مشاوره کنکور انسانی

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد مشاوره کنکور انسانی
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

رشته ی انسانی می تواند راه ورود به حساس ترین و تاثیرگذارترین رشته های تحصیلی در آینده جوامع انسانی باشد زیرا متناسب با نامش اغلب رشته های مرتبط با تربیت افراد و اشخاص و بطور کلی رشته های مرتبط با حضور فرد در جامعه در گروه آزمایشی انسانی دسته بندی می شوند. مدیریت، روانشناسی، حقوق و حسابداری از رشته های محبوب این گروه است. نوسانات قابل ملاحظه ای در تعداد شرکت کنندگان کنکور انسانی در یک دوره ده ساله سال های 80 تا 90 اتفاق افتاد که به دلیل نگرانی از اشتغال رو به رو شد که خوشبختانه در سال های گذشته بود و با تاکید بیشتر در نقش استراتژیک فارغ التحصیلان رشته های انسانی در پیشرفت جامعه تعداد شرکت کنندگان مجددا افزایش یافت.

 

ثبت نام کنکورسراسری انسانی 1401

بر اساس اطلاعیه جدید سازمان سنجش و آموزش کشور زمان ثبت نام کنکور سراسری 1401 و کنکور انسانی 1401 اول بهمن ماه آغاز می شود و به مدت یک هفته ادامه دارد. البته این زمان قطعی نیست و به دلایل گوناگون ممکن است تغییر یابد. بنابراین داوطلبان کنکور انسانی 1401 باید به صورت دوره ای سایت سازمان سنجش آموزش کشور را بازدید نمایند.

 

انسانی98

 

شرایط ثبت نام کنکور سراسری انسانی 1401

شرایط ثبت نام کنکور سراسری 1401 برای تمامی رشته های تحصیلی یکسان است و داوطلب باید در یکی از رشته های دبیرستان (رشته های نظری) دارای دیپلم و پیش دانشگاهی باشد. البته توصیه می شود که اگر یک داوطلب سعی دارد در دو رشته مختلف تحصیلی مانند رشته تجربی و رشته ریاضی اقدام به ثبت نام نماید، باید برای هر رشته کارت های اعتباری جدا از سایت سنجش و آموزش کشور خریداری نماید و بر اساس دستور العمل های داده شده اقدام به ثبت نام نماید.

 

منابع کنکور سراسری انسانی 1401

در گروه علوم انسانی متقاضیان با تعدد دروس آموزشی روبرو هستند و به طبع مطالعه و تسلط بر روی همه این دروس نیازمند داشتن منابع کنکور انسانی مناسب و خوبی است که روند یادگیری و تسلط را تسریع بخشد . برای داوطلبان گروه انسانی دورسی مانند ادبیات و عربی از ضرایب بالاتری برخوردار میباشد که مرجع اصلی مطالعاتی نیز کتاب های درسی هستند و برای تسلط بیشتر بر روی مباحث کتب درسی و کسانی که در درک مبحث دچار مشکل شده اند با مطالعه ی کتاب های کمک آموزشی میتوانند نیازهای خود را برطرف سازند.

 

دروس عمومی و تخصصی کنکور سراسری انسانی 1401

در کنکور سراسری انسانی 1401 سوالات عمومی از دروس ادبیات فارسی، زبان عربی، معارف اسلامی (دین و زندگی) و  زبان خارجی طرح می شوند. کتب این دروس در بین تمامی گروه های آزمایشی یکسان است. دروس اختصاصی شامل ریاضی، اقتصاد، ادبیات فارسی اختصاصی، عربی اختصاصی، تاریخ و جغرافیا، علوم اجتماعی، فلسفه و منطق و روان شناسی است که با توجه به هر زیرگروه ضریب خاصی دارند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم. اطلاعات کامل تر پیرامون دروس عمومی و اختصاصی در مقاله ی جدا برای شما تهیه شده است تا با مطالعه آن اطلاعات دقیق تری را دریافت کنید.

 

انسانی98

 

اگر داوطلب اقلیت های مذهبی قصد پاسخ دهی به سوالات معارف غیراسلام (کلیمی، زرتشتی و مسیحی) به جای معارف اسلامی (دین و زندگی) را دارد، می توانند با علامت زدن گزینه مربوط به آن در هنگام ثبت نام اینترنتی، به سوالات آن پاسخ دهد. داوطلبان کنکور 1401 می توانند در حین ثبت نام اینترنتی پاسخ دهی به یکی از زبان های روسی، آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی را به جای زبان انگلیسی انتخاب کنند.

 

بررسی سوالات کنکور سراسری انسانی 1401

آزمون انسانی دارای دو دفترچه عمومی و اختصاصی است که داوطلبان ملزم به پاسخگویی به آن هستند. دفترچه عمومی شامل 100 و اختصاصی شامل 180 سوال تستی 4 گزینه ای است.  اطلاعات کامل تر در مورد بررسی سوالات کنکور سراسری انسانی را در مقاله ای برای شما تهیه کرده ایم.

 

انسانی98

 

برنامه ریزی کنکور سراسری انسانی 1401

کنکور سراسری یک رقابت بزرگ برای ورود به دانشگاه و رشته های مختلف است و در شرایط فعلی کنکور تنها برای پذیرش در دانشگاه ها و رشته های پرمتقاضی برگزار می شود. هرچه هدف مد نظر ما بزرگتر باشد برای دست یابی به آن در گام اول باید برنامه ریزی هوشمندانه تری داشته باشید و برای کسب موفقیت در این رقابت بزرگ که می تواند آینده تحصیلی و شغلی شما را تا حدود نسبتاً زیادی مشخص نماید نیز نیازمند برنامه ریزی دقیق و حساب شده ای است.

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد