دانشگاه بدون کنکور کارشناسی ارشد

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد دانشگاه بدون کنکور کارشناسی ارشد
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

با توجه به استقبال گسترده ای که از کارشناسی ارشد بدون کنکور توسط داوطلبان شده است خیلی از دانشگاه ها تصمیم گرفتند که در این مقطع تحصیلی بدون کنکور و بدون برقراری هیچگونه آزمونی اقدام به پذیرش دانشجو کنند. افرادی که مدرک کارشناسی از رشته های مختلف تحصیلی را داشته باشند با توجه به این که تمایل دارند در کدام یک از دانشگاه ها و در چه رشته تحصیلی ادامه تحصیل دهند می ‌توانند از این شانس برخوردار باشند که بدون شرکت در هیچ آزمونی و بر اساس سوابق تحصیلی وارد دانشگاه شوند و در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند. اما با توجه به اینکه این افراد کدام یکی از دانشگاه ها را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند با شرایط متفاوتی روبرو می شوند و لازم است که ویژگی های مختلفی داشته باشند.

 

بدون کنکور

 

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور

قبل از اقدام به ثبت ‌نام باید دفترچه هر کدام از این دانشگاه ها را به صورت دقیق و کامل مطالعه کنند تا بتوانند با آگاهی کامل تصمیم بگیرند و فرصت های پیش روی خود را از دست ندهند. دانشگاه های مختلف دانشگاه های دولتی در دو نوبت روزانه و شبانه و همچنین دانشگاه آزاد و پیام نور و دانشگاه پردیس خودگردان و بین الملل و سایر دانشگاه های دیگر در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشجو می پذیرد اما هر کدام از این دانشگاه ها شرایط خاص خودشان را دارند و بیشتر آنها اولویتشان با دانشجویانی است که جزو استعداد های درخشان باشند و معدل بالایی را در دوره کارشناسی کسب کرده باشند. برای آگاهی پیدا کردن از شرایط هر دانشگاه برای پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد پیشنهاد می‌کنیم که سایر مقالات این سایت را مطالعه فرمایید تا با تمامی شرایطی که وجود دارد آشنا شوید و بتوانید بهترین تصمیم را برای ادامه تحصیل در انتخاب رشته و دانشگاه و شهر بگیرید.

 

بدون کنکور

 

سعی کنید علاوه بر مطالعه کردن مقالاتی که پیش روی شماست همیشه گوش به زنگ باشید تا از اطلاعیه های سایت سازمان سنجش آموزش کشور مطلع شوید تا هر کدام از فرایندهای ثبت نام و انتخاب رشته را دقیقاً در بازه زمانی که مشخص میشود انجام دهید زیرا در مورد پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد باید در نظر داشته باشید که این پذیرش فقط یک بار در سال انجام میشود و افرادی که این پذیرش را از دست بدهند دیگر نمی توانند از طریق بدون کنکور وارد مقطع کارشناسی ارشد شوند و لازم است که حتما در آزمون ورودی شرکت کنند و امتیاز لازم را کسب کنند تا بتوانند در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند.

 

شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور

هر کدام از این دانشگاه‌ها که پذیرش بدون کنکور دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد را انجام میدهد برای خود یک سری شرایط و قوانین دارند که افراد باید از آنها آگاهی داشته باشند و در صورتیکه تمام این شرایط را دارا باشند می توانند ادامه تحصیل دهند.

 

شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه پیام نور

از بین دانشگاه هایی که در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف دانشجو می پذیرند دانشگاه پیام نور جز آن دسته از دانشگاه هایی است که پذیرش دانشجو بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد را انجام میدهد ولی لازمه ادامه تحصیل از این روش این است که داوطلبان اول باید ثبت نام کنند و در یک آزمون ورودی شرکت کنند که به این نحوه ورود، پذیرش فراگیر پیام نور می گویند. برای آگاهی بیشتر سایر مقالات مرتبط با این موضوع را در این سایت مطالعه کنید.

 

شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی وقتی که تاسیس شد اولین و مهمترین هدفی که داشت تمرکز و پیشرفت مقطع کاردانی و کارشناسی بود و به همین علت است که تا به حال حرکت قابل توجهی در مورد مقطع کارشناسی ارشد انجام نشده است. برای آگاهی بیشتر سایر مقالات مرتبط با این موضوع را در این سایت مطالعه کنید.

 

شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه آزاد

تحصیل در دانشگاه آزاد برای خیلی از افراد میسر می باشد و کسانی که میتوانند شهریه های رشته های مختلف این دانشگاه را پرداخت کنند می توانند بدون نگرانی در رشته ای که تمایل دارند ادامه تحصیل دهند. دانشگاه علاوه بر اینکه از طریق کنکور سراسری دانشجو می پذیرد بدون کنکور نیز پذیرش دانشجو دارد. تنها شرطی که دانشگاه آزاد برای پذیرش دانشجو بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد دارد این است که دانشجو جزو استعدادهای درخشان باشد.  برای آگاهی بیشتر سایر مقالات مرتبط با این موضوع را در این سایت مطالعه کنید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد