و محمد مرعشی می باشند.


 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد