نحوه استعلام موضوع پایان نامه ارشد و دکتری

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد نحوه استعلام موضوع پایان نامه ارشد و دکتری
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

در دوره تحصیلات تکمیلی دانشجویان در کنار دروس تئوری باید پایان نامه انتخاب کنند که این پایان‌ نامه به عنوان واحد عملی در آخرین ترم تحصیلی آن ها می باشد. دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری بعد از اینکه موضوع را انتخاب کردند باید از موضوع پایان نامه خود استعلام بگیرند که تکراری نباشد.

برای این منظور باید به سایت ایرانداک ( irandoc.ac.ir ) مراجعه کنند و پیشینه پژوهش خود را دریافت کنند و از عدم تکراری بودن موضوع اطمینان به دست بیاورند و بعد کار خود را آغاز کنند.

 دانشجویان تحصیلات تکمیلی جهت دریافت مدرک فارغ التحصیلی باید در رشته و گرایش تخصصی خود پژوهش هایی را انجام دهند که به آن پایان نامه و رساله دکتری می گویند. دانشجویان ارشد در صورت درخواست از آموزش دانشگاه می توانند به جای واحد پایان نامه از شیوه آموزش محور یعنی عدم ارائه پایان نامه استفاده کنند.

 

نحوه استعلام موضوع پایان نامه ارشد و دکتری

 

در واقع یکی از مراحل مهم برای نگارش پایان نامه انتخاب موضوع مناسب و غیر تکراری برای تحقیق است. این مرحله بسیار حساس است و اگر موضوع تکراری باشد قطعاً پایان نامه فرد، هر چقدر تلاش کرده باشد رد می شود.

به همین دلیل برخی از دانشجویان سوال می پرسند که چگونه باید از تکراری نبودن پایان نامه اطمینان حاصل کنیم و متوجه شویم که این عنوان جدید است؟

برای این کار باید درخواست استعلام موضوع پایان نامه را ثبت کنید که خیلی ساده در یک سایت انجام می شود که در ادامه مطلب به آن اشاره می کنیم و نحوه استعلام را برای شما توضیح خواهیم داد.

 

استعلام موضوع پایان نامه ارشد و دکتری

بیشتر دانشجویان تحصیلات تکمیلی یعنی مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می دانند که در جلسه دفاع پایان نامه ارشد و رساله دکتری موضوع و متن هایی مورد قبول داوران و استاد راهنما قرار می‌گیرد که به روز و منحصر به فرد باشد و برای نگارش فصل های مختلف آن از منابع جدید استفاده شده باشد. مخصوصا فصل دوم پایان نامه و رساله که به پیشینه تحقیق مربوط است باید شامل جدیدترین تحقیقات و مطالعاتی باشد که در این زمینه انجام شده است.

 

دانشجویان باید قبل از نوشتن پروپوزال که قسمت‌ های مختلف تشکیل دهنده های آن مثل اجزای اصلی مقاله است، از جدید بودن موضوع اطمینان پیدا کنند و بعد کار تحقیقاتی خود را آغاز کنند.

تقریباً می‌ توان گفت که مطمئن ترین روش برای استعلام موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری چک کردن موضوع پایان نامه با مراجعه به سایت ایرانداک و ثبت موضوع پیشنهادی در بخش درخواست پیشینه پژوهشی می باشد.

 

دانشجویان در اولین گام باید به سایت ایرانداک مراجعه کرده و عنوان پایان‌نامه دکتری خود را وارد کنند و هزینه ای معادل 15 هزار تومان پرداخت کنند تا استعلام انجام شود و گواهی نتیجه استعلام را از سایت دریافت کنند.

 

نحوه استعلام موضوع تز دکتری

 

نحوه استعلام موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد

به منظور رفاه حال دانشجویان ارشد و دکتری در ادامه علاوه بر شرح این مسئله به صورت تصویری هم نحوه استعلام عنوان پایان‌نامه و رساله دکتری را مشاهده خواهید کرد.

داوطلبان ابتدا باید به سایت ایران داک ( irandoc.ac.ir ) مراجعه کرده و طبق مراحلی که گفته می‌شود پیش بروند تا بتواند گواهی استعلام موضوع پژوهش را دریافت کنند‌.

در مرحله اول باید به سایت ایران داک ورود کنید و بعد روی گزینه درخواست پیشینه پژوهش کلیک نموده و اگر قبلا در این سایت ثبت نام کرده باشید از شما ایمیل و رمز عبور میخواهد و در غیر اینصورت باید به عنوان یک کاربر جدید برای خود اکانت بسازید.

 

استعلام موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد از ایرانداک

 

بعد از اینکه وارد بخش اصلی شدید، اطلاعات مربوط به استعلام تز دکتری و پایان نامه کارشناسی ارشد را در کادر هایی که تعیین شده وارد می کنید و هزینه این کار که معمولا 15 هزار تومان هست را واریز می کنید. بعد از اینکه بررسی انجام شد جدید بودن یا نبودن موضوع پایان نامه و رساله مشخص می‌شود و می‌توانید گواهی لازم را دریافت کنید.

 

دانشجویان کارشناسی ارشد که شیوه آموزش محور را انتخاب کرده باشند نیاز به ارائه پایان نامه ندارند و باید چند واحد تئوری مرتبط با رشته تحصیلی خود را سپری کنند و مدارک کارشناسی ارشد بگیرند. ولی این دسته از دانشجویان به منظور گرفتن امتیاز باید مقالات علمی پژوهشی مختلفی را انجام دهند و یا مقالات ترویجی نوشته باشند و آن را به چاپ برسانند که در مقاله جدا به صورت کامل در این رابطه صحبت خواهد شد. اگر سوال یا ابهامی در این رابطه دارید می توانید از مشاوران ما توضیح بیشتری بخواهید تا شما را راهنمایی کنند.

 

استعلام موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد