مشاوره کنکور زبان

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد مشاوره کنکور زبان
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

کنکور سراسری زبان که هر ساله بطور همزمان با ایام کنکورهای ریاضی و تجربی و انسانی و هنر برگزار می شود نیز مانند کنکور هنر شناور است و می تواند از هر رشته ای داوطلب داشته باشد و هر کدام از داوطلبان می توانند در کنار یکی از سه گروه آزمایشی اصلی ریاضی، تجربی و انسانی، یکی یا هر دو گروه آزمایشی زبان و هنر را نیز به برای شرکت در کنکور انتخاب کنند. به همین دلیل مخاطبان کنکور زبان دو دسته هستند. یکی آن دسته ای که شرکت در کنکور زبان را به عنوان شانس دوم برای قبولی انتخاب می کنند و دسته دیگر تنها قصد شرکت در کنکور زبان را دارند و به عبارت دیگر گروه آزمایشی اصلی آن ها کنکور زبان است.

اگر مایل به دانستن رشته های دانشگاهی که پذیرفته شدگان کنکور سراسری زبان می توانند در آن به ادامه تحصیل بپردازند هستید باید بدانید که این رشته ها شامل دبیری زبان انگلیسی، مترجمی زبان انگلیسی، زبان و ادبیات انگلیسی، آموزش زبان انگلیسی، زبان آلمانی، زبان فرانسوی، زبان اسپانیولی، زبان ترکی استانبولی، زبان روسی، زبان چینی، زبان ایتالیایی، زبان کره ای و … هستند که داوطلب مشخص خواهد کرد که قصد تحصیل در کدام یک را دارد.

توجه داشته باشید که دروس عمومی در این آزمون اهمیت ویژه ای دارند و نباید هیچ کدام را از دست داد، سعی کنید عربی بالاتر از همه بزنید و همچنین درس ادبیات فارسی سخت ترین آن است که میتواند نقش مهمی در قبولی این آزمون داشته باشد. با نحوه سوالات آشنا شوید این کار با مطالعه کنکور سال های قبل میسر می شود.

 

ثبت نام کنکورسراسری زبان 1401

بر اساس اطلاعیه جدید سازمان سنجش و آموزش کشور زمان ثبت نام کنکور سراسری 1401 و کنکور زبان 1401 اول بهمن ماه آغاز می شود و به مدت یک هفته ادامه دارد. البته این زمان قطعی نیست و به دلایل گوناگون ممکن است تغییر یابد. بنابراین داوطلبان کنکور زبان 1401 باید به صورت دوره ای سایت سازمان سنجش آموزش کشور را بازدید نمایند.

 

زبان 98

 

شرایط ثبت نام کنکور سراسری زبان 1401

شرایط ثبت نام کنکور سراسری 1401 برای تمامی رشته های تحصیلی یکسان است و داوطلب باید در یکی از رشته های دبیرستان (رشته های نظری) دارای دیپلم و پیش دانشگاهی باشد. البته توصیه می شود که اگر یک داوطلب سعی دارد در دو رشته مختلف تحصیلی اقدام به ثبت نام نماید، باید برای هر رشته کارت های اعتباری جدا از سایت سنجش و آموزش کشور خریداری نماید و بر اساس دستور العمل های داده شده اقدام به ثبت نام نماید.

 

منابع کنکور سراسری زبان 1401

داوطلبانی که تمایل به شرکت در کنکور سراسری زبان را دارند اغلب برای انتخاب منابع کنکور سراسری زبان دچار سردرگمی هایی هستند زیرا منابع دقیقی برای آن ها تعیین نشده است و صرف کتاب درسی به هیچ وجه برای نتیجه ی مناسب گرفتن کافی نخواهد بود. بنابراین داوطلب لازم است برای انتخاب منابع مفید و کارامد با مشاوران و افراد با تجربه مشورت کنند تا منابع خوبی را انتخاب کرده و وقت خود را صرف مطالعه آن کنند. به همین منظور ما در ادامه تعدادی از منابعی که افراد موفق زیاد از آن استفاده می کنند را برای شما خواهیم گفت.

 

دروس عمومی و تخصصی کنکور سراسری زبان 1401

سوالات عمومی کنکور سراسری زبان 1401 از دروس ادبیات فارسی، زبان عربی، معارف اسلامی (دین و زندگی) و زبان خارجی طرح می شوند. 

ضرایب دروس عمومی برای کنکور منحصرا زبان

 

آزمون

ضریب

زبان و ادبیات فارسی

4

زبان عربی

2

فرهنگ و معارف اسلامی 

3

زبان خارجی (انگلیسی، آلمانی، فرانسه، روسی، ایتالیایی)

2

 

 

ضرایب دروس اختصاصی در گروه آزمایشی زبان های خارجی در زیرگروه های مختلف

 

مواد آزمون اختصاصی و ضرایب آنها

زیرگروه

زبان تخصصی انگلیسی با ضریب 4

1

زبان تخصصی آلمانی با ضریب 4

2

زبان تخصصی فرانسه با ضریب 4

3

زبان تخصصی روسی با ضریب 4

4

 

 

بودجه بندی سوالات اختصاصی کنکور زبان 

 

مبحث

تعداد سوالات

واژگان

15

ریدینگ

20

گرامر

10

کاربرد زبانی

10

کلوز تست

10

ترتیب واژه ها

5

 

 

 زیرگروه های مختلف گروه آزمایشی زبان های خارجی

 

رشته ها

زیرگروه


رشته تربیت دبیر زبان انگلیسی، رشته زبان و ادبیات انگلیسی، رشته مترجمی زبان انگلیسی، رشته آموزش زبان انگلیسی، رشته کارشناسی مترجمی خبر انگلیسی

1

رشته زبان آلمانی، رشته مترجمی زبان آلمانی

2

رشته زبان فرانسه (گرایش ادبی)، رشته زبان فرانسه (گرایش مترجمی)

3

رشته زبان روسی، رشته زبان و ادبیات ارمنی، رشته زبان و ادبیات اردو، رشته زبان ژاپنی، رشته زبان ایتالیایی، رشته زبان اسپانیایی، رشته زبان چینی، رشته زبان ترکی استانبولی

4

 

 

اگر داوطلب اقلیت های مذهبی قصد پاسخ دهی به سوالات معارف غیراسلام (کلیمی، زرتشتی و مسیحی) به جای معارف اسلامی (دین و زندگی) را دارد، می توانند با علامت زدن گزینه مربوط به آن در هنگام ثبت نام اینترنتی، به سوالات آن پاسخ دهد. داوطلبان کنکور 1401 می توانند در حین ثبت نام اینترنتی پاسخ دهی به یکی از زبان های روسی، آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی را به جای زبان انگلیسی انتخاب کنند. 

 

زبان 98

 

بررسی سوالات کنکور سراسری زبان 1401

دفترچه عمومی شامل 100 تست 4 گزینه ای است که مدت زمان پاسخ گویی به سوالات این دفترچه 75 دقیقه می باشد. همچنین دفترچه اختصاصی شامل 70 تست 4 گزینه ای می باشد که مدت زمان پاسخ گویی به سوالات این دفترچه 105 دقیقه می باشد. بنابراین در کل 170 تست در کنکور سراسری زبان 1401 وجود دارد و مدت زمان کل کنکور 3 ساعت می باشد. نکته قابل توجه این است که آزمون نمره منفی دارد و هر سه پاسخ نادرست، تاثیر یک پاسخ صحیح را از بین می برد.

 

اطلاعات دفترچه عمومی کنکور سراسری زبان 1401

 

نام درس

شماره سوالات

مدت زمان پاسخگویی

زبان و ادبیات فارسی

1 تا 25

18 دقیقه

زبان عربی

26 تا 50

20 دقیقه

فرهنگ و معارف اسلامی

51 تا 75

17 دقیقه

زبان انگلیسی

76 تا 100

20 دقیقه

 

 

 اطلاعات دفترچه اختصاصی کنکور سراسری زبان 1401

 

نام درس

شماره سوالات

مدت زمان پاسخگویی

زبان تخصصی

101 تا 170

105 دقیقه

 

 

برنامه ریزی کنکور سراسری زبان 1401

کنکور سراسری یک رقابت بزرگ برای ورود به دانشگاه و رشته های مختلف است و در شرایط فعلی کنکور تنها برای پذیرش در دانشگاه ها و رشته های پرمتقاضی برگزار می شود. هرچه هدف مد نظر ما بزرگتر باشد برای دست یابی به آن در گام اول باید برنامه ریزی هوشمندانه تری داشته باشید و برای کسب موفقیت در این رقابت بزرگ که می تواند آینده تحصیلی و شغلی شما را تا حدود نسبتاً زیادی مشخص نماید نیز نیازمند برنامه ریزی دقیق و حساب شده ای است. 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد